Foto – Shutterstock

Kā sadzīvot ar āderēm? Skaidro dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis 4

Mūsu mājā visās dzīvojamās telpās ir ūdens āderes. Ir slikta pašsajūta – pamostoties jūtamies noguruši, moka galvassāpes, lauž kaulus. Esam pārbīdījuši mēbeles, lai gulta neatrastos uz āderes, tomēr situācija nav īpaši mainījusies. Varbūt kaut kas jāliek zem gultas, lai sevi pasargātu no āderu iedarbības? IRMA DURBES NOVADĀ

LE
LETA
Ziņas
Aizdomās par mēģinājumu izkrāpt “Olainfarm” akcijas aizturēta Beļeviča un divi Čehijas pilsoņi 3
8 stundas
LA
LA.LV
Medības
Vilku sāga turpinās! Meža kamerā uzfilmēts, kā sivēnmāte aizstāv sivēnus, kad uzbrūk vilki 29
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Izplēn cerības uz siltu vasaru? Cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Skaidro Toms Bricis 17
1 diena
Lasīt citas ziņas

Dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis skaidro, ka āderes ir enerģētisks starojums, kas mūs ietekmē. – Tās ir gan spēcīgas, gan mazāk iedarbīgas. Ja cilvēks guļ uz āderu krustpunkta, veselība var pasliktināties un arī mājoklim ar laiku parādās dažādas kaites.

Āderu veidi

Zemei ir dažādas starojuma zonas – nelabvēlīgas jeb ģeopatogēnas un ar labvēlīgu starojumu. Pazīstamākās ir ūdens un uguns āderes. Ūdens āderēs enerģijas plūsma ir vērsta no Zemes centra uz ārpusi, un tās saistītas ar tektoniskiem Zemes iežu lūzumiem un nosēdumiem. Bieži, bet ne vienmēr šajās vietās ir pazemes ūdens dzīslas. Tās stiepjas vienīgi pa šīm āderes zonām. Taču ne visas enerģētiskās zonas ir pildītas ar ūdeni.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja enerģijas zona ir spēcīga, novērojami betona pamata lūzumi un plaisājumi.

Ūdens āderes var būt vairākus metrus platas un kopš seniem laikiem uzskatāmas par piemērotām vietām aku rakšanai. Cilvēku gan šo āderu starojums ietekmē negatīvi – no rīta sāp galva un ir slikta pašsajūta, it īpaši, ja gulta novietota ūdens āderu krustpunktā.

Uguns āderes ir enerģijas starojuma plūsma, kas vērsta no debesīm uz Zemi. Tām piemīt regularitāte, uguns āderu tīkls veidots kā četrstūris. Krustpunktos, kur ir vismaz divas uguns āderes, kas krustojas virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem un no austrumiem uz rietumiem, atrodas Zemes spēka vietas, kurās cilvēks labi jūtas, var atbrīvoties no hroniskām kaitēm.

Novērots, ka vietā, kur trejstaru ādere iztek no akmens āderes, dzimst īpaši spēcīgi cilvēki – bērni ir veseli, aug stipri un dzīvo ilgu mūžu. Ja gulta atrodas uz šīm āderēm, ir dziļš, veselīgs miegs.

Pretēja iedarbība ir krusta āderēm. Uz tām nedrīkst neko būvēt, jo, dzīvojot tādā vietā, var saslimt ar vēzi vai citām, tostarp garīgām, slimībām. Uz krusta āderēm nekas negrib augt, un jāpateicas Dievam, ka dabā tās nav bieži sastopamas.

Nelabvēlīgi ietekmē arī ādas ādere, kas cilvēku padara nemierīgu, uz ādas var veidoties dažādi pigmenta plankumi, kārpas un nātrene.

Acs ādere ir neliela kā plauksta. Enerģija no Zemes dzīlēm paceļas līdz virskārtai, un attiecīgajā vietā zāle neaug – tik liela ir šī zemes dzīļu enerģija. Taču uz tās var dziedināties. Atguļas tā, lai slimā vieta atrodas uz āderes. Diemžēl acs un trejstaru āderes dabā reti sastopamas, bet tie, kam būs vajadzīgas, intuitīvi atradīs.

Kā tās noteikt

Āderu noteikšanai parasti lūdz rīkstnieka palīdzību, kurš šim nolūkam izmanto kārklu rīkstes, svārstu vai rāmīti. Ideāla ir rīk­stīte, kas nogriezta pēc iespējas tuvāk āderu noteikšanas vietai pilnmēness laikā, kad lapu koki sulām visbagātākie. Var izmantot arī gredzenu vai atslēgas.

Māris Gargurnis priekšroku dod kārklu rīkstītei, kas āderu vietās pagriežas uz leju.

