×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Vidējā bruto darba samaksa trešajā ceturksnī kāpusi līdz 508 latiem (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Šogad 3.ceturksnī vidējā bruto darba samaksa Latvijā bija 508 lati un, salīdzinot ar pagājušā gada 3.ceturksni, tā pieauga par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie jaunākie dati.

Gada pieaugums pirmajā un otrajā ceturksnī bija attiecīgi 3,8% un 4,8%.

Salīdzinot ar šā gada 2.ceturksni, bruto darba samaksa pieauga par 0,7% no 504 latiem līdz 508 latiem. Sabiedriskajā sektorā kāpums bija 1%, privātajā – 0,7%, bet vispārējās valdības sektorā – 1,7%.

Sabiedriskajā sektorā bruto darba samaksa šā gada 3.ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada 3.ceturksni pieauga nedaudz straujāk nekā privātajā – par 5,3% no 518 latiem līdz 546 latiem. Privātajā sektorā kāpums bija 5% no 464 latiem līdz 487 latiem, bet vispārējās valdības sektorā – 6,2% no 470 latiem līdz 499 latiem.

Darbinieku skaitā ietverot arī algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītos bezdarbniekus, mēneša vidējā bruto darba samaksa šā gada 3.ceturksnī bija 504 lati. Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem, 3.ceturksnī minētajos darbos piedalījās vidēji 8500 bezdarbnieku.

Mēneša vidējā neto darba samaksa šā gada 3.ceturksnī bija 366 lati. Gada laikā, patēriņa cenu līmenim samazinoties par 0,1%, tās reālais pieaugums sasniedzis 6,3%.

Šā gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2012.gada 3.ceturksni, darba samaksa pieauga visās nozarēs, izņemot ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozari, kur vērojams kritums par 0,8%.

Visstraujāk darba samaksa pieauga ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 17,2%, kur, salīdzinot ar pagājušā gada 3.ceturksni, samazinājās normālā darba laika slodzē pārrēķināto darbinieku skaits, bet strauji pieauga atalgojuma fonds. Lielākas atalgojuma pārmaiņas bija vērojamas arī mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – par 12,7%, kur lielāka ietekme bija algu kāpumam azartspēļu un derību nozarē, valsts pārvaldē – par 8,7%, finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē – par 7,8%, tirdzniecībā – par 7%, kur algas straujāk augušas transportlīdzekļu tirdzniecībā un vairumtirdzniecībā, kā arī būvniecībā – par 6,2%.

Valsts pārvaldē un tirdzniecībā atalgojums audzis straujāk gan regulārās darba samaksas, gan neregulāro prēmiju un piemaksu kāpuma dēļ (neregulārajās piemaksās tiek ietverta arī kompensācija par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu, atvaļinājuma pabalsts), savukārt finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē līdztekus regulārā un neregulārā atalgojuma pieaugumam samazinājās darbinieku skaits.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Garīgais iepriecinājums Atbildēt

    Visi uzreiz priecīgi!

  2. Tas gan:) nezinu nevienu kuram menesi butu tada alga:D man pazina strada valsts iestade un sanem nepilnus 100ls menesi smiekliga alga………

  3. Atmetiet no aprēķiniem tos kas saņem mēnesī vairāk kā tūkstoti un vidējais cipars būs trīs reizes mazāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+