Veselam
Ārstēšana

Beļģijā eitanazēta fiziski vesela 24 gadus veca sieviete, kura vienkārši vēlējusies mirt10


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Pretrunīgi vērtētu eitanāzijas gadījumu virkne Beļģijā turpinās: eitanāzija veikta 24 gadus vecai, veselai sievietei Laurai, kura šovasar izvēlējās eitanāziju psiholoģisku iemeslu dēļ.

“Viņai bija labi draugi, garšoja laba kafija un patika teātris. Un viņa jau kopš bērnības vēlējās nomirt. 24 gadus vecā Laura nemitējās atkārtot: “Dzīve nav domāta man,” rakstīja izdevums “DeMorgen”.

Šovasar ar eitanāzijas palīdzību viņas iekšējo konfliktu, depresijas un pašdrestukcijas pilnā dzīve beidzās. Laurai veica nāvējošu injekciju, lai gan viņa bija fiziski vesela un tikai 24 gadus jauna.

Eitanāziju psiholoģisku iemeslu dēļ veic gadījumos, kad psihiatrs ir devis slēdzienu, ka sāpes nevar atvieglot pacientam pieņemamā veidā. Tas nozīmē, ka Laura varēja būt ārstējama, bet jaunā sieviete nolēma, ka vienīgā pieņemamā “ārstēšana” ir nāve.

Līdzīgi ar eitanāzijas palīdzību mira Godlīva de Trojēra (64), vesela beļģu sieviete, kas sirga ar depresiju un Anna G (44), kas lūdza atvieglot psiholoģiskās sāpes pēc tam, kad viņu bija seksuāli izmantojis viņas psihiatrs, kurš ārstēja viņu no anoreksijas.

Saistītie raksti

Martā Beļģijas federālās eitanāzijas komisijas vadītājs ziņoja, ka 50 līdz 60 eitanāzijas ik gadu veic psiholoģisku iemeslu dēļ. Līdzīgi gadījumi ir Nīderlandē, kur ziņots, ka 2013. gadā veiktas 42 eitanāzijas psiholoģisku iemeslu dēļ un 97 cilvēkiem ar demenci.

Beļģijā nav notikuši kriminālprocesi par ļaunprātīgu eitanāzijas likuma izmantošanu.

Savukārt Kanādas Augstākā tiesa anulējusi Kanādas asistētas pašnāvības likumu, kas ļāva palīdzēt mirt cilvēkiem, kuri izjūt fiziskas vai psiholoģisku sāpes.

Avots: lifesitenews.com

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.