Foto: Freepik

6 apģērbi, kurus noteikti nevajag mazgāt veļas mašīnā 0

Izrādās, ne visus apģērbus ieteicams mazgāt veļas mašīnā, jo pastāv iespēja tos nopietni sabojāt. Kas tie par apģērba gabaliem un kā tad tos mazgāt?

Reklāma
Reklāma

Vilna un kašmirs

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Mazgāt mīļākos vilnas un kašmira džemperus un jakas veļas mašīnā, var būt riskanti. Galvenā problēma – tie var sarauties vai gluži otrādi – neglābjamai izstaipīties. Var nest uz ķīmisko tīrītavu, bet mājas apstākļos ieteicams vilnas un kašmira izstrādājumus tomēr mazgāt ar rokām.

Piepilda izlietni, vannu vai bļodu ar remdenu ūdeni un pievieno maigu tīrīšanas līdzekli, vislabāk – vilnai paredzēto. Iegremdē apģērbu, viegli virpuļojošām kustībām piesūcina to ar ūdenī un atstāj mirkt aptuveni pusstundu. Pēc tam nolej ūdeni un kārtīgi skalo drēbi tīrā ūdenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdeni no drēbēm neizgriež – tas var neglābjami deformēt apģērba formu. Tā vietā viegli paspiež audumu, lai liekais ūdens no tā iztecētu. Pēc tam apģērbu izklāj uz līdzenas, lai izžūtu. Nekādā gadījumā nekarina uz veļas striķa vai radiatoriem.

Zīds

Uz zīda izstrādājumu etiķetēm ļoti bieži ir norāde: Tikai ķīmiska tīrīšana. Tomēr tos var mazgāt arī mājās. Vēlamā metode? Protams, mazgāšana ar rokām. To darot, izmanto vēsu ūdeni un maigu mazgāšanas līdzekli. Pēc mazgāšanas pakar izžūt, taču neatstāj saulainā vietā, jo tas var izraisīt krāsas izbalēšanu.

Krūšturi

Pirmkārt, krūšturu āķīši var ieķerties citās drēbēs un tās sabojāt, otrkārt, krūšturu lencītes un fiksējošā josla var izstiepties un zaudēt formu, kopā ar citām drēbēm maļoties pa veļas mašīnu. Ja iespējams, mazgā šo apakšveļas elementu ar rokām un nežāvē veļas žāvētājā. Žāvēt vislabāk izklātā veidā un līdzenas virsmas, jo arī mitra krūštura pakāršana, var veicināt tā izstaipīšanos.

Buktēti, plisēti un polsterēti apģērbi

Uzvalki, plisēti svārki, jakas ar polsteriem var sabojāties mazgāti veļas mašīnā. Šādus garderobes elementus ieteicams tomēr uzticēt profesionāļiem – ķīmiskajā tīrītavā.

Apģērbs ar rotājumiem

Gan dažādi uzšūti fliteri, smalki izšuvumi un rotājumi uz apģērba pēc mazgāšanas veļas mašīnā var izskatīties ne pārāk labi. Nodod šos apģērbus ķīmiskajā tīrītavā vai mazgā ar rokām remdenā ūdenī ar delikātu mazgāšanas līdzeklī. Mazgā līdzīgi kā vilnas izstrādājumus.

Āda

Ja vien jums nav patiešām pamatota iemesla, lai mazgātu ādas izstrādājumus veļas mašīnā, nekad to nedariet. Āda var sarauties. Labāk notīrīt tos ar mitru salveti vai veiciet sauso tīrīšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.