Gunta Purkalne
Gunta Purkalne
Publicitātes foto

Ārstēšana izkustējusies no sastinguma punkta 0

“Reizēm cilvēki žēlojas – kā tā var būt, visu mūžu esmu bijis sportisks, ne smēķēju, ne dzeru, kāpēc man ir vēzis!? Diemžēl audzējs piezogas pilnīgi nemanāmi, arī līdz tam veseliem cilvēkiem,” saka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja Gunta Purkalne.

LA
LA.LV
Ziņas
“Ir prātam neiedomājas lietas, kas notiek!” Lato Lapsa par Indriķa Latvieša jaunāko grāmatu “Nāve” 77
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 28
21 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai tu esi gatavs tam vai ne, taču šodien daudz kas neizbēgami mainīsies! Horoskopi 27.septembrim
12 stundas
Lasīt citas ziņas

Atlabšanas iespējas ir labākas, ja vēzi atklāj savlaicīgi. Agrīnās stadijās diagnostikas un ārstēšanas iespējas Latvijā nav sliktākas kā citās pasaules attīstītākajās valstīs.

Vēža pacientu skaits nerūk, to apliecina statistika – 2010.gadā Latvijā pirmreizēji ļaundabīgie audzēji diagnosticēti 11 188 cilvēkiem, 2017.gadā – 11 762, rāda Slimību profilakses un kontroles centra dati. Pasaulē tendences ir līdzīgas – skaitļi palielinās. “Ir aplēses, ka pēc gadiem 10–15 ik gadu būs vairāk nekā 30 miljonu jaunu pacientu,” saka ārste Gunta Purkalne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa piebilst, ka Latvijā gan pieauguma tempi ir salīdzinoši lēni. Viens no izskaidrojumiem – pieaug pasaules iedzīvotāju vecums – šajā ziņā Latvijā no citām valstīm neatpaliek. Otrs – vides piesārņojums. Tas gan atšķirībā no daudzām citām pasaules valstīm Latvijā vēl nav tik kritisks.

“Mūsu cilvēki ir dzīvesgudri, viedi,” spriež ārste.

“Mūsu tradīcijas ir saistītas ar atrašanos dabā, un tas mūsu situācijai nāk par labu.”

Mirstība nerūk

Kā salīdzinoši negatīvu Gunta Purkalne atzīmē faktu, ka mirstības līknei Latvijā nav izteiktas lejupejošas tendences. Pēdējos gados vērojams, ka mirstība no onkoloģiskajām slimībām Latvijā nedaudz sarūk, taču citās Rietumvalstīs līdztekus saslimstības pieaugumam novēro daudz izteiktāku mirstības mazināšanos.

“Vēža gadījumā mirstība ir atkarīga no agrīnas diagnostikas un no labām ārstēšanas iespējām,” saka speciāliste. “Agrīna diagnostika – onkoloģisko slimību noteikšana 1.–2. stadijā – Latvijā diemžēl vēl nav pietiekami labā līmenī.” Ļoti daudzos gadījumos vēzi diagnosticē 3.stadijā – tas nozīmē, ka audzējs ir lokāli izplatīts, tam nav vēl attālu metastāžu citos orgānos.

Daudziem pacientiem audzējus atklāj vēl vēlāk, 4.stadijā, kam raksturīgas attālas metastāzes. Gadu desmitiem 3.–4.stadija veido ap 30 procentiem no jaunatklātajiem ļaundabīgajiem audzējiem, norāda ārste. Dažkārt noteiktas lokācijas vēzi agrīni atklāj nejauši – cilvēks iet pie ārsta ar citām sūdzībām, bet izmeklējot atklāj audzēju.

Vienlaikus nevar atstāt bez ievērības, ka pēdējos gados noteiktas veida audzējiem uzlabojusies diagnostika 1.stadijā. Tas noticis, daļēji pateicoties valsts īstenotajām skrīninga programmām krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža agrīnai atklāšanai. Tomēr kopainā laikus konstatētu ļaundabīgo audzēju joprojām ir par maz, vērtē Gunta Purkalne.

“Jo vēlāk vēzi konstatē, jo sarežģītāka ir ārstēšana,” viņa uzsver. “Turklāt izplatīta vēža gadījumā ārstēšana Latvijā vēl nav tikpat laba kā attīstītajās Rietumvalstīs – tas izskaidrojams ar finansiālajiem ierobežojumiem.”

Neprognozējams un viltīgs

Pēdējā laikā Latvijas klīnikas dižojas ar modernu diagnostikas aparatūru, piemēram, pozitronu emisijas tomogrāfiem, ar kuriem audzēja izplatību iespējams konstatēt ļoti agrīni. Tas ir svarīgi, izvēloties terapijas veidus. Vienlaikus izskan, ka izmeklējumi ar modernajām iekārtām ir ļoti dārgi.

