×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Vai Šlesers apdraudējis valsts drošību? (33)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Ainārs Šlesers

“Oligarhu lietas” izmeklēšanas komisija apspriež, kā savulaik tapis lēmums par termiņuzturēšanās atļauju “tirgošanu”.

Ainārs Šlesers, būdams vērienīga projekta bīdītājs Zaķusalā, bijis tieši ieinteresēts termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā tiem, kuri būs gatavi iegādāties īpašumus. Tieši Šlesers 2011. gada februārī iesniedzis šī likuma grozījumus, un tas noticis tādēļ, lai gūtu personisku labumu. Žurnālā “Ir” publicētajās “Rīdzenes sarunās” atklājas, ka pie Zaķusalas projekta, kur paredzēta vērienīga celtniecība, darbojas firma “Zaķusalas Estate”, kurā, kā noprotams pēc sarunām, Šlesers ir akcionārs un ieinteresēts, lai šo projektu varētu attīstīt, piesaistot investorus. Par to, ka šāds savtīgās interesēs tapis lēmums ietekmējis valsts drošību, vakar “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā uzstājās Nacionālās apvienības pārstāvis Ritvars Jansons. Sēdē piedalījās arī uzaicinātie viesi: Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes migrācijas nodaļas vadītāja Ilze Briede un eksperte, bijusī Policijas akadēmijas rektore Ārija Meikališa.

Pats Šlesers ticis cauri sveikā, un par to lielu neapmierinātību vakar izrādīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas pārstāvis Andrejs Judins, sakot, ka likums grozīts savtīgos nolūkos. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks (KNAB) Jēkabs Straume, kurš piedalās katrā komisijas sēdē, bija pārsteigts par šādu Judina secinājumu, jo tas, vai lēmuma pieņemšana ir ietekmēta, esot jāpierāda. Ar noklausīšanos vien esot par maz, norādīja Straume. Vēl vairāk – KNAB neesot guvis arī pārliecību par Šlesera slēptajām īpašumu tiesībām.

Bijušais Augstākās tiesas senators Pāvels Gruziņš aicināja deputātus rast skaidrību, kas tad ir tie savtīgie nolūki, iesniedzot likuma grozījumus, kur tas skaidri un nepārprotami būtu noteikts. Prokurors Māris Leja, kurš vadīja “oligarhu lietas” izmeklēšanu, uzsvēra, ka viņš cerot uz godprātīgu Saeimas darbu, pieņemot lobēšanas likumprojektu, kurā tad būtu norādīts, kas jāņem vērā, lai deputātiem nevarētu pārmest savtīgumu.

Kad beidzās sarunas par Šleseru, komisija sāka skaidrot, kādas sekas bijušas šim lēmumam. No 2012. līdz 2014. gadam bijuši tikai seši gadījumi, kad Drošības policija atteikusies izsniegt atļauju uzturēties Latvijā, un tie bijuši saistīti ar organizēto noziedzību, krāpnieciskām darbībām un korupciju. Bet vai pārbaude bijusi pilnvērtīga un valsts drošībai nav nodarīts kāds kaitējums?

DP priekšnieka vietnieks Cinkus neslēpa, ka policijai ekonomiskās krīzes laikā nebija pietiekami daudz resursu, lai pārbaudītu visus, kas vēlas saņemt termiņuzturēšanās atļaujas. Jau toreiz policijas pārstāvji Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai ziņoja, ka, ņemot vērā Krievijas retoriku, ka tā ir gatava aizstāvēt savus pilsoņus arī ārvalstīs jebkuros apstākļos, atļauju saņēmēju skaita pieaugums var apdraudēt valsts drošību. Savukārt termiņuzturēšanās atļauju aizstāvji apgalvoja, ka četros gados ārzemnieku ieguldītais miljards eiro bijis ļoti būtisks atspaids Latvijas ekonomikai krīzes gados. Vakar, komisijai ceļot gaismā šos pagātnes notikumus, PMLP nodaļas vadītāja Briede atgādināja, ka tie, kas ieguldīja tos 100 tūkstošus latu, nodokļos samaksāja apaļu nulli.

