Kā iegūt veseluma sajūtu? Padomus dod Igors Kudrjavcevs 0

Ko es gribu, kāds ir mans aicinājums? Šādus jautājumus sev uzdod ne tikai tie, kas nupat kā no skolas sola, bet arī tie, kam jau pamatīgs darba stāžs, taču māc šaubas, vai izraudzītais ceļš bijis īstais. Der ieklausīties sevī un apdomāt…

Žurnāla 36,6°C viesis Igors Kudrjavcevs.

LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 123
17 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 680
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 73
5 stundas
Lasīt citas ziņas

Ja runa ir par veselību, der pievērst uzmanību, ka šis vārds ietver veselumu – vesels, tātad viengabalains. Tomēr par veselumu mums nav sevišķi daudz izpratnes. Ķīnieši, arī indieši gan to pratuši ļoti labi izskaidrot. Galva, sirds, vēders. Domas jeb tas, ko saucam par garu, – galvā, emocijas un jūtas – sirdī, ķermeniskās sajūtas – vēderā. Ja tas viss ir kopā – brīnišķīgi, cilvēks ir vienots veselums!

Ķīnieši uzskata, ka cilvēks piedzimst viengabalains, visa enerģija koncentrēta sirds apvidū.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlāk tā sadalās – daļa nonāk galvā, kur sāk darboties augšējais djaņ-ķjaņ jeb galvas centrs, daļa – vēderā, kur atrodas apakšējais daņ-ķaņ, centrs, kas nosaka fizisko veselību un saikni ar zemi. Mūža uzdevums – atjaunot viengabalainību. Tas gan nenozīmē, ka visu enerģiju atkal vajadzētu koncentrēt sirdī, bet izveidot saikni starp galvu, sirdi un vēderu. Lai fiziskais, dvēseliskais un garīgais būtu kopā.

**

Ko dara ķīnieši, lai sasniegtu viengabalainību? Ir dažādas garīgās prakses, piemēram, ciguns, ko praktizēju arī es.

Mērķis – lai domas ir kopā ar jūtām. Lai jūtas ir kopā ar fizisko ķermeni.

Interesanti aprakstīta dažādu orgānu darbība. Piemēram, nieres baro plaušas un sirdi. Plaušas apgādā ar enerģiju visu ķermeni, arī galvas smadzenes. Tātad, ja normāli nedarbojas orgāni vēdera lejasdaļā, piemēram, nieres, būs slikti arī ar plaušām un sirdi, līdz ar to cietīs smadzenes.

It kā ļoti vienkārši, bet modernā medicīna to nesteidz atzīt vai arī pieļauj tikai daļēji. Proti, ir grūti pierādīt, ka nierēm būtu jebkāds tiešs iespaids uz plaušām. Protams, sirds mijiedarbojas ar plaušām, žultspūslis var ietekmēt sirdsdarbību, zināms arī, ka visa organisma darbību diriģē galva… Tomēr sevišķi daudz tas netiek izmantots. Modernā Rietumu medicīna galvenokārt pievēršas atsevišķiem orgāniem un ķermeņa daļām, nevis cilvēkam kopumā.

**

Smadzenēm nepieciešams ļoti daudz skābekļa. Tās patērē pulka enerģijas. Tāpēc bieži vien ir vieglāk strādāt fiziski, nevis domāt. Jo vairāk jāsmadzeņo, jo dzīve grūtāka.

Pārlasīju grāmatu par neirofizioloģiju. Katram galvas smadzeņu centram ir noteikta funkcija – kāds regulē sirdsdarbību, cits – gremošanu, roku kustības, spēju noturēt līdzsvaru. Ir arī centri, kas regulē mentālās darbības virzienus. Viens no šādiem centriem – amigdala – atbild par izvēli starp motivāciju: liek saprast, ko tu gribi vairāk.

Te atgriežamies pie tā, ka smadzenes patērē ļoti daudz enerģijas. Notiek hipotēžu un versiju salīdzināšana, jāizvēlas nemitīgi. Ja pēkšņi ir situācija, kurā izvēle nav jāizdara, jo kāds to pasaka priekšā – es zinu, ko tev vajag, es saprotu, ko tu gribi, – dzīve kļūst šķietami vieglāka. Ne velti cilvēki kritizē televīziju par to, ka rāda daudz reklāmas, bet tomēr turpina to skatīties: tur pasaka priekšā. Tev vajag to un to, piemēram, šo lielisko matraci. Attiecīgie smadzeņu centri – amigdala – tikmēr atpūšas.

Par ko atbild pieres daiva? Par mērķtiecību un kustību uz priekšu. Bet arī šīm darbībām vajadzīga enerģija.

Ir pat speciālas garīgās prakses, kad enerģija jākoncentrē pieres daivā, lai ietu uz priekšu kā ledlauzis.

Bet, ja piedāvā jau gatavu risinājumu vai virzienu, cilvēks atpūšas – viss it kā kārtībā, nav nekādas pretestības.

