×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

ZVA direktori par slepenu datu izpaušanu soda ar algas samazinājumu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Zāļu valsts aģentūras direktore Inguna Adoviča.

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktore Inguna Adoviča sodīta ar algas samazināšanu par 10% četru mēnešu garumā, pavēstīja Veselības ministrijā (VM).

Pret viņu tika ierosināta disciplinārlieta par to, ka komersantiem tiek izpausta statistikas informācija par citiem komersantiem, kas pārsniedz aģentūras tiesības sniegt informāciju noteiktā sadalījumā un apjomā trešajām personām.

Pēc VM vēstītā, saistībā ar iepriekš dienesta pārbaudē konstatētiem faktiem disciplinārlietu 26.martā ierosināja veselības ministrs. Disciplinārlietas komisiju vadīja valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, kas 5.maijā pieņēmusi gala lēmumu.

Šajā pārbaudē tika konstatēts, ka ZVA direktore Adoviča savā darbībā nenodrošina prasību ievērošanu saistībā ar informācijas sniegšanu komersantiem, kuri paziņo aģentūrai zāļu realizācijas datus. Statistiskie dati ir uzskatāmi par konfidenciāliem, ja tie tieši vai netieši ļauj identificēt respondentu, citas fiziskās vai juridiskās personas, par kurām sniegti individuālie statistiskas dati, tādējādi izpaužot individuālo informāciju, norāda VM.

Disciplinārlietā konstatēts, ka Adoviča aiz neuzmanības ir izdarījusi pārkāpumus. Par to varēja izteikt rājienu vai samazināt mēnešalgu uz laiku no trim mēnešiem līdz vienam gadam, ieturot līdz 20 procentiem no mēnešalgas. “Izvērtējot pārkāpuma raksturu un ievērojot samērīguma principu, tika piemērots disciplinārsods – samazināt mēnešalgu uz četriem mēnešiem, ieturot 10% no mēnešalgas,” informē ministrija.

Portāls “pietiek.com” dienu iepriekš rakstīja, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) ir personiski ierosinājis disciplinārlietu saistībā ar sava dēla medikamentu tirdzniecības uzņēmumu “Saules aptieka”

Pēc portāla vēstītā, disciplinārlieta sākta pēc tam, kad ZVA konstatējusi situāciju attiecībā uz kādu medikamentu, kura Latvijā ievestais apjoms bijis daudz mazāks par to apjomu, kas izvests uz citām valstīm. Aģentūra esot sazinājusies ar šī medikamenta reģistrācijas apliecības īpašnieku, lai noskaidrotu, vai tas ir informēts par šo situāciju un vai spēs nodrošināt Latviju ar nepieciešamo medikamenta apjomu. Par šo interesi uzzinājis medikamenta eksportētājs – Latvijas uzņēmums, kurš vērsies ar sūdzību VM par nelikumīgu informācijas nodošanu trešajai pusei.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. cilvēki jāmīl arī tad,ja viņi citus ienīst

  2. Ministrelim interešu konflikts,- lobē dēla biznesu.

  3. atklāj rebes ! . Atbildēt

    Rebmaņiem uguns pie pakaļas !!!

  4. nu atlaidiet taču viņu,neviens neraudās!

Draugiem Facebook Twitter Google+