Foto: Zane Bitere/LETA

“Ja valdība nepieņem šādu lēmumu, to izdarīs uzņēmumi.” Latkovskis par to, cik reāla ir nevakcinēto cilvēku atlaišana no darba 151

Cik reāla ir nevakcinēto cilvēku atlaišana no darba? Šo jautājumu kanāla TV24 raidījumā “Ziņu TOP 5” komentēja Ainars Latkovskis, 13. Saeimas deputāts (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Atbildot uz jautājumu par to, ko un kā varētu darīt darba kolektīvi, Latkovskis teica, ka dažādi piemēri jau esot tepat Eiropā un arī ASV.

Tur uzņēmumi paši pieņemot lēmumus par to, ko darīt vai nedarīt ar darbiniekiem, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latkovskis arī minēja piemēru Latvijā, norādot Latvijas Nacionālo operu un baletu, kurā 95% mākslinieku un darbinieku esot vakcinējušies. Taču daļa darbinieku, kuri nav vakcinējušies, esot atstādināti no pienākumu veikšanas.

“Viņi ir pieņēmuši iekšējos noteikumus. Un šāds vilnis ar šādiem lēmumiem veļas pāri visur! Es varu garantēt, ka noteikti šādus lēmumums pieņems gan ražotāji, gan savādākie. Ja tev ir cehs ar līniju, kur cilvēks pie cilvēka sēž un veic kādas konkrētas darbības, un kāds no tiem ir nevakcinēts un pārējos visus inficē, tu nevari vairs piegādāt, nevari izpildīt līgumus, tev ir līgumsodi un visi pārējie, tas būs līdzīgi kā tagad vairākās pasaules valstīs – ja valdība nepieņem šādu lēmumu, uzņēmumi [to dara] paši,” skaidroja Latkovskis.

Tiesa, viņš atzīmēja, ka svarīgi ir ievērot darba likumdošanu, kas aizstāv darbinieku tiesības. Tāpēc, pēc Latkovska teiktā, patlaban piekoptā prakse ir atstādināšana, nevis atlaišana.

Latkovskis arī pauda, ka viņš būtu par tādu ideju – ja dabinieks katru trešo dienu ir gatavs nest negatīvu Covid-19 testu, par to maksājot pats, viņš arī drīkstētu turpināt strādāt. “Lūdzu, dari tā, bet neapdraudi pārējos.”