Komisijas pārstāvji pieminēja Imigrācijas likuma grozījumus 2014. gadā, kuros tika noteikti lielāki ierobežojumi uzturēšanās atļauju saņemšanai, un līdz ar to strauji saruka atļauju saņēmēju skaits. 2014. gadā tās izsniedza 2532 personām, bet 2015. gadā – vien 398 personām. DP varēja sākt strādāt ar pilnu jaudu, jo no valsts budžeta saņēma papildu naudu stingrākai termiņuzturēšanās atļauju saņēmēju kontrolei. I. Briede informēja, ka PMLP gatavojot ziņojumu valdībai par situāciju ar atļaujām pēdējā gada laikā, bet E. Cinkus informēja deputātus, ka “pieteicēju skaits ir samazinājies līdz minimumam”.

Savukārt Ā. Meikališa neslēpa pārsteigumu par sēdē dzirdēto un vaicāja: vai tad, kad tika grozīts Imigrācijas likums, deputāti pamatīgi neizvērtēja, kā tie ietekmēs valsts drošību?

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Vajag vēl likumā paredzēt zaļo cilvēciņu uzturēšanos Latvijā un Pu lai finansē buldozerim to bāzes būvēšanu.

 2. Kādu demagogu mums tik nav pie teikšanas. Kāmēr tie gāž savas perles t.s. tautai – gudrie pelna miljonus un tēlo muļķi.

 3. Man nekad nav bijis patīkams šis Lesčinska kungs

 4. ” Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks (KNAB) Jēkabs Straume, kurš piedalās katrā komisijas sēdē, bija pārsteigts par šādu Judina secinājumu, jo tas, vai lēmuma pieņemšana ir ietekmēta, esot jāpierāda….”
  Kādā veidā? Lai Straume izdomā metodiku, kā izķert Saeimas deputātus, kuri par noteiktu balsojumu vai savu parakstu vidēji no lobija saņem ap 1500 eur …jau tāda nerakstīta takse. Citādi Jūs, Straumes kungs, esat tāds pats muļla kā Jūsu priekšgājējs…

 5. Pec ES likumiem ari komerciala-finansiala darbiba,ja ta apdraud valsts ieksejo vai arejo drosibu,skaitas valsts nodeviba.Latvijas gadijuma ,neparprotami ,pilnigi atklati un nesoditi ar to nodarbojas kremla cekistu politiska apvieniba Vienota Launuma Imperija &GKR & Bela Russ ar savam SIA, NATO ienaidnieks no Ventspils bunkura,analfabets Schlesser & Co. Atbildigo instituciju un atsevisku personu Valsts likumu nepildisana ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

 6. Vai tiešām uzturēšanās atļauju izsniegšana NAV VALSTS DROŠĪBAS APDRAUDĒJUMS??? Vistiešākais apdraudējums! Kur teikts, ka to pircēji – miljonāri un miljardieri – nav Krievijas prezidentam tuvi ļaudis??? Liels daudzums šo cilvēku LATVIJĀ ir DRAUDS VALSTIJ VIENNOZĪMĪGI! Ne velti kaimiņvalsts sarāvusi ekonomiskās saites ar Latviju!? Šai kaimiņvalstij NEKAD NAV PATIKUSI LATVIJAS ATTĪSTĪBA UN AUGŠUPEJA! Neaizmirstas lasītais no Pētera pirmā karagājiena Latvijā un grāfa Šerementjeva ziņojuma, ka NAV PALICIS VAIRS NEVIENS DZĪVS CILVĒKS! VISS TĪRS!!?(PAR VIDZEMI!) No samaksātās naudas par uzturatļauju iegūšanu NEVARAM RISKĒT AR VALSTS DROŠĪBU! ŠAJĀ jautājumā Šlesers ir vainīgs vistiešākajā nozīmē! Var atkārtoties Krimas variants.

 7. Nu beidziet takš, lūdzu! Nav vairs pat smieklīgi.

 8. Visa šī šūmēšanas ir
  lai novērstu uzmanību
  no cimdariem un citiem
  personāžiem-izpildītājiem.
  Tuvojas vēlēšanu farss un
  CVK jābūt baltai un pūkainai.
  No kurām vēstniecībām nāk
  pavēles – nav 3 reiz jāmin !

 9. Nevar būt , ka mūsu gaismas nesējs kaut ko sliktu būtu darījis Latvijai!

 10. tam Š. bija 2 interešu konflikti:
  – nacionālpolitisks(pat vislojālākais Latvijai krievs dod pūķinam ieganstu “aizsargāt krievu intereses pasaulē;
  – alkatīgi merkantīls.
  Kā te karmaņņiki-prihvatizātori ņirgājas, ka nav pierādīts – tas nebūs mūžīgi !

