Lauras Mangules foto

Eksperiments: Vai lielveikala saulesbrilles pasargā acis? 0

Vasarā pastiprināti kopjam ķermeņa ādu, bet nereti aizmirstam rūpēties par acīm. Ultravioletie stari lielā daudzumā ir kaitīgi, un no tiem pasargāt var tikai aizsargfiltrs – ne vien krēma sastāvā, bet arī apģērba vai saulesbriļļu veidolā. Acīm, protams, jāizvēlas ne tikai skaistas, bet arī kvalitatīvas saulesbrilles ar iestrādātu aizsardzību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Vangas prognozes 2025.gadam. Cilvēki bēgs no ASV, zemūdens zemestrīces un pasaules gala sākums 181
Veselam
13 tavas vientulības iemesli, kurus nepatīkami dzirdēt 7
Lasīt citas ziņas

Lai noskaidrotu, vai lielveikalu saulesbrillēs patiesi ir iestrādāts SPF aizsargfiltrs, veicu nelielu eksperimentu. Iegādājos trīs saulesbrilles lielveikalos Rimi (par 4,99 eiro), Maxima (par 7,49 eiro) un apģērbu veikalā H & M (par 9,99 eiro). Pēc tam devos uz optikas salonu Fielmann, kur notika briļļu ekspertīze. Konsultēja Evija Barkāne, salona Fielmann mārketinga speciāliste,  optometriste.

Izrādījās, ka visām nopirktajām saulesbrillēm patiešām ir UV aizsargfiltrs! Tiesa gan, lētākajām Rimi brillēm norādīts 100% aizsardzība, bet patiesībā bija tikai 90%. Tomēr, pēc Fielmann optikas salona konsultantes teiktā, tas nav tik būtiski, jo no saules stariem tās tik un tā pasargās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Briļļu izgatavošanas materiālu ziņā pastāv atšķirības. “Saulesbrilles mūsu salonos ir ražotas no ekoloģiskiem, pretalerģiskiem materiāliem,” atklāj optometriste Evija Barkāne. Salonā var iegādāties brilles ar polarizētām lēcām, kas mazina žilbinošo atspīdumu. Par to, no kā veidotas brilles lielveikalos, nevar būt drošs.

Cenu ziņā pastāv būtiska atšķirība – optikas salonā briļļu cenas ir daudz augstākas, taču tajos mēdz piedāvāt papildu ekstras, piemēram, briļļu bezmaksas apkopi. Jāatceras, ka divu gadu garantija ir gan lielveikalā, gan salonā pirktām acenēm – tas noteikts likumā. Tāpēc jāsaglabā pirkuma čeks.

“Jebkurš klients optikas salonā var pārbaudīt savu saulesbriļļu aizsardzību. To ieteicams darīt ikvienam, pat ja pirkums veikts citur. Ja saulesbrillēm nav aizsardzības pret UV stariem, tās var kaitēt vēl vairāk, jo aiz tumšajiem stikliņiem zīlītes paplašinās un saules stari nonāk tieši zīlītē,” skaidro speciāliste.

Vairāk par acu veselību vasarā lasi žurnāla 36,6 ° C jūnija numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.