Ilze Kuduliņa
Ilze Kuduliņa
Foto: Gints Ivuškāns

Ledus peldes un veselīgas kūkas… Dūlas Ilzes Kuduliņas zaļā dzīvošana 1

Ilze Kuduliņa ir sertificēta dūla un zīdīšanas konsultante. Kopā ar kolēģi Daci Lisovsku izveidojusi biedrību Dūlu prakse, kas piedāvā atbalstu jaunajām ģimenēm. Tā ir gan topošo vecāku skola un brīvās spēlēšanās grupas bērniem, gan Grūtnieču pēcpusdienas un Mammu rīti kopā ar bēbīšiem. Tikpat svarīgi tas, ka Ilze ir triju bērnu mamma. Kristīnei ir desmit gadu, Kārlim astoņi, Reinis ir piecgadnieks. Mamma priecājas par savas ģimenes zaļās dzīvošanas asniem – ja kas interesants izdodas, pavēsta to draugiem feisbukā vai instagramā, šādi iedvesmojot daudzus.

LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 127
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 137
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 63
2 stundas
Lasīt citas ziņas

Ilze piekrīt dalīties ar žurnāla lasītājiem, viņa stāsta par ģimenes dzīves principiem, par centieniem dzīvot dabai draudzīgāk.

 

Nodot spēcinošu pieredzi

Visi mani trīs bērni ir nākuši pasaulē plānotās mājdzemdībās, un tā ir brīnišķīga pieredze. Es piedzīvoju ļoti spēcinošas dzemdības. Kad ir grūti, atskatos uz savu dzemdību pieredzi un smeļos spēku – es varu tik daudz! Mani atbalstīja vecmāte Rudīte Brūvere, palīdzēja ar ticību, iedrošinājumu un holistisku aprūpi.

Mana pirmā izglītība ir politikas zinātne, Vācijā ieguvu arī maģistres grādu demokrātijas studijās.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viss mainījās līdz ar pirmā bērna – meitas piedzimšanu. Man patīk teiciens, ka šajā svarīgajā brīdī sievietē kaut kas mainās šūnu līmenī.

Tā laikam notika ar mani.

Daudz domāju, ko vēlos dzīvē darīt. Viena no atslēgām, lai to uzzinātu, – saprast, ko nevari nedarīt. Sapratu, ka nevaru klusēt par piedzīvoto, gribu dalīties, cik lieliskas var būt dzemdības, lai arī citām sievietēm tā varētu notikt. Atradu, ka ir tāda profesija kā dūla, devos mācīties. Dūlas izglītība ļoti daudz deva man pašai – iemācījos labāk izprast sevi un dzīves kopsakarības. Ķermenis daudz ko pasaka priekšā, tikai jāklausās, pēc tam apjaustais jāliek lietā.

 

Izmainīt bērnības garšu

Kad studēju Vācijā, man bija brīvs laiks pašai sev. Vēlējos ēst veselīgāk, izmēģināju dalīto uzturu. Negaidīti sapratu, ka sāta sajūta ir ilgāka, ja ēdu rīsus ar dārzeņu salātiem, nevis gaļu ar tiem pašiem dārzeņiem. Nolēmu, ka varu iztikt bez gaļas. Iesākums nebija viegls. Bērnības garšas ir vilinošas. Īpaši, ja ir kāds kreņķis, gribas sevi ar šīm garšām palutināt.

Tikai vēlāk pievienojās ētiskie apsvērumi un pārdomas par to, ko satur komerciāli ražots produkts. Es smejos – ja man pašai būtu jāsagādā gaļa, diez vai gribētu nokaut vistu. Labāk izroku burkānu. Nu jau divpadsmit gadus esmu veģetāriete.

Man šķita svarīgi, lai maniem bērniem veidotos citāda, veselīgāka bērnības garša, nekā tā bija man. Mani bērni neēd gaļu. Ik pa laikam visi veicam asins izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka organisms saņem vajadzīgās uzturvielas. Viss ir kārtībā, arī dzelzs pietiek, par ko parasti uztraucas.

