Veselam
Psiholoģija

Desmit romantiskas un iedvesmojošas Jaunā gada apņemšanās pāriem0

Foto: Pixabay

Jaunajā gadā, jo īpaši pusnaktī, jāiedomājas ne tikai vēlēšanās, bet jāapsola sev kāda apņemšanās, kas būs jāizdara Jaunajā gadā. Piedāvājam nedomāt ne tikai par savām individuālajām apņemšanās lietām un vēlmēm, bet tās kopīgi ar mīļoto cilvēku apspriest un īstenot Jaunajā gadā. 10 īpašas apņemšanās, kuras var kalpot kā iedvesma pāriem, apkopojis portāls Realsimple.com.

Lai ikgadējās apņemšanās “sportot vairāk, ēst veselīgāk, sasniegt jaunus karjeras pakāpienus”, paliek katra paša ziņā. Izmēģini ko jaunu! Tā kopā ar savu otro pusīti jebkurā vecumā ne tikai varēsi pavadīt vairāk laika kopā, bet arī tiekties uz kopēju mērķi. Lai Jaunā gada apņemšanās jums abiem kalpo kā jauns atspēriena un iedvesmas punkts turpmākajām 366 dienām!

Uzdot vairāk jautājumu

Jaunajā gadā apņemies partnerim vairāk vaicāt un saklausīt viņa atbildes. Pievērs lielāku uzmanību tam, ko saka tavs partneris.

Tā ne tikai veicināsiet vēl labāku komunikāciju, bet arī spēsiet nedaudz vairāk uzzināt par lietām, ko ikdienas rutīnā aizmirstat.

Piemēram, vari izmantot šādus jautājumus: “Kāpēc tava diena bija tik stresa pilna?” Psihoterapeite un attiecību speciāliste Estere Boikina (Esther Boykin) atzīst, ka “tieši šī ziņkārība caur jautājumu uzdošanu padarīs attiecības vairāk atspoguļojošākas un caurspīdīgākas”.

Pārvērst savu neapmierinātību jautājumos

Pirms tu saki uzreiz visu, kas ienāk prātā, apdomā savus patiesos nolūkus. Vai tiešām frāze – “Tu strādā tik daudz, ka es tevi nekad neredzu”- būs piemērota. Ko tu patiesībā vēlies ar šo pateikt? Kāpēc tu šādu frāzi lieto? Vai to tu vēlies pateikt tikai tāpēc, lai liktu savam partnerim noprast, ka vēlies vairāk laika pavadīt ar viņu kopā? Tā vietā, lai sāktu ar uzbrūkošu pārmetumu, labāk pasaki ko jaukāku: “Man tevis ļoti pietrūkst. Esmu visu dienu sailgojusies pēc tevis.

Kā mēs varētu vairāk laika pavadīt kopā?

Kā tu pats jūties, ka tev ir tik ilgi jāstrādā?” Protams, skaidrs ir fakts, ka partneris tāpēc neies prom no darba, bet caur šiem jautājumiem tu viņam liksi saprast par savām sajūtām, kā arī to, ko patiesībā vēlies.

Mazāk runāt, vairāk pieskarties

Reizēm pāru attiecībās ir grūti komunicēt, jo emocijas ņem virsroku, tāpēc tā vietā labāk pieskaries savam partnerim, piemēram, kārtīgi samīļo viņu. “Pieskaršanās ir viens no veidiem, kā var komunicēt bez vārdiem, ar to nav domāta tikai nodarbošanās ar seksu,” apgalvo Boikina.

Tāpat pieskārieni ir ļoti nozīmīgi ikdienā, ne tikai saspringtās situācijās. Psihoterapeite
icina atcerēties turēt viens otram rociņu ne tikai pastaigu brīžos, mīļi apskauties no rītiem vai vakarā pirms gulētiešanas, kā arī samīļoties skatoties iecienītākos televīzijas seriālus.

Pārsteiguma sagatavošana un izklaides

Ja kopīgas plānošanas sapulcītes neizdodas, tad kādam no jums ir jāuzņemas iniciatīva. Saplānojiet datumus, kurās katrs no jums nāks klajā ar savām idejām brīvdienu vai vakara izklaidēm. Sataisiet sarakstu, lai nepalaistu garām savu pārsteigumu dienu mīļotajam cilvēkam.

“Ja pāri sāk kopā plānot aktivitātes, nereti tas neizdodas tikai tādu iemeslu dēļ, ka kāds no viņiem kļūst pašapmierināts,” atzīst Boikina. “Ja cilvēks plāno viens, tad ir iespēja ne tikai sagādāt pārsteiguma momentu otram cilvēkam, bet arī savā ziņā ieturēt tādu kā mazu konkurences spriedzīti, kas tikai vēl vairāk otram cilvēkam liks sasparoties ideju ģenerēšanā,” saka psihoterapeite.