Runājot par onkoloģisko slimību diagnostikas un ārstēšanas izmaksām, profesore Purkalne akcentē – ir būtiska atšķirība starp terapijas dārdzību un iespējām 1.–2.stadijas, retāk – arī 3.stadijas vēzim, un audzējiem 4.stadijā – gan pacientiem, kuriem slimība ir 4. stadijā jau atklāšanas brīdī, gan tiem, kuriem savulaik ārstēts agrīni atklāts vēzis, bet pēc gadiem tas atgriezies metastātika vēža formā.

“Runājot par pirmo grupu – agrīni atklātiem audzējiem 1.–2.stadijā –, izmaksas nav tik lielas. Tad ārstēšana pamatā ir ķirurģiska, kas nav dramatiski dārga, un atkarībā no nepieciešamības arī profilaktiska staru terapija, kā arī profilaktiska ķīmijterapija, piemēram, pusgadu pēc operācijas,” raksturo Gunta Purkalne.

“Pēc šādas ārstēšanas, kad audzējs ir izoperēts un pabeigta profilaktiskā terapija, var teikt, ka pacients ir veselo grupā.” Cik ilgi – to diemžēl nevar pateikt neviens, jo audzējs ir viltīga slimība, kas var atgriezties pēc gada, diviem, pieciem, 20 vai pat 27, kā tas bijis ārstes praksē.

“Vienlaikus nav iespējams pateikt, ka tas obligāti tā notiks – iespējams, pēc ārstēšanas vēzis neatgriezīsies vairs nekad,” ļaundabīgo audzēju neprognozējamo dabu apraksta ārste. Zināms vien, ka laikus atklātu audzēju gadījumā varbūtība, ka cilvēks visu atlikušo mūžu būs vesels, statistiski ir augstāka.

Citādā ziņā audzēji ir ļoti atšķirīgi – gan pēc uzbūves, gan attīstības ātruma. Atšķiras arī vēzis diviem dažādiem pacientiem, kaut arī diagnoze skan abiem vienādi. Tas var radīt pārpratumus, ja abi sāk salīdzināt ārstēšanas metodes un tās izrādās atšķirīgas.

Ielaists vēzis – dārga ārstēšana

Citāda ārstēšanas iespēju un līdz ar to arī izmaksu aina veidojas, ja vēzis jau no paša sākuma konstatēts 4.stadijā ar izplatību citos orgānos, vai arī gadījumā, ja runa ir par ļaundabīgā audzēja recidīvu: šīs grupas pacientu terapija ir ievērojami dārgāka. “Tad izmanto jaunākās paaudzes medikamentus.

Vai tā būtu mērķterapija, vai imūnterapija, šīs zāles ir ļoti dārgas, un tā tas ir visā pasaulē,” salīdzina Gunta Purkalne. Tomēr jāapzinās, ka

4. stadijā vēzi pilnībā apturēt tikpat kā nav iespējams.

Ar medikamentiem slimības procesu var vienīgi stabilizēt vai palēnināt, lai cilvēks nodzīvotu pēc iespējas ilgāk.

Ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs augstās izmaksas ne vienmēr tiek segtas no valsts budžeta, pacienti meklē citus finanšu avotus, nereti bankrotē. “Vēl viens apliecinājums, cik svarīgi vēzi atklāt laikus – pacients dzīvos ilgāk un pilnvērtīgāk, kā arī būs jātērē mazāk līdzekļu ārstēšanai.”

Tomēr ārste atkārto – arī 1. vai 2.stadija nav garantija, ka audzējs pēc ārstēšanās neatjaunosies. Ja tā notiek, lielākoties nav pamata ko pārmest medicīnai un tās pašreizējām iespējām. “Viss tiek izdarīts tā, kā mēs to šodien protam un spējam. Agrīna audzēja gadījumā nav lielas atšķirības, vai pacients ārstējas Amerikā, Vācijā vai Latvijā – mums ir tikpat spējīgi ķirurgi, tikpat labas iekārtas, pieejamas tikpat labas zāles kā citur pasaulē.”

Vājais posms – “neredzamais” vēzis

Ja diagnostikas un ārstēšanas iespējas ir tik labas, kāpēc tomēr statistika nav iepriecinoša – kur ir Latvijas onkoloģijas vājais posms? “Liela mirstība ir no tiem audzējiem, kurus ir ļoti grūti konstatēt pašā iedīglī,” min ārste.