Es gatavoju mājās un uzskatu to par vērtību. Pie manas omītes vienmēr bija siltas pusdienas, mamma allaž sagaida mūs ar mājas ēdienu. Latviešu kultūrā ir saglabājusies šī vēlme nodot mīlestību caur garšīgu maltīti.

Tas ir arī veids, kā taupīt naudu un resursus. Uz darbu ņemu līdzi pusdienas, man nav jāpērk veikalā kaut kas iepakots un iepakojums jāizmet. Arī bērniem dodu līdzi launagu viņu kastītēs. Mājas ēdienā izvairāmies no cukura pievienošanas, nelietojam arī kviešu miltu izstrādājumus. Visās receptēs, kurās ir kviešu milti – arī pankūkās, kēksiņos vai plātsmaizēs –, aizvietoju tos ar griķu miltiem. Griķu milti ir nedaudz sausāki, citas atšķirības nav. Daudziem netīkamā griķu garša rodas grauzdēšanas procesā, bet miltus gatavo no zaļiem, negrauzdētiem griķiem.

 

Atbildēt par saldumu trauku

Man patīk gatavot veselīgas kūkas. Dēls no paša rīta, kā acis vaļā, mēdz prasīt: mammīt, vai varu dabūt kūciņu? Kāpēc ne, ja zinu, ka kūkā ir labās taukvielas, rieksti un ogas. Ja ballītē ir čipsi vai konfektes, arī mani bērni pamielojas. Taču mājās tā visa nav.

Ir saldumi, ko mēs akceptējam: kvalitatīvi želejlācīši, tumšā šokolāde, rieksti vai žāvēti augļi. Katram bērnam ir savs kārumu trauks. Šādi var iemācīties neēst visu uzreiz, bet pietaupīt.

Ja mamma visu kontrolē, tad var gadīties, ka bērns, līdzko tiek klāt kādam našķim, grābj, kā no ķēdes norāvies.

Mēs daudz runājam par veselīgajām izvēlēm. Viņi zina, ka slimībai garšo saldums, našķis. Ja organisms ir diezgan tīrs, ātri vien signalizē – apēd picas šķēli, un jau ir šķidra vēdera izeja.

Slimības reizē pārrunājam, kā gājis pēdējā laikā, cik daudz saldumu esam apēduši. Izrādās, tiešām bijis daudz.

 

Piedzīvot dabas klātbūtni

Bez veselīgākas ēšanas rūpējos arī, lai bērni iet ārā jebkuros laika apstākļos. Viņi ir pieraduši pie vēja un lietus, nebaidās sala. Bieži braucām uz mežu, gājām garās pastaigās. Taču viņus bija tik grūti izvilkt no mājas. Arī mežā tikuši, bērni nīka, kašķējās vai bubināja. Dusmojos pie sevis, sak, labāk braukšu viena, kam man tos tračus vajag…

Bet pagāja laiks, un kādu rītu vecākais dēls piepeši vaicāja: mammu, kad mēs brauksim uz mežu?

Sapratu, ka ir vērts darīt to, ko uzskati par pareizu, pat ja šķiet, ka bērnus tas nemaz neaizrauj.

Viņi vienmēr gaida, kad atkal varēs ar opi iet sēnēs vai ar tēti braukt makšķerēt, jo tad uz ugunskura tiek vārīta zivju zupa un var piedzīvot neskartās dabas klātbūtni.

 

Radīt savām rokām

Kokosrieksta bļodiņu ideju Ilze noskatījusi internetā. Vispirms pārzāģē kokosriekstu, kas nav viegli. Pēc tam ar vīli noberž šķiedraino daļu un norīvē ar smilšpapīru. Arī iekšpusi gludina ar smilšpapīru. Visu trauku ieziež ar linsēklu eļļu.
Foto no Ilzes Kuduliņas no personiskā albuma

Uzskatu, ka mākai radīt kaut ko savām rokām ir īpaša vērtība. Es nāku no rokdarbnieču ģimenes, mēs visas adām, tamborējam. Man ir ļoti mīļas omas savulaik adītās zeķes, nu jau viņa aizsaulē. Tagad zeķes ada mana mamma. Gluži taustāmi ir sajūtama mīlestība un uzmanība, kas ielikta katrā adījumā.

