Foto – Vivanta Volkova

Dizaineri pārsteidz. Ieskatāmies mēbeļu un interjera lietu jaunumos no Ķīpsalas 0

Autori: Andris Ozoliņš, Vivanta Volkova

Pagājušās nedēļas nogalē daudzi, kuri vēlas sekot interjera modes tendencēm vai meklē savam mājoklim interesantas un funkcionālas mēbeles un interjera lietas, devās uz BT1 izstāžu zāli Ķīpsalā.

Reklāma
Reklāma
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 8
Ķīna un Turcija sagādā Krievijai nepatīkamu “pārsteigumu” 34
Lasīt citas ziņas

Izstādē “Baltic furniture” kā ik gadu varēja atrast plašu mīksto mēbeļu piedāvājumu, pasūtīt virtuves, vannas istabas iekārtu vai funkcionālu iebūvēto skapi ar bīdāmajām sistēmām. Protams, izstādē ražotāji piedāvāja iespaidīgas atlaides – līdz pat 60 procentiem. Plašajā mīksto mēbeļu klāstā bija redzams, ka tās ir ne vien ierastajos mierīgajos toņos, bet sevi piesaka arī modernās brūnās, zaļās, sārtās un bordo krāsas. Telpu apdarē joprojām populāri dabiski materiāli, arī interjerā to apliecina koka krēslu un dīvānu kājas. Izcili plašs krēslu klāsts bija gan mūsu ražotājiem, piemēram, “Feidi”, gan arī lietuviešu dizaina studijai “Verepas”, tāpat apmeklētājus pārsteidza “Pusku pusku” sēžammaisu lielā dažādība.

Savukārt otrajā kompleksa hallē Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē Baltijas vadošie dizaineri, dizaina uzņēmumi, talantīgi pašmāju un Baltijas dizaineri un amatnieki prezentēja savas jaunākās dizaina mēbeles, gaismas ķermeņus, dažādus interjera priekšmetus, apģērbus, aksesuārus un citus oriģinālus darinājumus, piemēram, neparasti krūzīšu paliktņi vai sveces, kas atgādina akmeņus. Dabas skaistuma iedvesmā tapis zīmols “Blackwood” – galdu un lampu izgatavošanā koks miksēts ar epoksīda sveķiem, kas ar savu caurspīdīgumu rada viegluma efektu, ļauj virsmā veidot dažādus ornamentus, dzīvnieku vai koku siluetus. Sveķi var būt arī iekrāsoti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp citu, arī mūziķi izceļas ar daudzpusīgu jaunradi: Igo prezentēja savu jauno trauku kolekciju, bet Aigars Krēsla piedāvāja pašbrūvēto mājas vīnu. Ar svaigām idejām un neordināriem risinājumiem pārsteidza arī Latvijas dizaina skolu un augstskolu audzēkņi – izstādē varēja apskatīt viņu izstrādātos diplomdarbus un radošos projektus. Īpašu uzmanību piesaistīja Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātes bakalauru diplomprojekti: dažādi grāmatu un žurnālu plaukti kā dekoratīvi objekti, privātmājas interjers skandināvu stilā: funkcionāls, gaišos pasteļtoņos. Jau tradicionāli ar izstādi “Design Isle” (“Dizaina sala”) noslēdzās Latvijas Dizaineru savienības (LDS) rīkotais konkurss, kurā tika vērtēti darbi trīs funkcionālo risinājumu jomās – lietu, vietu un saziņas dizainā, kā arī trijos līmeņos – ne vien starp profesionāļiem, bet arī starp augstskolām un skolām.

LDS balvas dizainā profesionālajā konkursā

* Interjera dizaina kategorijā galvenā balva un biroja interjera apakškategorijā pirmā vieta piešķirta Ritai Lauderei, Kārlim Lauderam un Harijam Vucenam (SIA “Lauders Architekture”) par kopstrādes telpu “Teikums” izveidi. Lai radītu atraktīvu, mājīgu un funkcionālu telpu, veidotas zonas, kurās izmantoti dažādi ar dabu saistīti elementi. Konceptuālais mērķis bija radīt sajūtu par ārtelpu iekštelpā. Sabiedrisko telpu apakškategorijā pirmo vietu ieguva Arhitektūras birojs “Sestais stils” par Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra vestibilu izveidi, kuru interjerā organiski iekļauti sienu gleznojumi, infografika, stikla māksla un dizaina mēbeles. Otrā vieta – Ritai Lauderei, Kārlim Lauderam, Betijai Balodei, Līvai Traumanei (“Lauders Architecture”) par restorāna “Trīs pavāri” interjeru. Trešā vieta – Annai Butelei, Kristīnei Amatniecei, Ancei Stīpniecei par restorāna “Roof Bar-B-Q & Music” interjeru. Apakškategorijā “Dzīvojamā vide” otro vietu ieguva Lolita Freidmane, apartamentiem “Legend” kvartālā Jūrmalā izmantotas arī viedās tehnoloģijas. Trešā vieta – Ērikam Karlsonam par eleganti atturīgo interjeru dzīvoklim Nr. 908 Maskavā.

