Aleksandru Babenko pēc tiesas sēdes konvojēja policisti maskās, bet pats apcietinātais seju slēpa zem jakas.
Aleksandru Babenko pēc tiesas sēdes konvojēja policisti maskās, bet pats apcietinātais seju slēpa zem jakas.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Apcietina slepkavības lietā aizdomās turēto 0

LETA/”Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētajam uzņēmējam Aleksandram Babenko.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Šo tiesas lēmumu Babenko varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Saskaņā ar likumu apcietinājumam maksimālais termiņš par sevišķi smagu noziegumu līdz pirmās tiesu instances spriedumam ir 24 mēneši. Babenko advokāte Helēna Purviņa žurnālistiem nekomentēja, kas tieši klientam tiek inkriminēts. Vēl šajā slepkavības lietā aizturēts uzņēmējs Mihails Uļmans.

Valsts policija otrdien paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot 2018. gada 30. maijā notikušajā noziegumā visu iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Šonedēļ, 24. maijā, tikušas aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši Mārtiņa Bunkus slepkavības kontekstā, turklāt pats Mārtiņš Bunkus 2016. gadā tika vērsies policijā, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta. Uļmanam 2016. gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunkus uzņēmuma “Rego Trade” maksātnespējas lietā, kurā administrators prasīja tiesas ceļā no uzņēmēja vairākus simtus tūkstošu.

Uļmans par Bunkus ģimenes pārstāvju izteikumiem bija vērsies tiesā, prasot godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu, taču tiesā zaudēja.

Noslepkavotā administratora brālis Kristaps Bunkus paudis aizdomas par Mihaila Uļmana saitēm ar bijušo augsta ranga policijas darbinieku Andreju Sozinovu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Noslepkavotā administratora brālis Kristaps Bunkus 2022. gada sākumā bija izplatījis publisku paziņojumu, kurā pauda aizdomas par Uļmana saitēm ar bijušo augsta ranga policijas darbinieku Andreju Sozinovu.

“2016. gadā zvērināts advokāts Mārtiņš Bunkus cēla trauksmi, brīdinot tiesībsargājošās institūcijas par aizdomīgām sakritībām toreizējā Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Sozinova karjerā. M. Bunkus ziņoja [..] par Sozinova saistību ar Latvijas Pasta bankas (šobrīd “LPB Bank”) īpašnieku un labi zināmo deviņdesmito gadu darboni Mihailu Uļmanu un šo abu personu sadarbības iespējamo raksturu. Proti, laikā, kad Sozinovs ieņēma Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka krēslu, viņš iemanījās to apvienot ar darbu Uļmana kontrolētajā bankā, sākotnēji oficiāli, vēlāk, iespējams, arī neoficiāli. Vienlaikus šai amatpersonai bija gana lielas iespējas ietekmēt smagu noziegumu izmeklēšanas virzību. Tas raisīja aizdomas, ka Sozinovs, ilgstoši ieņemot Kriminālpolicijas priekšnieka amatu, veica darbības atsevišķu uzņēmēju interesēs,” rakstīja K. Bunkus.

Reklāma
Reklāma

Kādreizējais Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs 2020. gada novembrī tika pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatā. Pagājušajā vasarā A. Sozinovu atstādināja no pienākumu pildīšanas, jo viņš tika apsūdzēts par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un nelikumīgām darbībām ar valsts noslēpuma objektu (patlaban šī krimināllieta tiek iztiesāta). Nedaudz vēlāk Sozinovs darbu pameta “sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli”. Policijā viņš bija strādājis aptuveni 29 gadus.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Uļmans darbojas daudzos uzņēmumos. Laikā no 2015. līdz 2017. gadam viņš bija uzņēmuma “Mego” līdzīpašnieks. Patlaban 60% “Mego” kapitāldaļu pieder SIA “Gruodis”, kura vienīgais īpašnieks ir Babenko.

AS “LPB Bank” vienīgais īpašnieks ir SIA “Mono”. Savukārt “Mono” īpašnieki ir Uļmans (49,4%), ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins (32,7%) un Kajems Biomins (17,9%), liecina “Firmas.lv” informācija. Pēc aktīvu apmēra “LPB Bank” 2020. gada beigās bija 10. lielākā banka Latvijā. “LPB Bank” pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 5,4 miljonu eiro peļņu.

SAISTĪTIE RAKSTI