Man patīk šūt. Nereti mani vada arī praktiski apsvērumi.

Šoziem uzšuvu bērniem ūdensnecaurlaidīgos cimdus. Paskatījos veikala cenas un sapratu, ka jāizdod vesels kapitāls, lai tos nopirktu visiem trim bērniem.

Mēs arī dāvanas gatavojam paši, nepērkam. Bērni to paveic no sirds, un saņēmējs to jūt, lai arī tas ir tikai tāds nieciņš.

Nesen vecākajam dēlam Kārlim uzdāvinājām īstus darbarīkus. Sagādājām arī dēlīšus, lai var zāģēt. Process ir šāds: mamma uzzīmē, Kārlis izzāģē, mazais brālis izkrāso. Viņi pavada laiku lietderīgi, ne tikai lūkojas ekrānā. To viņi arī, protams, dara. Taču ir prieks, ja puika pamostas un saka, ka tagad gribētu pazāģēt.

 

Mācīties mīlēt atšķirīgo

Lai atjaunotu spēkus un enerģiju, man nepieciešams tikt dabā. Esmu vācēja, man patīk vākt augus. Savākto izmantoju pirtīžās un savā virtuvē.

Nātres ir mans augs, tās vācu, jau sākot no pirmajām zaļajām lapiņām, un turpinu visu vasaru.

Man nav dārza un pēc nātrēm braucu uz draugu dīķmalu. Saplūcu nātres un glabāju ledusskapī. Lieku tās kokteiļos zaļumu vietā. Daļu sakaltēju tējai, daļu samaļu pulverī, ko pievienoju ēdienam.

No dabas var daudz mācīties. Es mācos saskatīt skaisto. Ja sēdi mežmalā un lūkojies uz kokiem, noteikti ievērosi, cik tie ir dažādi. Divu vienādu koku nav, katrs ir īpašs, pat ja līks vai nīkulīgs. Taču ne uz vienu augu mēs neskatāmies kritiski, sak, kur tik neriktīgs izaudzis. Es cenšos tāpat raudzīties uz cilvēkiem – katrs savā ziņā ir skaists, ar savu vērtību.

 

Atrast klusumu āliņģī

Foto no Ilzes Kuduliņas no personiskā albuma

Aukstās peldes iesāku tikai pagājušā gada rudenī. Mani vecāki to dara katru rītu, brauc uz meža ezeriņu. Tētis iesāka, mamma piebiedrojās. Es tikai noskatījos un brīnījos, ka viņi tā var.

Mamma stāstīja, ka pirmoreiz iegremdējusies āliņģī, lai slīcinātu dusmas. Reiz es sakopoju visu savu dusmu enerģiju un ielīdu ledainajā ūdenī.

Sapratu, ka nekas traks nenotiek, tikai vairojas prieks, jo esmu sevi pārvarējusi.

Ziemas peldēšana ir veids, kā apklusināt prātu. Varu meditēt, mēģinot panākt prāta klusumu, bet tas vienkārši notiek, kad ielienu āliņģī. Prāts it kā pajautā – tiešām tu to darīsi? Tad apklust, laikam ir pilnīgā šokā. Un domu klusums turpinās, līdz kamēr izlienu no āliņģa.

Šogad es piebiedrojos Ozolnieku roņiem, dodos peldēties reizi nedēļā. Kad bērniem bija Ziemassvētku brīvlaiks, braucu katru rītu, ņēmu viņus līdzi. Meita sacīja: ir auksts, bet mammai taču tur ir tik labi, es arī tā gribu… Visi bērni vienreiz iepeldēja āliņģī. Tas ir stāsts par vecāku piemēru – ja mēs darām, arī bērns ir gatavs pamēģināt.