 11. Varbūt arī ir apdraudējis, bet ne vairāk kā Šķēle un 1000 pārējo Latvijas miljonāru, nemaz nerunājot par par tādām parazītiem no politikas kā Vienotības Āboltiņa, Zaķis un pārējie.

 12. Savukārt Ā. Meikališa neslēpa pārsteigumu par sēdē dzirdēto un vaicāja: vai tad, kad tika grozīts Imigrācijas likums, deputāti pamatīgi neizvērtēja, kā tie ietekmēs valsts drošību?

  Tie deputāti (vairākums) takš aizsargāja šloseru pret izdošanu kratīšanai ..

 13. Absolūtie murgi, ko tik var radīt, bez saprāta

 14. Tas straume ar tāds kā valūtas prostitūta vien tur ir. zagļu advokāts

 15. Man gan gribētos zināt divas lietas – pirmā – tieši cik pelnīja valsts ar šiem Šlesera ieteiktajiem likuma grozījumiem, un tieši cik nopelnīja Šlesers? vAI CIK VIENS VAI OTRS ZAUDĒJA Otrs -cik miljonus izšķērdēja Zelta tilta būves laikā un cik izšķērdētājiem ir uzsākts kriminālprocess. Patiesībā vēl viens jautājums – vai ir pierādītas aizdomas, ka Šleseram ir personīga saistība ar Zaķusalas Estati VAI TAS IR TIKAI ir MINĒJUMS un vēl – nesaprotu kas ļauns noticis, kaut vairāk būtu šādu projektu bīdītāji! Tad taču Latvijā sāks kaut kas kustēties, tādēļ, lai par šo lietu ņemtos tālāk ir jāzina KĀDI ZAUDĒJUMI NODARĪTI VAI CIK LIELA PEĻŅA PEĻŅA NO ŠĪ PROJEKTA BIJUŠI VALSTIJ!!!!!!

  • Valsts nepelna neko, valsts sociāliem dienestiem, medicīnas iestādēm, policijai un sētniekiem tiek uzkrauts papildus slogs. Pelna Vienotības ziedotāji: čekistu un bandītu bankas.

 16. butu neapgāžami jāpierāda ka atļauju tirgošana tiešām apdraud valsts drošibu. tā domā tikai atsevišķi politiķi. kamer lielāka daļa domā ka valsts drošibu apdraud “bēgļu”uzņemšana.

  • Jā, tieši tā , turklāt jāpierāda, cik lieli zaudējumi ar šo projektu nodarīti valstij un ne tikai – arī – cik lielu ienesumu budžetā šis projekts deva valstij… Un tad var runāt tālāk. Ja valstij nodarīti miljoniem vai simtiem tūkstošu lieli zaudējumi, bet pelnījis Šlesers uz valsts rēķina, tad aina ir pavisam cita, bet , izskatās, ka tas judiniem neinteresē un viņš uzkāpis citam zirdziņam mugurā un tik drasē uz priekšu it kā visi krievi , kas nopirkuši šeit šīs atļaujas būtu Putina iesūtītī spiegi. Tieši ar šādām idejām tiek vākts politiskais kapitāls un biedēti cilvēki, sarautas saites ar kaimiņvalsts ekonomiku, mūsu pašu valsti iedzenot nabadzībā.

   • Kaut tu politiskaa Lemberga mauka nospraagtu!

    • Uz kāda garīguma pakāpes jāstāv cilvēkam, kas var izteikt tādus vārdus! Tas ir jautājums. BET, uz šādiem cilvēkiem balstās tie, kas ar cilvēku kūdīšana pret iedomu tēliem, sev bruģē ceļu uz Latvijas sagrābšanu….ne glābšanu!!!!! Cilvēki attopieties!

  • Katrs Latvijā ievazātai krievs rada papildus draudus, tāpēc par Uzturēšanās atļaujām Šlesers ir pelnījis visbargāko sodu un Vienotība, kas turpina tās dalīt, arī. Par noziegumiem pret valsti ir jāatjauno nāvessods.