“Katrs pats var mēģināt savā mājoklī noteikt āderes, tikai jāpatrenējas,” viņš iedrošina. “Aptuveni metru garā diegā iekarina gredzenu vai atslēgu un, to lēnām kustinot, pārvietojas pa telpu. Ja kādā punktā svārsts apstājas, jānogaida un tikai pēc brīža jāsāk to atkal kustināt. Ja, pārvietojoties atpakaļ, konkrētā punktā sāk griezties, tas nozīmē, ka uzrāda āderi.”

Lai saprastu, ko nozīmē āderu krustpunkts, mežā jāatrod skudru pūznis un jāmācās to saklausīt, iesaka rīkstnieks. – Plaukstā dažviet var just no zemes nākam vēsumu, bet, ejot pāri konkrētai vietai, tirpst pirksti. Šīs sajūtas liecina par Zemes aktīvo zonu klātbūtni. – Tās var atzīmēt ar mietiņiem. Ja mietiņi veido līniju, ir skaidrs, ka noteikts pareizi, – Zemes aktīvās zonas parasti ir taisnas līdz brīdim, kad krustojas ar citu āderi. Krustpunktā ādere pagriežas, veidojot tīklu. Liektu āderu nav.

Ietekme uz veselību

Pirmās rakstiskās liecības par ūdens āderu ietekmi uz cilvēku veselību atrastas ķīniešu hronikās ap 2205. g. p. m. ē. Šim jautājumam pievērsies arī vācu ārsts Ernsts Hartmans, kurš par āderēm uzrakstījis vairākas monogrāfijas un publicējies arī periodikā. Pēc saviem praktizējošā ārsta novērojumiem viņš secināja – ja cilvēks guļ uz āderu izstarojuma vietas, iespēja saslimt ar dažādām slimībām, arī vēzi, palielinās. Viņš aprakstīja dažādus gadījumus, kad vesels cilvēks, nonākot āderes apvidū, saslimst.

Tam, ka cilvēkam visnelabvēlīgākās ir ūdens āderes, piekrīt arī dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis.

Iespējams, uzreiz to nejūtam, bet ar laiku rodas sarežģījumi. Daži uzreiz jūt āderu nepatīkamo ietekmi, bet citiem šīs sajūtas nav tik izteiktas, jo katram cilvēkam ir savs biolauks jeb organisma aizsargājošais enerģētiskais aizsargapvalks. – Ja gulta atrodas āderu krustpunktā, agri vai vēlu sāksies veselības problēmas, – brīdina rīkstnieks. – Ja cilvēkam ir jutīgas nieres un āderes starojums iet tieši pāri nierēm, slimība saasināsies. To pašu var teikt par citiem orgāniem. Ja iet pāri ceļgaliem vai sprandam, ar laiku būs stīvs sprands vai sāpēs ceļgali. Protams, iespējama arī vēža šūnu veidošanās.

Lielas problēmas ir ar lielajām divguļamajām gultām, jo dzīvokļi nav tik lieli, lai gulta atrastos no āderes tīrā zonā. Ideālais variants – gulta ar riteņiem, lai to varētu viegli pārvietot.

Arī mazs bērniņš gultiņā negrib gulēt vietā, kur ir ādere. Nolikts pareizi, viņš tik un tā ieņem sev tīkamāko vietu, ieraujas gultas stūrīti.

Mēdz teikt, ka kaķi labprāt guļ uz āderēm, bet suņi bēg no tām – ja būda atradīsies uz āderes, dzīvnieks tajā nedzīvos.

“Ja āderes nejūti, nezini, kur atrodas, un tās neietekmē organismu, viss ir kārtībā, bet, nepārtraukti uz tām koncentrējoties, var zaudēt enerģiju, līdz ar to piesaistīt dažādas slimības. Galvenais neieciklēties, ka tieši šī istaba debess pušu dēļ jums ir piemērotākā. Svarīgākais ir pašam labi justies,” iesaka Māris Gargurnis.

Rūpējoties par mājokli

Dzīvojamās mājas būvē pļavu, pat purvu vietās, nedomājot par atbilstību cilvēku labsajūtai un arī mājokļa veselībai. Lai māju mazāk skartu āderu takas un krustpunkti, retos gadījumos talkā sauc rīkstniekus. Senos laikos vispirms noteica lielo āderu vietas un mājas būvēja tā, lai āderes ietu zem logu un durvju vietām, lai slodze uz pamatiem būtu mazāka. Ja nams atrodas uz āderes, tas ietekmē ne tikai iemītnieku veselību, bet arī pašu ēku – tajā iemetas brants, uzrodas sēne un citas kaites.

Māris Gargurnis iesaka apsekot zemes gabalu, pirms uz tā tiek būvēts nams, vai izpētīt dzīvokli, pirms izvieto mēbeles.

Dzīvokļos ir starojuma zonas, kuras veido dažādi tehniskas izcelsmes objekti – ledusskapji, televizori, datori u.c. Nav par vēlu korekcijas izdarīt arī jau gatavās mājās un dzīvokļos.