“Tāds ir plaušu vēzis, aizkuņģa dziedzera vēzis u.c.– tie, kurus neredz, kas nesāp.” Tā kā pagaidām nav pārliecinošu, ērtu un ekonomiski izdevīgu diagnostikas metožu, attiecīgo veidu audzēju skrīningu neveic. Salīdzinājumam var minēt krūts vēzi – to var sataustīt sieviete pati, mamogrāfija ir pārliecinoša izmeklēšanas metode krūts vēža diagnostikā, skrīnings tiek plaši izmantots un efektīvs.

Prostatas vēzi savukārt iespējams noteikt pēc specifiskā antigēna klātbūtnes, tāpēc tā ārstēšanā ir ļoti labi rezultāti: pēc pasaules datiem, piecu gadu dzīvildze prostatas audzēja gadījumā ir 100 procenti, norāda ārste. Tomēr visas populācijas prostatas vēža skrīningu neveic, jo specifiskais antigēns ir specifisks orgānam, proti, prostatai, bet nav specifisks prostatas vēzim. Turpretī, piemēram, plaušu vēža gadījumā tamlīdzīgu pārliecinošu diagnostikas instrumentu nav, taču mirstība no tā ir augstākā Latvijā un arī daudzās citās pasaules valstīs.

“Visā Eiropā eksperti pašlaik ir ļoti aizdomājušies, ko darīt ar plaušu vēža skrīningu.

Zinu, ka daļā Polijas, kā arī Austrijā tiek plānots eksperimentāli veikt zemu radiācijas devu datortomogrāfijas skrīningu plaušu vēža agrīnai diagnostikai riska grupu pacientiem,” pastāsta ārste un uzsver – tā kā skrīningu veic tobrīd veseliem cilvēkiem, ir ļoti svarīgi, lai izvēlētā metode būtu nekaitīga.

Iespējas – arvien plašākas

“Medicīna ārkārtīgi strauji attīstās, onkoloģijā ik gadu parādās vairāki jauni medikamenti. Protams, ne vienmēr tie izrādās efektīvi ilgākā praktiskas lietošanas periodā, tomēr kopumā attīstība notiek,” nākotnes perspektīvu vērtē Gunta Purkalne.

To iespējams saskatīt, arī atskatoties nesenā pagātnē: piemēram, daudz pieminētā plaušu vēža gadījumā vēl nesen piecu gadu dzīvildze bija vidēji 15%. Pašlaik ārstēšana ir būtiski uzlabojusies, pateicoties mērķterapijai kombinācijā ar ķīmijterapiju; pieejama arī audzēju specifiskā imūnterapija.

Tas nozīmē, ka metastātiska plaušu vēža gadījumā pacientiem, kuriem ir jutība pret attiecīgo medikamentu, ir ievērojami augstākas dzīves pagarināšanas iespējas. “Pati nesen biju kādā konferencē, kurā pirmo reizi savā onkologa mūžā redzēju uzrakstu lieliem burtiem – trešās stadijas plaušu vēzis ir ārstējama slimība,” viņa piebilst. “Savulaik par to pat runas nebija – trešo stadiju uzskatīja par neārstējamu.”

Līdzīgi ir ar melanomu: agrāk to uzskatīja par absolūti nāvējošu, jo tā nebija jutīga pret ķīmijterapiju; cik varēja, tik izoperēja, bet metastāžu gadījumā pacients bija nolemts. Pašlaik imūnterapija ir efektīva ārstēšana pacientiem ar metastātisku melanomu un ir iespējama arī Latvijā, šos izdevumus melanomas pacientiem kompensē no valsts budžeta.

“Metastātisku audzēju gadījumā ārstēšanu sākam ar zināmo visefektīvāko, iespējamo terapiju, to saucam par pirmās līnijas medikamentiem. Tie var iedarboties, bet var gadīties, ka tie nedarbojas vai pēc kāda laika zaudē iedarbību un slimība progresē,” apraksta ārste.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Tādā gadījumā ķeramies pie otrās līnijas zālēm, un tā mēs turpinām, kamēr vien mums ir, ko dot, – trešās, ceturtās, piektās līnijas medikamentus, ja tādu konkrētā audzēja gadījumā ir. Saskaitīju, ka kādai krūts vēža pacientei bijušas jau septiņas līnijas, taču cita veida vēža gadījumā tik daudz līniju var nebūt.”

Profesore Purkalne uzsver – audzēju mērķterapija un imūnterapija ir ārkārtīgi dārga, taču ārstēšanas iespējas ir “izkustējušās no sastinguma punkta” – daudzu audzēju ārstēšana kļuvusi iespējama, pateicoties jauniem medikamentiem.

