Publicitātes foto

Sestdien, 6. oktobrī, Majoru pludmalē jau tradicionāli norisinājās plašu atzinību guvušais Jūrmalas MTB velomaratons, kas pašā jūras krastā pulcēja tūkstošiem lielus un mazus riteņbraukšanas entuziastus no Pierīgas un citiem Latvijas reģioniem. Visas dienas garumā sacensību dalībnieki nepaguruši pārbaudīja spēkus kādā no četrām aizraujošām kalnu velobraukšanas distancēm, paralēli baudot plašu izklaides programmu un aizvadot saulaino rudens brīvdienu uz sportiski uzlādējošas nots. Kā rezultatīvākais velobraucējs šogad tika sveikts ZZK komandas sportists Dmitrijs Sorokins.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Jau plkst. 10.30 uz starta līnijas pludmalē stājās paši mazākie velosipēdisti vecumā līdz 12 gadiem, kas atklāja sacensības, azarta pilni veicot 0,3 – 1 km garo Bērnu braucienu. Jau drīz pēc tam trasē devās Sporta MTB distances dalībnieki, kuriem bija jāmēro pārbaudījumiem bagāts posms 47 km garumā, kas veda pa visdažādākajiem ceļa segumiem no smilšainās krasta līnijas cauri Jūrmalas pilsētai uz līkumainajiem Priedaines mežiem un caur Babīti pa šoseju atpakaļ. Sīvā konkurencē uzvarētāja titulu profesionālo riteņbraucēju konkurencē izcīnīja komandas ZZK sportists Dmitrijs Sorokins, uzrādot izcilu laiku 1h, 13 min. un 59 sek.

Uzreiz aiz viņa ar nedaudz vairāk kā trīs minūšu starpību finišēja Uldis Ālītis no komandas Puslaar (1:17:18), bet godpilnajā trešajā pozīcijā ierindojās komandas Skanste braucējs Deins Kaņepējs, kurš distanci pieveica 1h, 17 min. un 46 sek . Sieviešu kategorijā uzvaras laurus plūca vairākkārtēji godalgotā Katrīna Jaunslaviete-Ķipure (ZZK) ar uzrādīto rezultātu 1h un 21 min., turpretī otro vietu ieguva Santa Sanija Jurgena no Ķekavas novada sporta skolas (1h, 23 min.), uzreiz ar sevis atstājot Engrues sportam komandas pārstāvi Aigu Paegli, kura noslēdza goda pjedestālu, distanci mērojot 1h un 26 min. Komandu kopvērtējumā Sporta distancē nepārspēti palika ZZK sportisti.

Turpinājumā 47 km garajā trasē devās arī plaši pārstāvētās Tautas distances velobraucēji, kas gan individuāli, gan komandas sastāvā cīnījās par uzvaru. Šajā posmā pārliecinoši triumfēja Roberts Andersons no apvienības ELKOR, kurš finiša taisnē ieradās pēc 1h, 17 min. un 19 sek. Kā otrs ātrākais sevi pierādīja Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia), no līdera atpaliekot vien par nepilnām 3 minūtēm ar laiku 1h, 19 min. un 50 sek., bet trešo vietu kopvērtējumā izcīnīja MTB Garkalne pārstāvis Armands Priede, kura uzrādītais rezultāts bija 1h, 20 min. un 41 sek. Arī sieviešu starpā bija vērojama sīva konkurence, taču par pārliecinošu līderi šoreiz kļuva Renāte Rodionova (Carnikavas sporta centrs), pieveicot izaicinājumu pilno distanci 1h un 23 min.

Īsi pēc viņas finišēja komandas MTB Garkalne sportiste Zane Ķelpe (1h, 30 min.), bet trešajā vietā ierindojās Laura Ramane no Sporta centra Mēmele, sāncensei piekāpjoties par nieka minūti. Komandu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja apvienības MR Ripo braucēji. Savukārt pēcpusdienā sacensību programmu noslēdza saliedējošā Ģimeņu MTB distances parāde, kas Latvijas aktīvākās un radošākās ģimenes vienoja krāšņā 10 km braucienā gar pašu jūras krastu. Arī šajā kategorijā rezultatīvākie un radošākie kolektīvi jau ierasti tika sveikti ar īpašām piemiņas medaļām un citām pārsteiguma balvām no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem.