Publicitātes foto

Infografika: Ko darīt, ja pludmalē pamanīts ronēns 0

Rīgas Zoodārzā šogad jau nonākuši vairāki pludmalē atrasti ronēni; pirms censties palīdzēt dzīvnieciņam, pārbaudi, vai tas nepieciešams.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

“Nedēļas sākumā no Kalngales piekrastes uz Rīgas Zoodārzu atveda ronēnu ar ļoti daudzām un dziļām strutojošām rētām uz visa ķermeņa. Diemžēl mazuli nācās iemidzināt. Otrdienas vakarā no Vecāķu pludmales tika nogādāts novārdzis, nepilnus 10 kilogramus smags (viegls!) ronēns,” stāsta Rīgas Zoodārza pārstāve Laura Līdaka

Tā kā tuvojas Lieldienas, kurās prognozē jauku un siltu laiku, daudzi cilvēki izvēlēsies pastaigu pa jūras krastu, kur ir visai liela iespēja sastapt ronēnu, Rīgas Zoodārzs skaidro, ko darīt un ko nedarīt, ja jūras krastā ir atrasts mazs ronēns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dabas aizsardzības pārvaldes izveidotā infografika būs labs palīgs, lai uzzinātu, kā vispareizāk rīkoties sastopot ronēnu pludmalē. Ikviens, kurš pludmalē atrod roņu mazuli, tiek aicināts nedzīt viņu ūdenī, nekaitināt un nebaidīt. Liels lūgums piesiet suņus pavadās, jo diemžēl nereti zoodārzā nonāk roņu bērni ar kostām un plēstām brūcēm… Par sastapšanos informējiet Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistus pa tālr. 29198590. Viņi sazināsies ar reģionālajiem vides inspektoriem, kuri pieņems lēmumu, ko darīt tālāk – vai atstāt piekrastē vai nogādāt zoodārzā. Pašiem ronēnu pārvietot aizliegts, atgādina Līdaka.

Rīgas Zoodārzā gandrīz katru gadu tiek nogādāti Latvijas piekrastē nokļuvušie roņu mazuļi,pērn tie bija seši pelēkie roņi un viens pogainais ronis. Pārsvarā tie bija novārguši un/vai savainoti. Pateicoties zoodārza darbinieku pūlēm, lielu daļu “bēdubrāļu” izdodas izbarot mākslīgi. Daļa izaugušo roņu nonāk citos zooloģiskajos dārzos vai okeanārijos, savukārt pārējie tiek atlaisti brīvībā Baltijas jūrā. “Trīs pērn izbarotie pelēkie ronēni devās uz Maskavas zoodārzu, divus pelēkos ronēnus izlaidām Baltijas jūrā, viens pogainais ronēns aizbrauca uz Poliju,” pastāstīja Līdaka.

Jūras piekrastē nokļuvušo ronēnu izbarošanu Rīgas Zoodārzā jau vairākus gadus atbalsta Ventspils pilsēta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.