BKUS mazajiem pacientiem atveseļoties palīdz īpaši apmācīti suņi. Kā tas notiek? 4


TV24 raidījumā “Dr.Apinis” viesojas suņu servisa treneris Ričards Pavlovskis. Viņš stāsta kā terapijas suņi nonāca Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Mūs uzrunāja BKUS projektu vadītāja Zane Kemlere ar ideju, ka varētu pamēģināt uzsākt suņu kanisterapiju, par ko mēs bijām ļoti pagodināti, jo jau vairākus gadus pirms tam mēs bijām uzrunājuši daudz un dažādas iestādes. Pārsvarā visi baidījās. Kā tas būs? Kas to regulē, lai medicīnas iestādē varētu ienākt suns?”

Ričards Pavlovskis izsaka pateicību BKUS par uzdrošināšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viena kanisterapijas nodarbība norit apmēram vienu stundu ar vienu bērniņu, kuru izvēlās nodaļas vadītāja vai ārstējošais ārsts.

“Pagaidām mēģinām tādā taustīšanās režīmā apskatīt kurā nodaļā tas ir visvairāk vajadzīgs, kur tas dod vislielāko pienesumu. Tāpēc cenšamies uz doto brīdi aptvert visas nodaļas BKUS. Un tad jau mērīs rezultātu un skatīsies kur tie rezultāti ir visatbilstošākie un tās vajadzības tiek vislabāk apmierinātas,” stāsta Ričards Pavlovskis.

Līdz šim kanisterapijas suņi ir viesojušies paliatīvajā, infektoloģijas un reimatoloģijas nodaļās.

Jau iepriekš ir ziņots, ka BKUS uzsākta kanisterapija, nodrošinot mazo pacientu rehabilitāciju ar īpaši apmācītiem suņiem.
Kanisterapijas nodarbības pilotprojekta veidā uzsāktas jau pagājušajā gadā.

Kanisterapijas process notiek ar īpaši apmācītu suni, kuru vada kvalificēts speciālists un tiek pavadīts noteikts laiks kopā ar pacientu. Metode izstrādāta, lai paaugstinātu atveseļošanās procesa efektivitāti. Pirmie kanisterapijas suņi BKUS pilotprojekta laikā bija Stella un Mona, kuru darbu augstu novērtējuši gan mazie pacienti, gan veselības aprūpes speciālisti, atzīstot, ka projektu noteikti jāturpina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.