Foto-LETA

Eksperts: Latvijai ir potenciāls kļūt par onkoloģijas nozares lielvalsti 0

Latvijai ir liels potenciāls un visas iespējas, lai veidotos par pasaules onkoloģijas nozares centru, tā, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena reģionālās vizītes laikā Globālā vēža viroterapijas klīnikā (Global Virotherapy Cancer Clinic) Jūrmalā, atzina Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Kokteilis
Bijusī olimpietie apstiprina baumas: olimpiskie ciemati kļuvuši par intīmo izklaižu perēkli 63
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

Pagājušās nedēļas nogalē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) savas pirmās reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja jaunatklāto Globālo vēža viroterapijas klīniku, lai pārrunātu tūrisma nozares izaugsmes iespējas un uzņēmējdarbības sekmēšanu Jūrmalā.

Pēc ekonomikas ministra domām, klīnikas darbība sakrīt ar Latvijas tūrisma attīstības stratēģiju. Viņaprāt, apvienojot iespējas, ko sniedz Jūrmalas kūrorta pilsētas statuss, vide, Latvijas ārstu zināšanas un arī uzņēmēju ambīcijas, Globālās vēža viroterapijas klīnikas izveide ir labs sākums Jūrmalai gan medicīnas tūrisma, gan arī klīniskās nozares attīstībā. Tāpat, ekonomikas ministrs piebilda, ka mēģinās rast valdības atbalstu, ja tāds būs nepieciešams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš tikšanās laikā atzīmēja, ka viroterapija ir spēcīga inovācija gan Latvijā, gan pasaulē, kas ir spējīga uzrunāt citas valstis un veicināt Latvijas vārda atpazīstamību pasaulē. Olafs Slūtiņš uzskata, ka ar viroterapijas palīdzību Latvijai ir iespēja pasaules līmenī prezentēt vēl citas medicīnas iespējas valstī, kas ir tik pat unikālas un kvalitatīvas kā pati viroterapija. “Interesanti ir tas, ka tieši onkoloģijas nozare Latvijā attīstās visstraujāk. Līdzīgi kā Ungārija sevi prezentē ar stomatoloģiju, Latvijai ir visas iespējas kļūt par onkoloģijas nozares centru, kas ir spējīga piedāvāt plašu pakalpojumu klāstu,” norādīja O. Slūtiņš.

Līdzīgi kā ekonomikas ministrs, arī Olafs Slūtiņš prognozē, ka medicīnas nozarei nākotnē ir labas iespējas kļūt par būtisku ekonomikas nozares spēlētāju.

Viroterapija ir vēža ārstēšana, izmantojot īpašu onkolītisku vīrusu Rigvir (Rīgas vīruss), kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgās audzēja šūnas. Latvijas Zinātņu akadēmija Rigvir ir nosaukusi par vienu no visu laiku desmit izcilākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.