Kā pagatavot kvēpekli un no kādiem augiem. Iesaka rituālu grāmatas autore 0

Šai tēmai Gaisa stihijas kontekstā nolēmu veltīt atsevišķu nodaļu, jo augu kvēpināšanas tradīcija nāk no ļoti seniem laikiem un augi šajā procesā ir ļoti jaudīgi sabiedrotie. Lai kurā pasaules malā mēs nonāktu, visur būs savi kvēpināmie augi un kvēpināšanas tradīcijas – gan ļauno garu aizgaiņāšanai, gan telpas enerģētiskajai tīrīšanai un dziedināšanas procedūrām.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Lasīt citas ziņas

Publicējam fragmentu no jaunās a/s “Latvijas Mediji” izdotās Aijas Austrumas grāmatas “Rituālu grāmata” par to, kā pagatavot kvēpekļus.

Kad kvēpeklis sadeg, telpā izplatās ne tikai dūmi, bet arī auga smalkās enerģijas, un tās tad ietekmē gan telpu, gan cilvēkus. Daudzās šamanisma tradīcijās rituāla dūmus uzskata par tiltu starp redzamo un Smalko pasauli un plaši lieto dziedināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažviet pasaulē nevis veido kvēpināmās nūjiņas, bet kvēpināmos augus dedzina gliemežnīcā vai māla traukā. Piemēram, Ziemeļamerikas indiāņi dūmus uz attīrāmo cilvēku vai vietu tradicionāli virza ar plaukstu vai ērgļa spalvu, citviet izmanto putna spārnu.

Manuprāt, ļoti laba doma, jo putni ir Gaisa stihijai visnotaļ piederīgi!

Īpaši pirms Saules pagrieziena punktiem ieteicams no mājas izmēzt ne tikai putekļus un vecas mantas, bet arī enerģētiskās drazas. Es kvēpinu telpas, kad pie manis bijis klients ar īpaši smagu sarunu, un cenšos to darīt arī pirms katra Jaunmēness iestāšanās. Arī tad, ja jūtu, ka kaut kur apkārt lodā slimība. Un, pats par sevi saprotams, pirms rituāliem.

Daudz ko no tā, ko šodien zinu par kvēpināšanu, man pastāstījusi aromterapeite un augu tradīciju pētniece Inga Nemše. Padalīšos ar šīm zināšanām, jo ticu, ka arī tev kvēpekļu gatavošana varētu sagādāt prieku. Tā ir kā meditācija un saruna ar auga dvēseli, turklāt pašgatavots kvēpeklis darbojas citādi nekā iegādātis. Netici man uz vārda – pārbaudi pati! Gatavošanas procesā ieliktais nolūks ir pievienotā vērtība un arī jauda.

Vēl piebilde – smaržkociņus kvēpināšanai labāk taisīt, kamēr augi vēl zaļi, nevis kad sausi un trausli.

Cik augus smaržkociņā likt? Brīva izvēle! Es ņemu deviņus, jo tas ir maģiskais skaitlis, taču šis skaitlis nav akmenī iekalta vienīgā iespēja. Pavisam vienkāršai kvēpināšanai būs gana arī ar vībotnes vai kadiķa zariņu. Nenogurusi skandināšu atkal un atkal – tas ir radošs process!

Augi kvēpeklim

Vībotne – viens no trim Latvijas “superaugiem” (vēl ir arī pelašķis un vērmele). Šie trīs augi ir tik spēcīgi, ka pasargājuši cilvēkus pat mēra epidēmijas laikā! Mums Latvijā ir 11 vībotņu sugas. Senlaikos vībotnes sakni pina jostā, lai palielinās valkātāja iekšējais
spēks.

Foto – Shutterstock

Pelašķis – kad destilē šo augu ēterisko eļļu jeb esenci, tā ir tumši zila! Zilās krāsas ēteriskās eļļas dziedina īpaši spēcīgi.

Ugunspuķe – tas nekas, ja nav ievākts ziedošs augs, jo arī zaļās lapas ir ļoti spēcīgas! Ugunspuķe parasti aug tur, kur kaut kas dedzināts, kur krāsmatas, kur nepieciešams vietu attīrīt.

Dievkociņš – ļoti vērtīgs augs! Radinieks vērmelei un vībotnei, bet ir visaromātiskākais savā “ģimenē”. Dievkociņu izmanto kā garšaugu un kā pirts slotu augu. Tam ir ļoti spēcīgs biolauks.

Salvija – šamaniskajos rituālos visās pasaules malās visvairāk tiek izmantota tieši salvija, arī Latvijā ugunsrituālos dalībnieku attīrīšanai to izmanto vēl šodien.

Piparmētra – tai ir daudz šķirņu un aromātu. Laba lieta, ja patīk šī smarža. Spēcīgs augs, to nevar lietot vienlaikus ar homeopātiskām zālēm!

