Foto: Pixabay

5 seni, bet aizvien populāri ticējumi par naudu, veiksmi un bagātību 0

Naudu mēs lietojam katru dienu un dzīvi bez tās ir grūti iedomāties, bet labāk nemaz nevajag. Visā pasaulē un jebkurai tautībai naudai ir sava nozīme arī vēsturiski, kā arī tā piesaukta dažādos ticējumos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Lūk, 5 senseni, bet aizvien mūsdienās iecienīti ticējumi un tradīcijas par naudu, veiksmi un bagātību:

1. Iemet naudu ūdenī!

Šis ir visai zināms veids, kā piesaistīt naudu un veiksmi – tā esot jāiemet akā vai strūklakā. Daudzas un dažādas kultūras visā pasaulē ūdeni jau gadsimtiem ir uzskatījušas par svētu, jo tas uztur mūs dzīvus. Tādēļ akas un avoti tradicionāli tiek vērtēti ļoti augstu.
Dažās tradīcijās ar avotiem un akām pat saistīja svētu garu klātbūtni (arī latviešiem ir ne viens vien svētavots!) Avotu gari piepildīja vēlēšanās vai sniedza svētību, un cilvēki to ūdenī kā pateicību iemeta monētas.
Mūsdienās gan biežāk cilvēki iemet monētas strūklakās nekā akās, jo veiksmes aku vienkārši vairs nav tik daudz.

2. Ja dāvini maku, tad tikai ne tukšu

CITI ŠOBRĪD LASA

Maks ir laba dāvana gan sievietei, gan vīrietim: bet ir pieņemts uzskatīt, ka dāvinātājam tajā ir jāieliek monētiņa, lai dāvana nestu veiksmi.
Šī tradīcijā eksistē joprojām daudzās kultūrās.

3. Monētas, kas ārstē slimības

Vai zināji, ka monētām sensenos laikos tika piedēvētas arī maģiskas dziednieciskas spējas? Vismaz Viduslaikos cilvēki tam ļoti ticēja: viņi uzskatīja, ka noteiktas monētas ārstē slimības.
Tāpat bija slimības, kuras, kā ticēja, izārstēt spēja vienīgi visspēcīgais karalis vai karaliene. Tāpēc pacienti stāvēja rindā, lai saņemtu monarha pieskārienu, cerot, ka taps dziedināti.
Tradīcijai attīstoties, 16. gadsimtā veselības kārotāji saitītē ap kaklu iekarināja monētu vai medaljonu, kuram varētu pieskarties valdnieks. Cilvēki ticēja, ka tādējādi monēta sevī uzņems šo enerģētiku un spēs tālāk nodot dziednieciskas īpašības.

4. Dejo uz naudas!

Sudraba monētas ir svarīga kāzu dienas sastāvdaļa arī lietuviešu tradīcijās. Saskaņā ar tradīciju kāzu viesi līdzi ņem sudraba krāsas monētiņas un izkaisa tās uz deju grīdas pirms jaunās sievas un vīra pirmās dejas – kas, protams, nedaudz apgrūtina kāzu valsi. Bet tas nekas – galvenais, ka nes veiksmi!

5. Ēd Ziemassvētku pudiņu ar pārsteigumu

Ar Ziemassvētkiem saistīts daudz tradīciju, bet viena no zināmākajām tradīcijām ir iejaukt klasiskajā pudiņā sudraba sešu pensiju monētu. Tam viesim, kurš savā pudiņa porcijā atrod monētu, nākamais gads solās būt īpaši veiksmīgs un bagāts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.