**

Kas tur slikts, ja nav jādomā? Pretruna veidojas tajā apstāklī, ka ikvienam ir misija. Ķīnieši to dēvē par debesu gribu: kad cilvēks piedzimst, viņā iemiesojas dvēsele – maza daļiņa no Radītāja. Līdz ar to viņš saņem tādu kā programmu šai inkarnācijai. Nevis kā skaidru uzdevumu – tev jāstrādā par to vai par šo. Drīzāk tas ir kā padoms, rekomendācija, ka šajā virzienā būtu labāk.

Programma izpaužas caur talantiem – bērnībā jau piecu gadu vecumā ir samērā skaidrs, kas kurš varētu būt.

Atceros, vēroju savu jaunāko brāli – četru gadu vecumā es taisīju pastiprinātāju ģitārai, bet viņš sēdēja blakus un apbrīnoja. Bija skaidrs, ka tas ir viņa virziens.

**

Cilvēks diezgan nepārprotami jūt, ko viņš īsti grib, kurp viņu velk. Problēmas ar veselumu sākas tad, ja šīs izjūtas un domas, runas un darbi nav vienā virzienā. Ideālā variantā nav jātērē enerģija pretrunām starp gribu, domām, darbiem un vārdiem. Dzīves ceļu nosaka nevis kāds vadonis, fīrers vai garīgais vadonis, bet gan iekšējā programma, kas ielikta debesu gribas līmenī. Vai pazīstat daudz cilvēku, kuri skaidri zina, ko vēlas? Tie, kam tā ir, parasti to arī sasniedz.

**

Daudz vairāk ir to, kuri nezina, ko vēlas, nespēj noformulēt. Ne velti tiek rīkoti pat speciāli semināri un treniņi mērķu formulēšanai. Ziniet, tie nav nemaz tik populāri. Izsludināt semināru Kā pievilināt naudu ir vieglāk – skaidrs, ka nāks. Jo arī te tiek solīta vienkārša un jau gatava recepte. “Sakiet, lūdzu, kādā krāsā saskaņā ar fen šui jābūt naudas makam?”

Ko īsti grib, neviens pat tā īsti negrib zināt. Un baidās atzīties – sev, sabiedrībai. Vispirms – vecākiem. Ir tāda ebreju anekdote: iet māte ar diviem maziem bērniem pie rokas un satiek otru. O, sveika, Zāra! Cik tad taviem bērniem gadu? Māte ar bērniem atbild: juristam – seši, ginekologam – četri! Tātad viss jau iepriekš zināms. Tā bieži notiek arī dzīvē, to redzu savā praksē, kad pie manis atved bērnus ar neirozēm.

Skaidri redzu, ka šis būs sportists, bet vecāki ieņēmuši galvā – nē, būs inženieris.

Un šim inženierim, ļoti iespējams, nāksies ārstēties pie psihiatra. Jo ko tad īsti nozīmē vārds šizofrēnija? Apziņas dalīšanās. Nav veseluma.

**

Tas nenozīmē, ka tas, ko bērns, kājiņu piecērtot, grib piecu gadu vecumā, noteikti ir īstais virziens. Meitenīte no rīta, iespējams, grib būt aktrise, pusdienlaikā – daktere, bet vakarā – suņu patversmes vadītāja. Svarīgāks ir tas, kas atkārtojas: ja viņa ir īsta aktrise, tas uzreiz ir redzams.

Visai drīz ir skaidrs, vai būs humanitārais, vai tehniskais. Kad ir 11–12 gadu, ievirze jau ir vairāk vai mazāk skaidra. Pazīstu kādu, kurš bērnībā gribēja būt aktieris, bet viņa mamma teica – nē, tu būsi ekonomists, gribu, lai tev ir normāla profesija!

Šis cilvēks pabeidza ekonomistus, nolika mammai priekšā diplomu un teica: tu gribēji – lūk, diploms, bet tagad es eju mācīties par aktieri!

Tagad viņš ir viens no vadošajiem aktieriem vienā no Krievijas teātriem, ir tālu ticis, jo tā bija viņa īstā programma.

**

Bērns var zaudēt iekšējo veselumu ģimenē, kurā vecāki domā vienu, runā otru un dara vēl kaut ko pavisam citu.

Mazie intuitīvi ļoti labi nojauš, ka mamma nesaka, ko domā, bet pieņem šādu uzvedības modeli un ar tādu uzaug. Un tad var notikt tā, ka cilvēks zaudē veselību, lai nopelnītu naudu, ko viņam nevajag, lai pirktu lietas, kuras viņam nav vajadzīgas, lai atstātu iespaidu uz cilvēkiem, kurus nicina.

Lūk, tur ir pretruna – cilvēkam nav drosmes sev atzīties, ko viņš patiešām grib, viņš nespēj to formulēt, jo prāts darbojas aizsargrežīmā, un runā kaut ko pavisam citu. Cilvēks cieš no iekšējām pretrunām, un tās sašūpo veselību. Trūkst saskaņas starp galvu, sirdi un vēderu.

