Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
3. decembris, 2015
Drukāt

Uzturēšanās atļauja par 60 000

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien atbalstīja Ministru kabineta (MK) piedāvājumu, kas paredz iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju (TUA), investējot 50 tūkstošus eiro kapitālsabiedrībā, kā arī iemaksājot valsts budžetā 10 tūkstošus eiro.

Paredzēts, ka uzņēmuma apgrozījums, kurā investējot 50 tūkstošus eiro trešās valsts pilsonis varētu iegūt TUA, nedrīkstēs pārsniegt 10 miljonus eiro. Tāpat, lai TUA saglabātu, uzņēmumam būtu jābūt strādājošam un jāmaksā nodokļi.

Grozījumi paredz, ka TUA varēs iegūt, arī dibinot jaunu kapitālsabiedrību, tajā investējot 50 tūkstošus eiro. Šī kapitālsabiedrība nedrīkstēs nodarbināt vairāk kā 50 darbiniekus. Saistībā ar ieguldījumu vienas kapitālsabiedrības pamatkapitālā termiņuzturēšanās atļauju izsniegtu ne vairāk kā 10 ārzemniekiem.Atbilstoši deputātu atbalstītajai normai TUA varētu iegūt, arī investējot 100 tūkstošus eiro kapitālsabiedrībā, kas nodarbina vairāk nekā 50 darbiniekus un kuras apgrozījums pārsniedz 10 miljonus eiro. Vienlaikus komisijas deputāti atbalstīja iespēju iegūt TUA, ja ārpus Rīgas un Pierīgas tiks iegādāti divi nekustamie īpašumi 250 tūkstošu eiro vērtībā.

Pret MK piedāvāto grozījumu Imigrācijas likumā balsoja tikai Nacionālās apvienības deputāti.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+