FOTO: Shutterstock

Apnicis gaidīt bildinājumu? 29. februārī sievietes drīkstot šo soli spert pirmās 6

Ir 29. februāris. Kalendārā šis datums parādās tikai reizi četros gados. Tērzēšanas platformas “X” lietotāja aizsākusi interesantu diskusiju par šī datuma maģisko spēku – sieviete drīkstot spert pirmo soli un bildināt vīrieti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Lasīt citas ziņas

To viņai atklājusi omīte, kura viņai piezvanījusi un jautājusi,  vai viņa zina, kas 29.februāris par dienu.

“Ātri izskrienu cauri, kuros datumos dzimšanas dienas, nu nekā galvā nenāk,” norāda sieviete, turpinājumā atklājot īpašo vēsti, “izrādās, viņa žurnālā izlasījusi, ka šī diena ir vienīgā, kad sieviete drīkst bildināt vīrieti. Un man esot jārīkojas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Komentāru autori atklāj, ka ome ir zinoša dāma, jo par šo seno īru un britu tradīciju 2010. gadā uzņemta filma “Leap Year”.  Ārzemju preses materiālos vēstīts, ka tradīcija aizsākusies 5. gadsimtā Īrijā, kad Sv. Brigita sūdzējās Sv. Patrikam, ka sievietes ir nogurušas gaidīt, kad vīrieši viņas beidzot bildinās.

Gads, kurā 29. februāris ir februāra pēdējā diena, tiek saukts par garo gadu. Ziņu portālā “Euronews” apkopoti dažādu tautu pieņēmumi par šo maģisko datumu.

Piemēram, grieķu folklorā valda māņticīgs uzskats, ka saderināšanās vai laulība garajā gadā nolādēs divu cilvēku savienību un, galu galā, viss beigsies ar šķiršanos vai partnera priekšlaicīgu nāvi.

Tāpat tiek uzskatīts, ka tie, kuri šķiras garajā gadā, neatradīs laimi visu atlikušo mūžu.

Īri šo dienu dēvē par dāmu privilēģiju dienu. Ja laulību priekšlikums tiek noraidīts, sieviete parasti saņem kompensāciju – zīda kleitu.

Skotijā bija pieņemts, ka sievietēm, bildinot vīriešus, jāvalkā sarkani apakšsvārki. Pēc tam 1288. gadā Skotijas karaliene Mārgareta pieņēma likumu, ka par jebkuru atteikumu ir jāsaņem kompensācija: naudas sods vai, tāpat kā Īrijā, dāvana – zīda kleita. Skotijā ikviens, kas dzimis 29. februārī, tiek uzskatīts par neveiksminieku, tiek norādīts, ka viņi ir nolemti neizsakāmām ciešanām mūža garumā.

Ja dāņu vīrieši atsakās no sievietes bildinājuma, viņiem ir jāuzdāvina sievietei 12 pāri cimdu, lai slēptu faktu, ka viņa nenēsā saderināšanās gredzenu.

Daži vācieši uzskata, ka garais gads nes neveiksmes. Viņiem pat ir teiciens – “garais gads nozīmē aukstu gadu”.

Kādā provincē Itālijas ziemeļos, garais gads ir pazīstams kā “l’ann d’la baleina” jeb “vaļa gads”. Tiek uzskatīts, ka vaļi dzemdē tikai garajā gadā.

Francijā ir īpašs satīrisks laikraksts, kas iznāk reizi četros gados – 29. februārī. Ar nosaukumu “La Bougie du Sapeur” tas pastāv jau kopš 1980. gada un joprojām ir ārkārtīgi populārs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.