Dziedātāja Patrisha dažādos laikos

“Es negribu būt nevienā pusē principā!”: dziedātāja Patrisha intervijā radio pārsteidz vadītājus un klausītājus ar attieksmi pret karu Ukrainā 0

Otrdien, 10. maijā, dziedātāja ar skatuves vārdu Patrisha, īstajā vārdā Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, prezentēja savu jauno singlu un viesojās “Star FM” rīta raidījumā “Zoopasta”. Kad raidījuma vadītāji kara kontekstā jautāja arī par viņas ģimeni, no kuriem daļa atrodas Krievijā, bet daļa – Ukrainā un Baltkrievijā, dziedātāja, atbildot par savu nostāju mēģināja izvairīties no atbildes un atbildēja, ka “nenostājas nevienā pusē”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
“Mīlēšu tevi mūžīgi…” Tuvākie cilvēki sēro par Jāņa Straumes un Ingrīdas Latimiras došanos mūžībā
Lasīt citas ziņas

Viņa teica: “Arī mani radinieki ir trīs valstīs. Šodien nolēmu, ka jātaisa šī svētku diena ne tikai sev, bet arī pārējiem. Protams, nāku ar jaunu singlu. Šis singls ir kā jauns posms arī man kā māksliniecei.”

Uz to “Zoopastas” vadītājs Jānis Romanovskis atbildēja, ka esot jau soctīklos pamanījis Patrishas stāstu par to, ka radinieki atrodas trīs valstīs. “Jums tur viss labi, visi savā starpā sarunājas?” – viņš jautāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dziedātāja uz to atbildēja, ka viņas radinieki vispār esot tādi cilvēki, kas ir par mieru, pret to, ka kaut kas traks notiek pasaulē.

“Bet es mēģinu tā neitrāli uz šiem visiem notikumiem skatīties, jo saprotu, ka es, nu jā, es esmu par mieru, es negribu būt nevienā pusē, principā.

Es esmu par mieru, pret karu, bet, ja es būšu tikai ar vienu valsti, tad tas nozīmēs, ka es stāvu pret saviem pārējiem radiniekiem,” – viņa skaidroja.

“Zoopastas” vadītāji – Baiba Sipeniece-Gavare un Jānis Romanovskis bija atklāti pārsteigti par dziedātājas atbildi. “Nu tā izšķiršanās ir tāda….” – viņš teica.

Baiba, savukārt, papildināja: “Nupat jau arī progresīvi domājošie krievu cilvēki saka, ka tas karš nav krievu karš pret Ukrainu. Tas ir Putina karš. Patiesībā Putins ir paņēmis gūstā, terorizē ne tikai Ukrainu, bet arī savus iedzīvotājus.

Un “par mieru” ir tāda frāze, ar ko bieži vien “laipo” cilvēki. Tā kā “es negribu nostāties nevienā pusē, esmu par mieru”… Karš ir viena briesmīga padarīšana, tur diemžēl ir jāpieņem kaut kāda skaidrs pozīcija. Nav tikai melns un balts.”

Uz to Patrisha atkal atbildēja, ka principā esot pret karu jebkurā gadījumā un piekrita, ka ir drausmīgi, ka cilvēkiem kaut kas tāds ir jāpiedzīvo.

“Realitātē es šaubos, ka mēs vispār kāds zinām, kāds ir galvenais iemesls, tas cēlonis… Mana nostāja pret to ir, lai visiem cilvēkiem, kas tur ir, lai viņiem visiem beigās būtu tas miers. Nu jā, tās ģimenes, kas tur dzīvo, viņas jau arī daudzas dalās starp tām valstīm. Ir grūti par to runāt, tāpēc, ka man nav tikai vienā no šīm valstīm radinieki, bet ir visās trijās. Līdz ar to, ja es tiešām izvēlos tikai vienu valsti, par ko būt, tas arī priekš manis ir tādi sirdsapziņas pārmetumi,” – Patrisha centās skaidrot savu nostāju.

Pēc tam Jānis Romanovskis radio ēterā teica: “Zini, klausītāji nesaklausīja to, ko gribēja dzirdēt, attiecībā uz tavu nostāju.”

Dziedātāja viņam atbildēja: “Ziniet, es varētu atbildēt tā, ka es negribētu, lai cilvēki domā, ka man ir kaut kāda nostāja vai nav nostājas. Īstenībā šī ir grūta tēma, par ko man tiešām negribētos runāt nevis tāpēc, ka man nav intereses par to, kas notiek vai es dzīvoju kaut kādā citā realitātē. Viennozīmīgi, nē. Bet man šī diena ir par kaut ko citu (singla prezentācija). Es gribētu, lai tā ir par kaut ko citu.

Esmu pietiekami pārdzīvojusi par šiem notikumiem, par maniem radiem šajās valstīs, tāpēc ir ļoti smagi dzirdēt šādus pārmetumus no svešiem cilvēkiem, kuriem, iespējams, pašiem neviena radinieka šajās valstīs nav.

Nu ko es varu teikt? Man ir skumji… Tā jūs man šobrīd likāt justies šajā dienā, kurai vajadzēja būt par svētkiem. ”

SAISTĪTIE RAKSTI