Timiāns jeb mārsils – vissenākais zināmais garšaugs, kas senajos rituālos lietots, lai aizbiedētu ļaunos garus un attīrītu rituāla vietu. Timiāns spējot nomierināt sadusmotu Mājas Gariņu un aizbiedēt poltergeistu. Senie ēģiptieši timiānu izmantojuši balzamēšanai, bet senie grieķi – kā vīraku tempļos.

Virši – nepelnīti maz izmantots augs! Ļoti labi attīra māju, ja uzkrājušās negācijas, viss lūst un plīst, ir tāds kā sastāvējies gaiss un pēkšņi parādās daudz kukaiņu.

Apses lapas – apse ir koks, kas uzsūc, paņem prom (tāpēc pie tās nevar kavēties pārāk ilgi: savākusi slikto, apse ķersies arī pie labā “nosūkšanas”).

Vēl brīdinājums: ar attīrošajiem augiem ir jāuzmanās, jo tie, kaut arī pēc skata varbūt nav krāšņi, var iedarboties pārāk spēcīgi, piemēram, grūtniecēm.

Kā pagatavot savu kvēpeklīti?

Darbības shēma ir pavisam vienkārša – sāc ar garākajiem augiem, klāt pietin mazākos un visu pabeidz ar ievīstīšanu apses lapās. To visu aptin ar dabīga materiāla aukliņu. Raugies, lai augi ir izvietoti daudzmaz vienmērīgi – lai nav vienā galā tievs un tikai kāti, bet otrā galā – resns. Kvēpināmo nūjiņu nevajag taisīt pārāk resnu, jo tad tā sliktāk deg.

Kvēpināšanas prakse, ko vari izmēģināt

Kvēpināšanas laikā ir būtiski noturēt tīru un fokusētu nolūku. Pirms sākt jebkuru šādu rituālu, pārliecinies, ka esi pilnībā klātesoša!
1. Tev vajadzēs māla bļodiņu vai lielu gliemežvāku, dažas kaltēta auga lapas pēc izvēles (vai maisījumu), liesmu un spalvu (vai plaukstu).

2. Kvēpināšanai šajā gadījumā tiek izmantotas tikai lapas vai skujas, tāpēc, pirms ievietot tās kvēpināmajā traukā, atdali no kaltēto augu lapām čiekurus vai pumpurus.

3. Ja esi telpās, atver logus, lai radītu gaisa plūsmu no ārpuses.

4. Aizdedzini augus, ļauj liesmai padegt 20–30 sekundes, pirms apslāpēt to ar plaukstu (man tika mācīts, ka nopūst liesmu ar elpu nav pareizi). No gruzdošajiem augiem būtu jāpaceļas dūmu grīstītei.

5. Tradicionāli vispirms apkvēpini pati sevi un tikai tad pievērsies citiem cilvēkiem vai telpai. Apvēdini sevi ar kausiņā saliektu plaukstu: sākot no augšas, virzi dūmus sev apkārt, un tā līdz pat pēdām. Uzmani savu elpu šajā laikā – tai jābūt lēnai un atbrīvotai.

6. Kad esi beigusi apkvēpināt sevi, izmanto spalvu vai plaukstu, lai maigi ievējotu dūmus telpas stūros un uz telpā esošajiem augiem un mēbelēm. Uzmanīgi vēro, kā uzvedas dūmi – ja būsi pilnībā klātesoša un modra, pamanīsi, ka ar dažādiem cilvēkiem un priekšmetiem tie uzvedas atšķirīgi. Tajā ir vēstījums!

SAISTĪTIE RAKSTI

7. Kad kvēpināšana pabeigta, tradīcija liek izlietoto augu pelnus atgriezt zemei. Sauc to par pārspīlējumu, ja vēlies, bet daudzas ciltis tic, ka sārmainajiem pārpalikumiem ir pašiem sava enerģētika un tai jātop atdotai zemei. Pēc kvēpināšanas gan telpas jāizvēdina, jo kaut kur taču tai no kaktiem izgaiņātajai draņķībai jāpaliek!

Lasiet un skatieties arī par grāmatas “Rituālu grāmata” atklāšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Veselam
VIDEO. Uzstādīts jauns rekords Āfrikā! 70 gadus veca sieviete laidusi pasaulē dvīņus, kas apliecina cilvēka gara spēku un izturību
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
TV24
Mūziķis Guntis Veits par uzbrukumiem ārstiem: Cilvēki ir palikuši agresīvi
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Veselam
Jučkoviča par VM izstrādāto ziņojumu: “Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos”
Veselam
pareizi dzīvot nākotnei?
Veselam
Psiholoģe Evita Štāla par emocionālo veselību darbā: Kā attīstīt prasmi risināt problēmas?
TV24
Viņai puse krūts jau bija nopuvusi…Ārsts par to, kā cilvēki ignorē savas slimības
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58