Atcerēties vecos, labos laikus

Dodieties uz tām vietām, kur pavadījāt kopā savus pirmos randiņus. Kaut vai tie būtu bāri, restorāni, teātris vai kino. Tā ne tikai gremdēsieties nostalģiskās atmiņās, bet arī atcerēsieties trīs vārdu frāzi, kuru viens otram teicāt pirmo reizi: “Es tevi mīlu!” Iespējams, ka tieši tā varēs atkal sajust “lidojošos tauriņus vēderā”.

Džoanna Godarda (Joanna Goddard), dzīvesstila bloga “A Cup of Joe” autore, iesaka uz šiem īpašajiem vakariem sarunāt kādu, kas pieskata bērnus. “Tā varēsiet baudīt divvientulību bez lieka stresa un uztraukumiem,” saka Godarda.

Atvēli laiku frāzei – Es tevi mīlu

Lai arī ikdienas steigā sanāk dažādas saspringtas situācijas, ikdienas pārpratumi un citas nebūtiskas ķildas, atvēli laiku frāzei, lai pateiktu, cik ļoti tu mīli otru cilvēku. “Protams, sarunas laikā reti kurš par šo frāzi var iedomāties,” atzīst Godardas vīrs Alekss (Alex), kurš arī bijis iniciatīvas autors, lai sarunas karstākajos punktos teiktu – es tevi mīlu.

“Iespējams, šī frāze palīdzēs izkliedēt kādu saspringtu sarunu vai pārpratumu,” norāda Alekss. “Tas jums liks atgādināt ne tikai – kāpēc esat kopā, bet arī to, ka viss tāpat būs kārtībā,” saka Alekss.

Komplimenti, uzslavas un pateicības vārdi

Radi attiecībās atgriezenisko saiti, lai viss būtu balansā. Uztver lietas nedaudz pozitīvāk, ja arī jūti, ka kādā brīdī esi uzvikts par kādu ne visai patīkamu lietu, ko ir izdarījis tavs mīļotais cilvēks. Īpašs ieteikums tas ir pāriem, kuri attiecībās ir jau ilgāku laiku. Tāpat neaizmirstiet viens otram pateikties par pavisam mazām un šķietami nebūtiskām lietām, uzslavējiet savu partneri par kādu darbu, kā arī veltiet komplimentu frāzes. Tas ne tikai uzlabos garastāvokli otram cilvēkam, bet arī otram cilvēkam liks sajusties īpašāk.

Pieņem izaicinājumus un piedzīvojumus

Pamēģiniet kaut ko jaunu un nebijušu kopā! Tradicionālo restorānu apmeklējumu vietā pamēģiniet ko citu, piemēram, kādu sportisku aktivitāti, piemēram, lēkšanu ar gumiju vai deju kursu apmeklējumu. Tāpat varat ļauties arī kādām mierīgākām aktivitātēm, piemēram, gleznošanas nodarbībām.

“Caur vēl neizmēģinātām aktivitātēm un piedzīvojumiem jūs varēsiet savu partneri iepazīt vēl labāk,” apgalvo psihoterapeite un attiecību speciāliste Estere Boikina. Viņa uzsver, ka tieši aktivitātes liks uzzināt kaut ko jaunu, bet arī liks attiecībām novirzīties no ikdienišķās rutīnas.

Atvēli laiku seksam

Protams, mēs visi ikdienā esam ļoti noguruši. Jāsaprot, ka nodarbošanās ar seksu ne tikai spēs uzlabot garastāvokli, veselību, bet arī pāra attiecības. “Cilvēki plāno atvaļinājumus, randiņus, pārsteiguma ballītes,” stāsta Godarda. “Kāpēc neatvēlēt laiku, lai nodarbotos ar seksu? Tā taču ir ļoti nozīmīga attiecību sastāvdaļa,” viņa pauž. Godarda norāda, ka partnerim var sagādāt ik pa laikam kādu karstu un pikantu pārsteigumu, protams, tajos brīžos, kad viņš vai viņa to vismazāk gaida.

Aizmirsti par sīkām problēmām

Saistītie raksti

Attiecību rutīnā bieži vien sanāk lielu uzmanību pievērst sīkumiem, piemēram, ne tur atstāts ēdiena trauks vai apavi. Lai arī cik grūti ir asi nereaģēt uz pašsaprotamām lietām, piever acis uz to, nevis taisi lielu skandālu. Ja nu galīgi nevari izturēt lietas, kas noliktas ne tur, kur tām jābūt, tad mierīgā tonī atgādini par sīkumiem, kas netīšām atkal ir aizmirsti.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.