Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
NATO karakuģi.

Baltijas jūrā palielināts sabiedroto karakuģu skaits. NATO gatavojas Viļņas samitam 34

Pirms NATO samita Viļņā ir palielināta sabiedroto kuģu klātbūtne Baltijas jūrā, otrdien paziņoja Lietuvas Jūras spēku komandieris Ģiedrus Premenecks.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

“Viļņas samita laikā Jūras spēki ar savām spējām piedalās, lai apmierinātu noteiktas nišas vajadzības, un mūsu reģionā noteikti ir palielināta sabiedroto kuģu klātbūtne Baltijas jūrā. Tie vispirms nodrošina gaisa novērošanu, jūras situācijas novērošanu un sadarbspēju,” ziņu aģentūrai BNS sacīja Jūras spēku komandieris.

Premenecks pauda, ka Lietuvas Jūras spēki nepārtraukti sazinās ar sabiedroto kuģiem un notiek informācijas apmaiņa, lai izvairītos no “kādas citas valsts neplānotas vai provokatīvas rīcības”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baltijas jūrā esošo sabiedroto kuģu skaits netiek izpausts, bet Lietuvas Jūras spēku komandieris apliecināja, ka to vidū ir Vācijas, ASV, Itālijas un Polijas kuģi. Viņš piebilda, ka kuģu skaits var būt mainīgs.

“Tiem nav jāatrodas tuvu mūsu krastiem, tie ir savās dislokācijas vietās Baltijas jūrā, tiem ir tālas darbības jūras novērošanas sistēmas, gaisa novērošanas sistēmas, tie sadarbojas gan ar Jūras spēku, gan ar saviem štābiem, un tie sadarbojas arī ar mūsu Aizsardzības štābu, kas nodrošina pasākuma drošību,” teica komandieris.

Baltijas jūrā nav sabiedroto lidmašīnu bāzes kuģu, bet, kā sacīja Premeneckas, tie parasti netiek dislocēti tuvu krastiem, un, pat ja tie atrodas Ziemeļjūrā vai Vidusjūrā, tie arī sadarbojas ar saviem štābiem.

“Baltijas jūra ir pārāk maza un pārāk sekla. Protams, lidmašīnu bāzes kuģis var ienākt Baltijas jūrā, bet tā atrašanās Baltijas jūrā nedod taktiskas priekšrocības, jo tās pašas lietas var darīt drošākā vidē, atrodoties Ziemeļjūrā vai Vidusjūrā,” teica Lietuvas Jūras spēku komandieris.

Gatavojoties NATO samitam, no Kēnigspergas (Karaļauču) puses vismaz līdz šim nav novērotas nekādas provokācijas, viņš uzsvēra.

“Mēs neesam novērojuši nekādas ārkārtējas provokācijas. Skaidrs, ka ar viņiem nav nekādu sakaru, mums ir pilnīgi neitrālas attiecības. Viņi, protams, veic savas mācības atbilstoši savām spējām, bet spējas ir pavājinājušās notiekošā kara dēļ,” sacīja Premeneckas.

NATO samits Viļņā notiks 11. un 12. jūlijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.