 

Gatavot pienu mājās

Mēs piena produktus lietojam iespējami maz, tāpēc apguvu auzu piena gatavošanu. Bērni atzina to par visgaršīgāko. Pērku bioloģiski audzētas auzu pārslas, vakarā apleju ar ūdeni, lai briest līdz rītam. Noskaloju, lai nav pārlieku glumas. Auzu pārslas lieku blenderī, pieleju ūdeni un blendēju. Izkāšu caur smalku sietiņu. Paliek pāri šķiedrvielas, tās pēc tam sacepu pankūkās.

Pienam pielieku karoti medus un šķipsniņu sāls. Gatavoju arī šokolādes pienu, tad jau gatavajā šķidrumā iemaisu karoti kakao.

 

Baudīt zirņa spēku

Nezinu, cik vērtīgi ir veikala zaļumi, tāpēc mielojamies ar pašaudzētiem zirņu dīgstiem. Bioloģiski audzētus pelēkos zirņus kārtīgi izmērcēju, tad saberu katliņā, kam apakšā siets (domāts tvaicēšanai), lai diedzējas. Zirnī ieslēpts milzu dzīvības spēks, kas ļauj tam pat bez augsnes izdzīt asnu.

Regulāri divreiz dienā zirņus noskaloju. Aptuveni pēc nedēļas tie sāk dīgt. Kad zaļums paaudzies, klāt ir pļaujas laiks, kā mēs smejamies. Nogriežam pirmo ražu. Ļaujam vēlreiz ataugt. Zirņu dīgsti ir vērtīgi, arī saldi un garšīgi, bērni ir sajūsmā.

 

Ilzes ģimenei garšo

Foto no Ilzes Kuduliņas no personiskā albuma

Zemeņu kūka

Sastāvdaļas

Pamatnei

• 175 g mandeļu miltu

• 3 ēdamkarotes kokosriekstu eļļas (izkausētas)

• 2 ēdamkarotes medus (var aizstāt ar sīrupu, piemēram, agaves)

• mazliet vaniļas

Pildījumam

• 400 ml kokosriekstu piena (tauku saturs ne mazāks par 17%)

• 250 g zemeņu (saldētas, atkausētas)

• 150 g (paciņa) Indijas riekstu (izmērcēti vismaz 4 stundas)

• 2 ēdamkarotes medus

• 4 ēdamkarotes kukurūzas cietes

• 10 g (paciņa) agara recināšanai

• ja vēlas intensīvāku garšu – sula un miza no apelsīna

Virskārtai

• 150 g zemeņu

• 1 ēdamkarote medus

• 10 g agara

 

Pagatavošana

Uzkarsē cepeškrāsni (180 °C). Samaisa visas pamatnes sastāvdaļas. Liek ar cepamo papīru izklātā pannā, mīklu ar pirkstiem izlīdzina un piespiež mazliet uz augšu gar malām. Cep 10 minūtes vai kamēr zeltaini brūna. Ļauj atdzist.

Gatavo pildījuma kārtu. Agaru un kukurūzas cieti samaisa ar mazliet ūdens, lai neveidotos kunkuļi. Kokosriekstu pienu liek katliņā karsēties. Kad parādās burbulīši, turpina maisīt un pievieno agaru un kukurūzas cieti. Maisot mazu brītiņu pavāra, līdz sabiezē. Blenderī liek zemenes, apelsīna miziņu un sulu, izmērcētos Indijas riekstus, medu un sagatavoto kokospienu. Pārlej pamatnei. Ieliek ledusskapī.

Kad pildījums kļuvis stingrāks, gatavo virskārtu. Zemenes sablendē ar medu. Uzkarsē 150 ml ūdens līdz viršanai, pievieno agaru un turpina vārīt kādu minūti. To pievieno blendētajām zemenēm. Pārlej kūkai. Ļauj ledusskapī sarecēt.

