Foto – Wiki

Varēs atgūt naudu par taru 
 0

Depozīta sistēmas būtība ir iespēja pircējam saņemt atpakaļ naudu par izlietotā dzēriena iepakojumu. Depozīta sistēmā paredzēts iekļaut PET (ar tilpumu mazāku nekā pieci litri), stikla un metāla bezalkoholisko dzērienu, kā arī alus un dzērienu ar zemu alkohola saturu iepakojumu, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Vīna pudeles depozīta sistēmā iekļaut nav iecerēts.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere paredz – par savākšanas vietā (veikalā, automātā) izlietotajām PET pudelēm un skārda kārbiņām atlīdzība būs 2 – 4 santīmi, bet stikla pudelēm jau patlaban ir noteiktas 5 – 6 santīmu lielas iepakojuma izmaksas, tās iekļauj produkta cenā. Par atlīdzības lielumu vēl jāvienojas tirgotājiem un ražotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban nav arī zināms, cik lielai jābūt tirdzniecības vietas minimālajai platībai, lai būtu obligāti jāpieņem no pircējiem izlietotais iepakojums. Igaunijā šī platība ir 20 m2. Citās valstīs – līdz 200 m2. R. Vesere sola – ja tuvu atradīsies vairāki veikali, tirdzniecības centri vai tirgi, tad tie varēs veidot kopēju iepakojuma pieņemšanas vietu.

“Mēs paredzam, ka par izlietoto iepakojumu varēs saņemt gan naudu, gan arī čeku, kas kalpos kā maksājuma līdzeklis pirkuma veikšanai,” teic R. Vesere. Viņa arī piebilst – izvēle par iepakojuma pieņemšanu automātā vai manuāli būs depozītu sistēmas operatora ziņā.

Jaunās kārtības ieviešanu aprīlī konceptuāli atbalstīja valdība. Vairāku konkrētu nosacījumu, tostarp par izlietotā iepakojuma cenu, noteikšanai gatavos Ministru kabineta noteikumus.