Foto: Unsplash

6 glābēju padomi, lai tu mežā ne tikai ieietu, bet arī no tā iznāktu 1

Pēdējā laikā arvien biežāk Valsts policijā tiek saņemta informācija par to, ka sēņotāji un ogotāji apmaldās mežā, un ar grūtībām atrod izeju no meža masīva. Šādos gadījumos tiek piesaistīta Valsts policija un nepieciešamības gadījumā – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Zemessardze.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē pēdējā arvien biežāk tiek saņemta informācija par cilvēkiem, galvenokārt vecāka gadagājuma, kuri iegājuši mežā un apmaldījušies – kopumā pēdējo piecu dienu laikā tika saņemta informācija par deviņiem sēņotājiem un ogotājiem, kuri paši nav varējuši atrast izeju no meža masīva. Par laimi, ar operatīvo dienestu palīdzību, visi no meža izvesti sveiki un veseli

Likumsargi galvenokārt informāciju par mežā apmaldījušos cilvēku saņem vai nu no viņa radiniekiem, kuri zina, ka tuvinieks devies mežā sēņot vai ogot un nav paņēmis līdzi mobilo telefonu, vai arī no paša cilvēka, kurš lūdz palīdzību. Sākumā likumsargi cenšas tikt galā saviem spēkiem – tiek nosūtītas tuvākās ekipāžas un ar skaņas signāliem tiek norādīts virziens, uz kuru jādodas, lai izkļūtu no meža masīva. Ja tas neizdodas un nav pavedienu, kur cilvēks varētu atrasties, tad tiek iesaistīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki un Zemessardze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par laimi, šajā sezonā līdz šim visi sēņotāji un ogotāji ir atradušies veiksmīgi, taču situācijās, kad vecāka gadagājuma cilvēki nolemj vieni doties mežā sēņot, Valsts policija aicina tuviniekus tomēr doties līdzi.

Ja tas nav iespējams, policija iesaka gados vecākiem cilvēkiem paziņot tuviniekiem, uz kuru vietu konkrēti ieplānots doties un tuviniekiem nodrošināt vecos cilvēkus ar mobilajiem sakariem.

Tāpat ir būtiski paņemt līdzi sērkociņus, jo var gadīties, ka tie noderēs – ir gadījumi, kad par cilvēka pazušanu policija tiek informēta novēloti vai arī nav pavedieni lai viņu atrastu un viņš ir spiests nakti pavadīt mežā.

Lai no tā izvairītos, aicinājums parūpēties par savu drošību, neiet dziļi mežā, pārliecināties, ka uz mežu līdzi ir paņemts uzlādēts mobilais tālrunis saziņai un pabrīdināti līdzcilvēki par savu atrašanās vietu un iespējamo atgriešanās laiku.

Ja tomēr gadījies apmaldīties, nevajadzētu krist panikā, bet mēģināt ieklausīties, vai apkārt ir dzirdama autotransporta skaņa, censties atrast meža celiņus vai klajāku vietu, kur nav lapotnes un kuru var vieglāk pamanīt no augstuma, un zvanīt Valsts policijai pa tālruņa numuru 110 vai uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.