Audzējam eikomes 0

“Kā pareizi audzēt eikomes?” 
Inta A. Talsos

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Nu jau ir par traku! Sociālie tīkli mutuļo pēc Trampa jaunās publikācijas
Kokteilis
Šīs 4 zodiaka zīmes riskē novecot vientulībā
“Griež ausīs un smadzenēs!” Latvieši neapmierināti, ka daudziem 4.maijs šķiet balta galdauta svētku diena
Lasīt citas ziņas

Neviena no desmit šīs ģints sugām nav tik salcietīga, lai varētu pārciest Latvijas ziemas. Pat pašos siltākajos Rietumeiropas un Dienvideiropas reģionos, kur šos sīpolaugus mēdz audzēt arī ārā, ziemas mēnešos tie rūpīgi jāsargā no salnām.

Nacionālā Botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas vadītājs Arnis Seisums iesaka eikomes  audzēt podos. Visbiežāk sastopama divkrāsu eikome (Eucomis bicolor). Sīpolus stāda barības vielām bagātā, ūdens caurlaidīgā augsnē ar smilts vai grants piedevu. Stādot lielākajiem sīpoliem uzber aptuveni 10 cm biezu augsnes kārtu, bet mazākos izvieto nedaudz seklāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemā augs jātur vēsā telpā, kur temperatūra nav augstāka par +10 °C, un jālaista visai pieticīgi – tā, lai augsne nepārkalstu. Atkarībā no eikomes sugas vai šķirnes lapas var nokrist pilnīgi vai arī tikai daļēji. Pavasarī pēc salnām podu var novietot dārzā saulainā vietā, bagātīgi laistīt, ik pēc divām nedēļām laistāmajam ūdenim pievienojot šķidro pilnmēslojumu. Pēc noziedēšanas (parasti – augustā) samazina laistīšanu un pārtrauc papildmēslošanu, pirms salnām podu ienes sausā telpā.

Nav ieteicams eikomi pārstādīt pavasarī no poda dobē un rudenī atkal podā – tas lieki traumē sakņu sistēmu un novājina augu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.