×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Vairākiem LOV sportistiem samazināts finansējums par Antidopinga noteikumu pārkāpumu (1)

Foto - Juris Bērziņš-SomsFoto - Juris Bērziņš-Soms

Vairāki Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportisti nav savlaicīgi atzīmējušies Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) datubāzē ADAMS, par ko viņiem samazināts finansējums, paziņojis Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Veselības ministrijas Antidopinga komiteja katru gadu apstiprina pārbaudāmo sportistu reģistru. Šajā reģistrā iekļauti un arī 2017.gadā tiks iekļauti visi LOV sportisti.

Kā atgādina Vrubļevskis, reģistrā iekļauto sportistu pienākums ir reizi ceturksnī sniegt precīzu un pilnīgu informāciju par savu atrašanās vietu nākamajā ceturksnī, savlaicīgi līdz tekošā ceturkšņa trešā mēneša pēdējai dienai, veicot individuālus ierakstus ADAMS. Katrs reģistrā iekļautais sportists ir saņēmis pieejas datus, lietotājvārdu un paroli, un ir apmācīts ADAMS datubāzes lietošanā.

“Pērn oktobrī un šogad janvārī Valsts sporta medicīnas centrs informēja par vairākiem LOV sportistiem, kuri savlaicīgi nav veikuši šos pienākumus pat vairākas dienas pēc jaunā ceturkšņa sākuma un pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem. Šāda sportistu rīcība ir apzināts Antidopinga noteikumu pārkāpums, kas rada nevajadzīgus riskus. Viens sportists šādu pārkāpumu pieļāvis jau divus ceturkšņus pēc kārtas. Arī treneri, pieļaujot savu audzēkņu pārkāpumus vai nekontrolējot Antidopinga noteikumu ievērošanu no sportistu puses, ir šā pārkāpuma līdzdalībnieki,” raksta Vrubļevskis.

Lai novērstu turpmākos Antidopinga noteikumu pārkāpumus un izvairītos no nevajadzīgu iespējamo dopinga pārkāpumu riska pastāvēšanu, tika piemērotas sankcijas.

“Vainīgajiem sportistiem un viņu treneriem uz trim mēnešiem par 50% tika samazināts pabalsts, kas godprātīgiem LOV sportistiem un viņu treneriem tiek izmaksāts no Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF). Atkārtotajā gadījumā šis pabalsts samazināts par 100%,” raksta LOK prezidents.

Vrubļevskis šo paziņojumu nosūtījis visiem LOV sportistiem un viņu treneriem, lai informētu, ka šāda Antidopinga noteikumu izpildes kontrole un sankciju piemērošana par pārkāpumiem turpināsies, kā arī brīdinātu, ka atkārtota šādu pārkāpumu pieļaušana var novest pie līgumu ar LOV laušanas un sportista atskaitīšanas no LOV sastāva.

LOV 2017.gada sastāvos kopumā tika iekļauti 65 atlēti 13 sporta veidos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir šie sportisti un treneri? Varoņi tomēr jāzina!

Draugiem Facebook Twitter Google+