Reklāma
Reklāma

* Par mēbeļu dizainu 1. vieta Aldim Circenim (“Rīgas krēslu fabrika”) par elegantu modulāru sēdekļu sistēmu “RIX”, kas izstrādāta uzgaidāmajām telpām dzelzceļa stacijās, autoostās un lidostās. Krēsla rāmis izgatavots no lieta alumīnija, un sēdvirsmas izlietas no poliuritāna putām. Otro vietu ieguva Svetlana Fridmane un Jegors Grigorjevs (“HippoWood”) par saliekamo mantu uzglabāšanas sistēmu bērnu istabai. Trešā vieta – Madarai Lesītei-Volmanei (attēlā) par asprātīgo aksesuāru kolekciju “Māju sajūta”, kuras centrs ir atslēgu piekariņš ar stacionāru statīvu mājas formā. Kolekcijā ietilpst arī aksesuāri – aproču pogas un kaklasaites piespraude vīriešiem, gredzens, auskari un kulons sievietēm.

LDS balvas dizainā skolu konkursā

* Interjera dizaina kategorijā 1. vieta – Tomam Voronko par tranzīta zonas un mācību telpas interjera dizaina risinājumiem Liepājas Centra sākumskolā (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, skolotājas Dita Lesiņa, Guna Poga).

2. vieta – Jutai Rukutai par interjera projektu Liepājas Centra sākumskolas bibliotēkai un 1. stāva gaitenim (sLiepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kolotājas Dita Lesiņa, Guna Poga). 3. vieta – Paulai Grīnbergai par Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ieejas vestibila interjeru (Ogres tehnikums, skolotāja Zane Ūpe).

* Saziņas dizaina kategorijā 1. vieta Karīnai Nikolajevai par suvenīru komplektu “Rīga Zoo” (Daugavpils “Saules skola”, pedagogi Maksims Kuļgajevs, Natālija Artjušina).

2. vieta – Lienei Krauklei par darbu “Dzīvais māls” (Ogres tehnikums, skolotāja Zane Ūpe). 3. vieta – Laurai Rusiņai par darbu “Dizaina studijas MAMMALAMPA grafiskā identitāte” (Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, skolotāji Ilze Ramane, Aldis Ruskulis).

* Lietu dizaina kategorijā dizaina paraugu apakškategorijā 1. vieta – Astrai Šēnbergai par trauku komplektu “Kombinē” (Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola, darba vadītāja Esmeralda Purvišķe). 2. vieta – Līvai Elzai Harkevičai par trauku grupu “Flote” (Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola, darba vadītājas Daina Zvanītāja, Esmeralda Purvišķe). 3. vieta – Elīzai Jaunzemei par T krekliem “Latvijas kalni” (Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola, darba vadītāja Māra Avotniece). Individualizētu izstrādājumu dizaina apakškategorijā 1. vieta – Danai Veidemanei par pledu kolekciju “Ziemeļu jūra” (Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, darba vadītāja Dace Martinsone). 2. vieta – Madarai Dūkai par trauku grupu “Maija un Paija” (Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola, darba vadītāji Daina Zvanītāja, Ainārs Rimicāns

LDS balvas dizainā augstskolu konkursā

* Interjera dizaina kategorijā 1. vieta – Elizabetei Dundurei par darbu “Džeza kultūras izpausmes telpiskajā vidē” (Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, darba vadītāja Andra Irbīte). 2. vieta – Diānai Paradnekai par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Rēzeknes biznesa inkubatora interjera dizaina risinājumu (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, darba vadītāja Aina Strode) un Santai Katķevičai par etnogrāfijas ornamentu motīviem Ozolaines pagasta Tautas nama interjera dizainā, tostarp dekoratīvu objektu – plauktu “Austras koks” (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, darba vadītāja Diāna Apele). 3. vieta – Marinai Koroļovai par privātmājas “Ziedoņmuiža” interjera projektu (Baltijas Starptautiskās akadēmijas Dizaina skola, darba vadītāja Aija).

* Saziņas dizaina kategorijā atzinība Agatei Ignatovičai par dizainu apģērbu audumu kolekcijai “Četrās sajūtās apkārt pasaulei” (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Diāna Apele

* Lietu dizaina kategorijā 2. vieta Mārai Skujai par galda spēli vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem (Rīgas Tehniskā universitāte, vadītāja Andra Ulme). 3. vieta – Mārai Puriņai par servēšana paplāti viesmīļiem (Rīgas Tehniskā universitāte, vadītāja, Andra Ulme).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.