10 gudri padomi vecākiem, kas ietaupīs jūsu laiku, enerģiju un nervus 0

Būt vecākiem nebūt nav vienkārši, it īpaši, kad cenšamies visu izdarīt tik pareizi, cik vien var. Mammas un tēti, arī jums jāiemācās atslābināties, un, lūk, tāpēc esam jums sagatavojuši 10 gudrus risinājumus, kas ikdienā ar bērniem jums palīdzēs ietaupīt jūsu laiku, enerģiju un, protams, nervus!

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

1. padoms: tā vietā, lai piespiestu bērnam apēst šķīvi ar dārzeņiem, nolieciet šķīvi ar sagrieztiem dārzeņiem un paši no tā ēdiet. Bērns, visticamāk, sāks interesēties, kas jums tur tāds interesants un sagribēs “uzcienāties” arī pats.

2. padoms: tā vietā, lai nemitīgi bērnam prasītu un atgādinātu par kaut kādiem pienākumiem, uzrakstiet zīmīti un piestipriniet to redzamā vietā. Piemēram, ar magnētu pie ledusskapja – tas būs ideāls variants!

CITI ŠOBRĪD LASA

3. padoms: tā vietā, lai visu laiku “skraidītu” aiz bērna un uztrauktos, pierunājot viņu apģērbties, steidzonot un rājot, ka viņš atkal ir aizspēlējies ar zeķi – sagatavojiet nepieciešamās lietas un ļaujiet bērnam pašam apģērbties un pēc tam – uzaicināt viņam jūs uz pastaigu.

4. padoms: tā vietā, lai simts reižu atkārtotu darbību kārtība (par apģērbšanos, uzkopšanu un tamlīdzīgi) – uzzimējiet skaistu plakātu ar bultiņām un piekariniet bērnu istabā pie sienas.

5. padoms: tā vietā, lai regulāri rātu bērnu par vienu un to pašu, ar vieniem un tiem pašiem vārdiem, izdomājiet kādu koda vārdu un sakiet to “briesmīgā” balsī vajadzīgajās situācijās. Piemēram, RUK-RUK – ja bērns “cūcīgi” ēd.

6. padoms: tā vietā, lai katru dienu prasītu bērnam novākt smago auto no virtuves galda vai no jūsu gultas – ielieciet bērnu istabas ieejas vidū kartona kasti un katru vakaru tur ievietojiet visas viņa pamestās lietas.

7.padoms: tā vietā, lai nemitīgi palīdzētu bērnam te ieslēgt gaismu, te sasniegt rotaļlietu no plaukta – nopērciet viņam vieglu krēsliņu, uz kā pakāpties.

8.padoms: tā vietā, lai kliegtu pāri visam rotaļu laukumam vai pa visu dzīvokli kaut ko svarīgu – pārliecinieties, ka bērns jūs tajā brīdī vispār dzird.

9.padoms: tā vietā, lai pierunātu bērnu uzvilkt svīteri vai dusmotos neapēstas putras dēļ – iemācieties nopietni uztvert bērna izvēli.

10.padoms: tā vietā, lai pārdzīvotu par to, ka bērns neprot, negrib – pieņemiet viņu tādu, kāds viņš ir un pacietīgi māciet.

Reklāma
Reklāma

Pieaugušie nevar ietekmēt visu, bet mēs varam netērēt laiku mazsvarīgām lietām, šo laiku izmantojot tiem gandarījumiem, ko bērni mums sniedz tajā brīdī. Galu galā, vēl neviens nav apprecējies, nemācēdams lasīt. Visam ir savs laiks un nevajag steidzināt notikumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.