Latvijā
Sabiedrība

VK aicina ziņot par nejēdzīgiem objektiem pašvaldībās1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no arhīva

Valsts kontrole aicina Latvijas sabiedrību brīvā formā ziņot par, iedzīvotājuprāt, nejēdzīgākajiem infrastruktūras objektiem pašvaldībās – tādiem, kas sava apmēra vai izmaksu dēļ jau sākotnēji varētu būt apšaubāmi, piemēram, pašvaldības iedzīvotāju skaita, objekta uzturēšanas izmaksu vai atrašanās vietas dēļ.

Valsts kontrole 2018. gada nogalē ir uzsākusi revīziju, kurā vērtēs pašvaldību infrastruktūras objektu un projektu finansēšanas sistēmas, procesa un kritēriju atbilstību racionālas finanšu līdzekļu izlietošanas, efektivitātes un ilgtspējas principiem.

Savus piemērus iedzīvotāji var nosaukt, aizpildot vienkāršu anonīmu aptaujas anketu vai rakstot sociālajos tīklos, norāda Reinis Grāvītis, Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciālists.

Iegūtā informācija būs noderīga revidentiem, vērtējot, kā pašvaldības īsteno infrastruktūras attīstības projektus. Šajā revīzijā Valsts kontrolei ir iespēja palīdzēt pašvaldībām izvērtēt riskus, lai pašvaldības izvairītos no gadu desmitiem ilgām kredītsaistībām, atsakoties no projektiem, kas var nebūt ilgtspējīgi.

Revīzija notiek gan mazos, gan lielos novados un pilsētās, izlasē iekļaujot pašvaldības, kuras ir īstenojušas vai plāno īstenot nozīmīgus infrastruktūras projektus.

Iedzīvotāju sniegtā informācija tiks apkopota un izmantota, izvēloties revīzijā analizējamos projektus. Taču arī informācija par objektiem, kas netiks analizēta šajā revīzijā, būs nozīmīga, plānojot nākotnē veicamās pārbaudes dažādās pašvaldībās.

Ja lielā apjoma dēļ visa sniegtā informācija netiks izmantota konkrētajā revīzijā, tā būs noderīga citās Valsts kontroles plānotajās revīzijās.

LA.lv