×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Vainīgā meklēšana ir zaudētāja mentalitāte. Saruna ar uzņēmēju Paulu Dzintaru Kalniņu (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar ASV dzimušo Latvijas uzņēmēju Paulu Dzintaru Kalniņu sarunājas Voldemārs Krustiņš un Ivars Bušmanis.

I. Bušmanis: – Jūs esat dzimis ASV. Kad un kāpēc atgriezāties Latvijā?

P. Dz. Kalniņš – Pēc Miera korpusa skolas pabeigšanas Ņujorkas štatā daudz strādāju visā pasaulē, mazattīstītajās zemēs, Klusā okeāna salās. Kad beidzu maģistrantūru Japānā, vecāki 1981. gadā man uzdāvināja ceļojumu uz Latviju. Un… kaut septembrī bija drūms un pelēks, es pirmoreiz sajutos kā mājās. Kad man bija pieci gadi, vecvecāki rādīja fotogrāfijās savas lauku mājas. Man bija sajūta, ka kādu dienu es tur dzīvošu, kaut tajā laikā tas likās neiespējami. Sāku ceļot biežāk pirms neatkarības atgūšanas un biju šeit gan barikāžu laikā, gan PSRS puča laikā. Piedzīvoju valsts atdzimšanu.

– Jūs “Ekonomistu apvienības 2010” valdē esat vienīgais ekonomists no ražotājiem. Darbojaties gan lauku saimniecībā, gan investīciju fondā, gan attīstāt nekustamos īpašumus, gan nodarbojaties ar ražošanu…

– Nē, lauku saimniecības man vairs nav. Man vectēva lauku mājas ir Glūdas pagastā, es tur dzīvoju, bet zemi gan neapsaimniekoju. Savu zemi iznomāju kaimiņam, izcilam latviešu zemniekam Oskaram Levitsam. Kad es kā viens no pirmajiem emigrantiem atguvu vectēva mājas, tajās dzīvoja astoņas ģimenes. Pirts bija pārtaisīta par cūku kūti. Tagad tur atkal ir pirts.

V. Krustiņš: – Vislabākās zemes. Nez vai kas latviešiem tur ir palicis.

– Tur daudz zemes nopircis viens vācietis. Pats strādāju investīciju fondā “NCH”, kas ieguldījis Latvijas nekustamajos īpašumos un uzņēmumos vairāk nekā 300 miljonus dolāru. Viena no ražotnēm, kurā tas investējis, “sagāja grīstē” un es no pagājušā aprīļa cenšos stabilizēt šo uzņēmumu.

I. Bušmanis: – Kas tas ir par uzņēmumu?

– “Nordic Homes” ražo modulārās mājas. Tas ir, koka klucīšos saražojam studentu kopmītnes Liverpūlei. Ir četri korpusi četru, piecu un deviņu stāvu augstumā. Karkass ir gatavs, tagad izgatavojam studentu dzīvoklīšus konteinera lielumā (vienas un divistabu), iebūvējam mēbeles un ierīkojam santehniku. Tur to visu uz vietas saliekam kopā. Pirmo četrstāvīgo korpusu 2200 kvadrātmetru platībā samontējām desmit dienās. Tagad briest pasūtījums piecstāvu mājai Sauthemptonā. Izgatavojam arī koka privātmājas ciematam Lapsas, esam kādas četrdesmit jaunas uzbūvējuši, kuras lielākoties pārdotas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kungs ir uzaudzis civilizēta kapitālisma pasaulē. Šejienieši tādu nepazīst, tāpēc arī tāds negatīvisms. Bet kurš no tiem, kas kā Žulis apraksta nejēdzības, pats jūtas kā valsts? Galu galā manas tiesības ir kaut ko mainīt.

 2. Kaut ko līdzīgu teica kāda franču karaļnama pārstāve par to,ka,ja tautai nav maizes, lai ēd kūkas! Šis onkulis vairs nekad nesapratīs neēdušo.

 3. Ne visam pateiktajam var piekrist. Ir jābūt pilnīgam idiotam, lai periodiski nepaskatīties atpakaļ un neizvērtēt izdarīto. Kā var nemeklēt un neanalizēt savas kļūdas? Un ja izdarīto un kļūdas analizē, viegli, automātiski, redzami vainīgie. Kalniņa kungs! Vai tiešām nav reaģē uz kļūdām? Ja patiešām Tu tā domā, tad Tevi apsveicu – veikli iekārtojies!

 4. Tads apgalvojums izskataas pec rupju batonu sprausanas un mulku mekleesanas, kam var iestastit galigas aplamiibas.
  Jo neredzot, nesaprotot vainu, probleemas sakni, no tas netikt vala. Jeb sis kungs, laikam kada uzdevuma…, aicina sadziivot ar probleemam, tam nepieveerst uzmaniibu, kaut suu…. mute smelas?
  Nozeelojams demagogs

 5. Kārtējais raksts par tēmu “paši vien pie visa esiet vainīgi”.
  Paņemts viens veiksmīgs latviešu tautības ārzemju uzņēmējs un uz šī fona tagad mums tiek iegalvots:
  tas nekas, ka jums ir smieklīgas algas, pensijas, netaisnīgi nodokļi, nepieejama pienācīga veselības aprūpe un sociālā nodrošināšana. Tas nekas, ka valsts amatpersonas bezatbildīgi šķērdē nodokļu maksātāju naudu un tur augšā notiek nepārtrauktas shēmošanas, mahinācijas, slēgti valstij neizdevīgi līgumi, bezjēdzīgi uzpūsts valsts birokrātiskais štats ar nesamērīgi augstām algām. Jums par to nav nekādas darīšanas. Jums vajag tik strādāt, neskatoties ne pa labi, ne pa kreisi. Un nemēģiniet meklēt vainīgos! Tāda vainīgo meklēšana ir zaudētaju mentalitāte. Un jūs taču negribat būt zaudētāji, vai ne. Jūs taču negribiet būt “nepietiekami labi”, vai ne? Tāpēc esiet labiņi, pacietiet visu un tik strādājiet, strādājiet, strādājiet! Bet ja nav darba, vainojiet paši sevi. Ja zema alga, vainojiet paši sevi. Ja nav līdzekļu lai arstētos vai izglītotos, vainojiet paši sevi. Nekritizējiet “Vienotību”, nekritizējiet Nacionālo apvienību. Nekritizējiet neko! Esiet lepni! U.t.t. Utjpr.
  Vai gan pēc šāda kvēla raksta kāds uzdrošināsies kaut iepikstēties par mūsu valstī valdošajām nejēdzībām? Protams nē! Un ja arī iepīkstēsies, tad pārējie ( čaklie, strādīgie, gudrie, uzvarošie) tādu “zaudētāju”, “čīkstētāju” ar cepurēm ( komentiem) nomētās.

 6. Kalniņa kungs, par optimismu! Lai Jums jauka nedēļas nogale!

Draugiem Facebook Twitter Google+