 

SAISTĪTIE RAKSTI

Ilze aktīvi piedalīsies arī Dūlu nedēļā, vadot tikšanās topošajām mammām un tām, kurām mazuļi jau sadzimuši.

Dūlu nedēļas pasākumi Latvijā šogad notiks no 19. marta līdz 3. aprīlim. Vairāk informācijas šeit.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Ārste skaidro var vai nevar vakcinēties, ja ir dažādas veselības problēmas 20
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lai iekļūtu ārstniecības iestādē, ikvienam būs jāveic Covid-19 “ātrais tests”. Cik ilgi būs šāda kārtība? 54
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vai vakcīna ietekmē vēža šūnas? Skaidro Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja 15
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kā uzturēt savu seksuālo veselību labā formā un pārliecināties, vai intīmajā sfērā viss “strādā kā pulkstenis”? 6
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 127
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 137
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 63
2 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Jauns spēlētājs fiktīvās deklarēšanās spēlītei. Nākamgad augs nodoklis 36
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš noteikti nebija pelnījis to, ko viņš saņēma par savu viedokli.” Freimanis par Šimkus ierakstu un ņirgāšanos par pianistu 174
22 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
3 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 5
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
Nedēļa
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Uncategorized
Helmuts Bēķis: Prostatas vēža politika Latvijā – sagaidīt metastāzes un tad sākt ārstēšanu 8
2 dienas
LA
LA
Veselam
Ārsts skaidro, kas notiek ar imunitāti pēc 180 dienām, pacientam izslimojot Covid-19 93
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, iedzīvotājiem pieaug arī bezcerības un bezspēcības sajūtas 96
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Aptaujā noskaidrots, cik liela daļa cilvēku veic Covid-19 testu, sajūtot saaukstēšanās simptomus 38
3 dienas
LE
LETA
Veselam
70% Latvijas iedzīvotāju organismā trūkst nozīmīgs elements, atklāj SPKC 125
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Ziema un rudens ir pārbaudījums mūsu imūnsistēmai. Kādus vitamīnus izvēlēties gada aukstajiem mēnešiem? 8
5 dienas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā atklāts rekordliels jauno Covid-19 gadījumu skaits – 3206, miruši 33 saslimušie
15 minūtes
Raivis Šveicars
Ziņas
Ar dažādām krāpnieku shēmām saskārusies virkne Latvijas slavenību. Finansiāli tiek apkrāpti tie, kas viltus reklāmām uzķeras 10
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 63
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kadri no Rīgas 1. slimnīcas Covid-19 nodaļas 17
2 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 29
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mājsēde pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem varētu turpināties arī pēc 15. novembra 54
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 118
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ļoti svarīgi esot neļauties panikai. Kā Ārstu biedrības izteikto Pavļuta demisijas pieprasījumu vērtē premjers? 107
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 137
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“To, ka esmu gejs, apzinājos jau pusaudžu vecumā…”: Rinkēvičs atceras savu publisko “iznākšanu no skapja” 100
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš noteikti nebija pelnījis to, ko viņš saņēma par savu viedokli.” Freimanis par Šimkus ierakstu un ņirgāšanos par pianistu 174
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ģirģens: Latvijā ir haoss – paskatās, kas notiek “Twitter” un tad domā, ko darīt 26
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 127
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 155
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs un Megana Mārkla uzzinot par karalienes veselības stāvokli, Ziemassvētkus plāno svinēt Lielbritānijā 24
23 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Brokoļu un siera pīrāgs: ļoti gardi!
22 stundas
Inita Šteinberga
Ziņas
Lai nākamgad āboli būtu bez tārpiem un plūmes nepūtu, jāsāk rosīties jau tagad
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Latvijā atklāts rekordliels jauno Covid-19 gadījumu skaits – 3206, miruši 33 saslimušie
13:10
Inita Šteinberga
Praktiski
Dārznieces padoms: kā “pārziemināt” garšaugus
12:40
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd daudzi draugi vairs nav draugi.” Vārpiņš par pandēmijas ieguvumiem un zaudējumiem 11
12:35