  • Vai tas nav viens un tas pats? Kā vienā tā otrā gadījumā valstī ieplūst sveši un ne jau lojāli spēki.Un politikāņu uzpirkšana tālaākai valsts destabilizācvijai ir atļauju pirkušo rokās.

 17. Interesanti sanāk…Jā, varbūt Šlesers izbīdīja savas intereses un nodarīja kaitējumu valstij (es personīgi saku, ka 100% nodarīja), bet mūsu DP un citu instanšu priekšnieki – pierādiet to!!! Kam to jāpierāda. DP ir resursi, ir iespējas, bet nav vēlēšanās. Kāpēc? Tāpēc, ka visu mūsu oligarhi ir ”ieeļļojuši” šajā un citās instancēs.
  Diemžēl Latvijā tā būs vienmēr, savas intereses stāvēs augstāk par valsts un tautas interesēm un politika (saeima, MK) tas ir tikai veids kā panākt savu ”biznesa” plānu realizāciju.
  Tam var rast daudz piemēru un, ja ūs, mani tautieši neesat muļķi, paši tos dzīvē redzat.

  Bet sekas……..vai mūsu valtij kas ir nodarīts? Vai mūsu tautai kas ir nodarīts?…..Ja nebūtu nozagts miljons tur, miljons te, miljons še, tad no mūsu valsts nebūtu aizbraukuši 600 000 iedzīvotāji labākas dzīves meklējumos. Ja nebūtu visa Jūrmala pārdota krieviem, Krievijai būtu mazāk iemeslu ”aizstāvēt” savus tautiešus Latvijā, kurus mēs ”apspiežam un apspiedīsim” tuvākajā nākotnē.
  Ja mūsu valstī būtu nopietna cīņa pret korupciju – tas vismaz raisītu cerības cilvēkiem, ka Latvijā kādreiz dzīve uzlabosies.
  Bet dotajā brīdī situācija ir tāda, ka zagļi zog un zags vēl vairāk, bet parastos ļautiņus apliks ar nodokļiem un dzīs viņus vēl lielākā parādu un nabadzības jūgā. Un parastā tauta redzot šo bezcerību – viņi emigrēs, uz Angliju, Vāciju, Spāniju…. 300 gados tik daudz ļauna Latvijas tautai nav izdarījuši Vācieši, 100 gados – Krievi, cik paši mūsu alkatīgie bāleliņi – 26 gadu laikā.

  Tāpēc, Latviešu tautas atlikums, mosties un celies. Sargāsim savu valsti Latviju – ne jau no ”mūžīgiem” ārējiem agresoriem austrumos, bet no mūsu pašu alkatīgajiem bāleliņiem. lai Dievs stāv Latvijai klāt.

 18. Šlesers šajā bildē pēc Trampa izskatās.

 19. par Aināriņa interesēm kliedza jau toreiz, kad grozījumi tika gatavoti. Tas bija visiem skaidri redzams. Bet tālāk par bļaušanu netika.

 20. Viss tiek darīts, vienīgi un tikai, lai pildītu svas kabatas, tādiem nekas nav svēts un uz savu valsti un tautu viņiem nospļautiess-kretīni!

 21. Kad valsts vara koncentrējas zoodārzos, pirtīs, krogos un visu nosaka 3 A intereses – ir jāsaprot, ka valsts pastāvēšana var tikt apdraudēta kā no katra 3 A puses, tā tiem apvienojoties – it īpaši ja tie saredz kādus labumus no Kremļa…
  Tikai jautājums – vai Kremlim pēc tam liecinieki- aktīvie dalībnieki būs vajadzīgi ( pazudīs kādās auto avārijās).
  Valsts politiskā vara savā karjeras apmierinātībā bezspēcīga atbrīvoties no šim personām – Ja Lembergam pieder partija ZZS, kāda lielavīze un uzpirktie žurnālisti ar domu – NATO ir Latvijas ļaunums, US ir okupanti -tikai ”atbrīvotāji” būs tie labie…
  Jautājums – vai šodienas valsts politiskās varas nesēji rīt būs vajadzīgi – sākot ar biezpiena Vējoni un NA, Vienotību un vel dažām sīkaļām.
  Paliks Maskavas veidojums Saskaņa un piepirktie ZZS un tauta būs laimīga kā Ziemeļkorejā…

 22. kārtējais ,,bezcers,

Draugiem Facebook Twitter Google+