Raksts tapis sadarbībā ar Onko.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RK
Rīta Korpivāra
Ziņas
Somijā ar īpašu programmu cīnās pret ņirgāšanos bērnu vidū. Vai Latvijai jāņem piemērs? 14
1 diena
LE
LETA
Veselam
Zavadska skaidro, vai šobrīd ir iespējams noteikt pietiekamo antivielu līmeni, kas pasargātu no Covid-19 22
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Šodien reti kurš prot pateikt “nē”! Kā iemācīties sargāt savu veselību un neizdegt 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Jāatceras, ka bērni jebkurā vecumā var saslimt smagi.” Ārsts par nepieciešamību vakcinēt arī jaunāko klašu skolēnus 75
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir prātam neiedomājas lietas, kas notiek!” Lato Lapsa par Indriķa Latvieša jaunāko grāmatu “Nāve” 77
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 28
21 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai tu esi gatavs tam vai ne, taču šodien daudz kas neizbēgami mainīsies! Horoskopi 27.septembrim
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Valsts nemāk pieņemt dāvanas!” “Apturi Covid” aplikācijas izstrādātāji vīlušies par sava darba likteni 30
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Esmu apbēdināta, ka mani tik viegli nodeva…”: dziedātāja Alise Haijima beidzot komentējusi internetā nopludināto video, kurā viņa un citi niekojas ar “balto pulverīti” 67
3 dienas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
6 dienas
KK
Kamita Kalniņa
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LE
LETA
Ziņas
Palielinoties Covid-19 izplatībai, varētu samazināt plānveida stacionāro pakalpojumu pieejamību 10
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Liene Cipule: “Arī tiem, kas var nomirt, ir vajadzīga medicīniskā aprūpe. Uz kā rēķina mēs viņus ārstēsim?” 122
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
“Šis ir līdz šim labākais finansiālā atbalsta plāns, kāds jebkad ticis izveidots”: jaunais onkoloģijas plāns vieš cerības pacientos un mediķos 7
18. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 32
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bezdūmu produkti kā cigarešu alternatīvas. Nepieciešams saprātīgs regulējums 7
17. septembris, 2021
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 100
17. septembris, 2021
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Jaunais budžets: Ministri pateicas kā “Oskarā”, pašvaldības skābā noskaņojumā, bet Kariņš priecīgs
7 minūtes
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Es apzinos, ka ir dīvaini runāt par pieaugšanu 43 gadu vecumā.” Saruna ar Vladislavu Navstavševu
23 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Biezākā migla – Zemgalē. Kur pirmdien gaidāms vēsākais laiks?
2 minūtes
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Baltais pulverītis, Levita zvans un kovida pacientu dārgās stacijas. Nedēļas notikumu apskats
25 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Veloinfrastruktūra pilsētā ir apzināts spiediens.” Silenieks par velojoslu risinājumiem un izmešu samazinājumu 4
40 minūtes
IF
Imants Frederiks Ozols
Ziņas
Imants Frederiks Ozols: Politiķiem pārāk viegli manipulēt ar slikti atalgoto sabiedrības vairākumu
58 minūtes
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Gribi veselīgu māju – būvē no kaņepēm! Kāpēc par kaņepju spaļu vieglbetonu zinām tik maz?
19 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Tikai ekstrēmi optimisti var iedomāties, ka pāreja uz bezizmešu transportu notiks ātri un viegli
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Kovids nezina, ka viņam ir jāapstājas pie diviem metriem.” Eksperts par divu metru distanci no zinātniskā viedokļa 66
20 stundas
TA
Tavs Auto TV
Ziņas
“Praktisks, simpātisks un teju par velti!” Roberto Meloni par patriotismu, ēdienu un itāļu automobiļiem 15
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 28
21 stundas
GN
Gints Narogs
Stāsti
“Citiem smejot saku, ka man nav 91, bet 16.” Vecākais Vienības brauciena dalībnieks Edgars izvirzījis ambiciozu mēŗki 8
22 stundas
GP
Guntars Pļavinskis
Stāsti
Pētniekiem izdevies atminēt Himalaju Skeletu ezera noslēpumu. Kas bija šie cilvēki, kuru mirstīgās atliekas atrodas ezerā?
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA: Kur un no kā jūs gūstat prieku un optimismu? 7
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 10
1 diena
DT
Dace Terzena
Ziņas
Dace Terzena: Nekad nebūtu varējusi iedomāties, ka mūs tik ļoti varēs sašķelt jautājums par potēšanos pret nāvējošo vīrusu 60
1 diena
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei? 19
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Biezākā migla – Zemgalē. Kur pirmdien gaidāms vēsākais laiks?
07:18
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Jaunais budžets: Ministri pateicas kā “Oskarā”, pašvaldības skābā noskaņojumā, bet Kariņš priecīgs
07:08
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Ventspilī paplašinās polikarbonāta profilu ražošanu, radot jaunas darba vietas ventspilniekiem
07:07