**

Esmu lasījis lekcijas topošajiem baņķieriem. Jautāju otrā kursa studentiem, ko viņi vēlas. Kāds atbild: es gribu labu darbu nopietnā firmā, kur būs izaugsmes perspektīva. Pārējie atkārto to pašu…

Bet ko īsti tas nozīmē, ko tieši gribi darīt? Taču tad vēl ir cerības saprast savu īsto sūtību. Tā snauž zemapziņā un par sevi var atgādināt sapņos, murgos vai toksiskajā transā – tad, kad cilvēks atslēdzas, liekot lietā psihoaktīvas vielas. Diemžēl daudzi, kam nepiemīt iekšējs veselums, meklē veidus, kā atslēgties. Dažs ārēji mierīgs un jauks cilvēks iedzēris kļūst par īstu zvēru! Jo tas, kas iekšā snauž, laužas uz āru.

**

Kā atrast savu īsto ceļu? Var mēģināt formulēt mērķi. Var mēģināt sevi iztēloties pēc pusgada, gada – kādu es sevi vēlos redzēt. Var apzināties savus talantus. Bet…

Daudziem patīk dziedāt, taču tas vēl nenozīmē, ka visiem tas labi izdodas.
SAISTĪTIE RAKSTI

Talants ir tas, kas ļoti labi sanāk. Un tā kāds atklāj, ka lieliski prot labot pulksteņus. Iespējams, tas nav ļoti prestiži, ar to nevar nopelnīt miljonus, bet cilvēks ir panācis iekšēju harmoniju starp domām, darbiem un vārdiem.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Zavadska skaidro, vai šobrīd ir iespējams noteikt pietiekamo antivielu līmeni, kas pasargātu no Covid-19 19
12 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Šodien reti kurš prot pateikt “nē”! Kā iemācīties sargāt savu veselību un neizdegt 3
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jāatceras, ka bērni jebkurā vecumā var saslimt smagi.” Ārsts par nepieciešamību vakcinēt arī jaunāko klašu skolēnus 75
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Palielinoties Covid-19 izplatībai, varētu samazināt plānveida stacionāro pakalpojumu pieejamību 10
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 123
17 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 680
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 73
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 10
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
„Pērc, ko gribi, te viss ir lētāks!” Latvieši dalās pieredzē, kāpēc pēc ikdienas precēm dodas uz „Lidl” Lietuvā 92
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk
11 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
11 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
12 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē
4 dienas
KK
Kamita Kalniņa
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Liene Cipule: “Arī tiem, kas var nomirt, ir vajadzīga medicīniskā aprūpe. Uz kā rēķina mēs viņus ārstēsim?” 122
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Šis ir līdz šim labākais finansiālā atbalsta plāns, kāds jebkad ticis izveidots”: jaunais onkoloģijas plāns vieš cerības pacientos un mediķos 7
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 32
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Bezdūmu produkti kā cigarešu alternatīvas. Nepieciešams saprātīgs regulējums 7
Nedēļa
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 100
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Fitopreparātu ābece ārīgai lietošanai 1
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Reirs skaidro, kāpēc nākamā gada budžetā nav paredzēta minimālās algas celšana 46
6 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Lemberga likumu noraida. Judins atzīst, ka viņam kauns, ka Saeima nopietni diskutē par šādiem jautājumiem 10
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja būs iekšējais taisnīgums, mēs tos bēgļus arī pieņemsim.” Rūta Dimanta par problēmām valsts prioritātēs 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Krieķis gadu pēc Rebenoka slepkavības: Pirmos pierādījumus atrada pēc mēneša, tīrot māju 19
8 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 73
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 123
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Par interneta hītu kļuvis video, kurā Staķis pārsteigts par sportistiem, kas ieradušies uz apbalvošanu: “Kādā sakarā? Ā, īstais Pļaviņš un Točs!” 37
12 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Atsāks darbu pie Pašvaldību referendumu likuma 2
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 10
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas vīrs pukojas, ka sieva ir kā “saaugusi” ar telefonu: “Tie “like” ir svarīgāki par bērniem!” 6
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
„Pērc, ko gribi, te viss ir lētāks!” Latvieši dalās pieredzē, kāpēc pēc ikdienas precēm dodas uz „Lidl” Lietuvā 92
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Pensija būs jākrāj pašam! Ar laiku pensijas 1. līmenis izzudīs arī Latvijā 125
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkus izmanto.” Ilvesa par to, ka ar cilvēkiem tiek manipulēts, mērķtiecīgi izmantojot dažādas tehnoloģijas 54
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Agris un Agrita 1
12 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Ar kādiem “tautas līdzekļiem” labi var iztīrīt veļasmašīnu, bet kādus labāk tomēr nelietot?
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad jau mums vajag mēru katrai Rīgas bedrei!” Ušakovs skeptisks par nakts mēra amata ieviešanu galvaspilsētā 38
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TV personības Žaklīnas Cinovskas jaunā darbavieta – pārsteigums daudziem 40
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Botass ātrākais pirmajos F-1 treniņbraucienos
23:03
LE
LETA
Ziņas
Nīderlande ievieš obligātus Covid-19 sertifikātus 1
22:06
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Līdz ar Rūdolfu Blaumani mirusi arī ērglēniešu vienprātība
21:32