Ja pundurābele aug pārāk spēcīgi, tās stumbru var aizzāģēt par ceturto daļu. Tad augšana uz kādu laiku piebremzējas. Foto – Valdis Semjonovs

Gribu ķerties pie darba, vai tagad drīkst? Gribētos izzāģēt augļukokus un sakopt ogulājus… 1

Vai varu tagad izzāģēt vēja aizlauztos un citus zarus augļukokiem? Gribu arī sakopt ogulājus, kad laika apstākļi to ļauj. Jautā Jānis Kuldīgā.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Ja būtu tradicionāla ziema ar stipru salu, kāds mēdz būt šajā periodā, labāk to nedarīt. Taču tādās ziemās kā šī ābeles un bumbieres var kopt. Var arī izzāģēt un apkopt krūmus, ja rokas nesalst,” skaidro augļkopis Guntis Kormis no Vilgāles. 


Ķiršus, plūmes un citus kauleņkokus labāk likt mierā līdz pat pavasarim.


CITI ŠOBRĪD LASA

Izgriežot nelielus zarus ābelēm un bumbierēm, nekas pēc tam ar rētām nav jādara. Ja nozāģēts resnāks zars un radušās lielākas brūces, tās ieteicams apziest ar potziedi, potvasku vai līdzekli Lerāns.

Var arī izlīdzēties ar eļļas krāsu, kas gatavota uz dabīgo eļļu bāzes. 


Ja temperatūra plusos, visiem augļukokiem derēs smidzinājums ar dzelzs vai vara vitriolu.

Tas atbrīvos koku stumbrus no ķērpjiem, kuros var ziemot slimību ierosinātāji un kaitēkļi. Atmirušais apaugums ar lietiem noskalosies vai būs viegli nobraukāms. Gludo stumbru būs viegli kaļķot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.