Anatolijs Danilāns: Lielākā vaina nav naudas trūkumā, bet mūsos pašos 47

“Ir svarīgākas lietas par naudas trūkumiem. Ko varu pasacīt, lielākā vaina ir citur – lielākā vaina šodien ir mūsos pašos,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” saka Anatolijs Danilāns, ārsts gastroenterologs, profesors.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

“Es katru dienu pieņemu slimniekus, ārstēju, un viņš man stāsta, ka viņam sāp, ka viņam nav labi… Es viņam pajautāju, bet vai jūs nodarbojaties ar fiziskām sporta nodarbībām? Ejat pa mežu staigāt? Jūs izguļaties, cik vajadzīgs? Vislielākā pašreizējā nelaime – Latvijas sabiedrība atpaliek no daudzām citām sabiedrībām pareizā dzīves uztverē. Es to liktu pirmajā vietā pat pirms naudas trūkuma,” saka Danilāns.

“Cilvēkam jārūpējas par savu veselību arī pašam, ne tikai dakteriem,” uzsver viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarunas turpinājumā komentējot problēmu ar garajām rindām pie medicīnas speciālistiem, profesors piekrīt, ka tā ir reāla problēma, tomēr viena liela vaina, kas zem tā slēpjas ir tāda, ka “cilvēki paši nerūpējas par savu veselību.”

“Ja mēs visi būtu sportiski noskaņoti, peldētos, smaidītu, ietu uz dejām, dzīvotu kopā “nekasīdamies”, mums būtu mazāk un retāk vajadzīga mediķu palīdzība, un tad arī rindas kļūtu mazākas,” saka viņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.