Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

“Fiksais” sekss ir noderīgs attiecībām 29

Autors: Annika Niedrīte, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Lai par ko mūs mēģinātu pārliecināt Holivudas filmas, labam seksam ne vienmēr vajadzīgs intīms apgaismojums, rūpīgi izvēlēta mūzika un pat ilga priekšspēle. Ja gaidīsiet, kamēr būs ideāli apstākļi, īstais brīdis seksam var arī nepienākt.

“Es klientiem bieži uzdodu jautājumu: vai jūs nodarbotos ar ne to ideālāko seksu vai tad labāk vispār iztiktu bez seksa? Daži uzskata, ka visam jābūt ideāli – jāiet dušā, jāuzklāj tīri palagi, bērni jāuztic auklītei,” – saka psihoterapeite un seksoloģe no Dienvidkalifornijas Hollija Ričmonda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patiesībā satriecošam seksam nav obligāti, lai viss būtu ideāli sagatavots. Spontāns, ātrs sekss “es gribu tevi tieši tagad” noskaņā var būt vēl uzbudinošāks nekā ilga mīlēšanās gultā. “Tā skaistums ir spontanitātē, kas aizrauj un sagriež galvu, un tieši tā bieži vien pietrūkst partneriem ilgstošās attiecībās,” saka Ričmonda.

Vai esat ieintriģēti? Vēl daži iemesli ātram un spontānam seksam:

1. Tas ir ideāli piemērots aizņemtiem cilvēkiem. Lielākajai daļai cilvēku nekad nav laika, tāpēc bieži vien ātrais sekss kļūst par vienīgo iespējamo risinājumu. Hollija Ričmonda uzskata, ka šāds risinājums būs piemērots daudziem cilvēkiem, īpaši vecākiem ar maziem bērniem: “Ir grūti baudīt pilnvērtīgu seksuālo dzīvi, regulāri ilgu laiku mīlēties, ja jums ir bērns, kurš jaunāks par četriem gadiem.” Bet izbrīvēt 5-10 minūtes, kamēr viņš guļ, ir diezgan reāli.

2. Spontāns sekss dod enerģiju. “Vai esat pamanījuši enerģijas pieplūdumu, kad notiek kaut kas pārsteidzošs un negaidīts? Ar seksu ir tāpat – īss, neplānots intīms kontakts var sniegt daudz enerģijas. Pēc tā ikdienas aktivitātēs atgriezīsies ar smaidu sejā un domāsi: “Kādu jauku mirkli (un bieži vien tas tiešām ir tikai mirklis) šodien piedzīvoju!”” – saka Ričmonda.

3. Jūs abi sajutīsieties iekāroti. Neskatoties uz savstarpēju mīlestību un simpātijām, rūpes un raizes, kas saistītas ar darbu, un ikdienas rutīna bieži vien traucē mums sajust to svelmaino iekāri, kas sākotnēji piesaistīja viens otram. Ja partneri ilgi dzīvo kopā, kaisle sāk noplakt, bet spontāns sekss palīdzēs to atgūt. Jūs atkal sajutīsieties vajadzīgi un iekāroti kā attiecību sākumā.

Kā padarīt “ātro” seksu par paradumu?

Nākamajā reizē, kad jūs ar partneri gulēsiet gultā katrs ar savu planšeti vai desmit minūtes pirms viesu ierašanās vai rīta dušā, ierosini nedaudz izklaidēties. “Ierosināt var vienkārši: “Izdarīsim to tieši tagad?”, “Veltīsim piecas minūtes viens otram?”, – iesaka Hollija Ričmonda.

Reklāma
Reklāma

Protams, tas nenozīmē, ka ātrajam seksam pilnībā jānomaina ilgās mīlas spēles sveču gaismā, “īpaši ņemot vērā to, ka lielākajai daļai sieviešu ir nepieciešamas apmēram 20 minūtes, lai seksa laikā ar partneri sasniegtu orgasmu,” – saka Ričmonda.

Jā, ātrajā seksā sieviete ne vienmēr var sasniegt orgasmu. “Bet dažreiz svarīgs ir ne tikai tas,” piebilst eksperte. „Vai jājūt tuvība ar partneri vai orgasms? Parasti mēs gribam abus, bet orgasmu jau var piedzīvot arī vienatnē. Patiesībā mēs alkstam pēc tuvības, pēc kā jauna ar to pašu partneri, pēc aizraujoša piedzīvojuma un ātrs, spontāns sekss spēj mums to sniegt.”

Avots: psychologies.ru

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.