Uz jautājumu, vai daudzstāvu dzīvojamās mājās āderu iedarbība pēdējā stāvā ir tikpat liela kā pirmajā, dziednieks atbild apstiprinoši un saka, ka tagad celtajās privātmājās āderu tīkls pa stāviem novirzās, jo to ietekmē siltās grīdas un citas komunikācijas.

Tagad populārās Austrumu filozofiju mācības – fenšui, ājurvēda – ir izstrādātas uz āderēm. – Pirms šīs mācības ielaižam savās mājās, vajadzētu padomāt par to, ka katrai vietai ir sava ģeogrāfija, klimats, atšķirīga Zemes garozas uzbūve, sastāvs, struktūra, savas īpatnības, un to nevar neņemt vērā.

Āderu neitralizācija

Māris Gargurnis apgalvo, ka āderes pilnībā neitralizēt nav iespējams, to var tikai uz īsu brīdi. Reiz kādās mājās virs gultas uz spilvena meklējis āderi, bet tās tur nav bijis. Pie sienas atradušās vairākas svētbildes. Ienākusi tantīte un teikusi, ka katru vakaru virs spilvena pārmetot krustu, lai mierīga gulēšana. Tad rīkstnieks sapratis, kāpēc ādere nav sevi parādījusi. Taču arī pēc tādām manipulācijām tik un tā pēc vairākām stundām ādere atkal uzradīsies.

Ir mīts, ka līdakaste, istabas bērzs, mājas svētība, jūraszāļu matrači, spoguļi, melnas plēves zem gultas aizsargā no āderu kaitīgā starojuma.

Visiem šiem paņēmieniem ir vāja iedarbība. Šķiet, ka domu spēks psiholoģiski iedarbojas uz pašu licēju.

– Āderi nevar iznīcināt. Var eksperimentēt un zem gultas nolikt skārdu vai foliju, ietinot tajā vara vadu, ko iezemē, piemēram, pie radiatora. Ādere apliecas apkārt vadam, bet augšā aiziet kā liesma. Taču jāatceras, ka īsto efektu, ja tas būs, varēs just tikai pēc trim naktīm, jo tik ilgi ķermenis atceras iepriekšējās sajūtas. Lai gan āderes nav iespējams neitralizēt, rīkstnieks var konsultēt, kā no tām izvairīties.

Padomi

• Ādere ir zona, nevis līnija, kas atkarībā no malu izvērsuma var sašaurināties, paplašināties vai būt nemainīga.

• Pirms būvē privātmāju, vajadzētu pieaicināt arī rīkstnieku, lai ēku iegrozītu no āderēm brīvākā vietā.

• Ja māja jau uzcelta, rīkstnieks nosaka sīko āderu vietas, kas palīdzēs iekārtot jauno dzīvesvietu.

SAISTĪTIE RAKSTI

• Jāpavēro, kā guļ bērns. Ja viņš ir nemierīgs un ieraujas vienā guļvietas kaktiņā, tas nozīmē, ka gulta atrodas uz āderes.

• Sievietes labāk jūt āderes nekā vīrieši, jo viņām ir augstāks pašaizsardzības instinkts.

 

KONSULTĒJIS SERTIFICĒTS DZIEDNIEKS UN RĪKSTNIEKS MĀRIS GARGURNIS

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
NVD paziņo, cik personas sapotētas pret Covid-19. Kurā pilsētā savakcinēts visvairāk? 8
10 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Farmaceitu biedrības prezidente: Aptiekas var kļūt nepievilcīgas 3
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatība: paziņo pilsētas un novadus, kur atklāti jaunie gadījumi 4
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas jau ir nokavēts!” Gailis par to, ko valdība ir nokavējusi un kā motivēt cilvēkus potēties 30
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Aizdomās par mēģinājumu izkrāpt “Olainfarm” akcijas aizturēta Beļeviča un divi Čehijas pilsoņi 3
8 stundas
LA
LA.LV
Medības
Vilku sāga turpinās! Meža kamerā uzfilmēts, kā sivēnmāte aizstāv sivēnus, kad uzbrūk vilki 29
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Izplēn cerības uz siltu vasaru? Cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Skaidro Toms Bricis 17
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Centies nesabojāt attiecības ar citiem cilvēkiem! Horoskopi 17.maijam
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 68
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 7
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
30. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka” pieejamākus padara 200 pieprasītus aptiekas produktus 4
6. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Kāpēc dermatoloģiju varētu uzskatīt arī par romantisku specialitāti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Melatonīna paaugstināšanai – ne tikai valrieksti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Smiltsērkšķa droga satur unikālu vitamīnu kombināciju! 2
22. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Organisma atjaunošanās pēc mājās izslimota Covid-19 – konsultē uztura speciāliste
17. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kas tā tāda – nekārtīga vēdera izeja?
16. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Viltīgi klusā redzes laupītāja – glaukoma
11. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
It kā naglas būtu saēdies! Garšas un ožas zudums var būt signāls nopietnai slimībai 1
10. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai protat uzveikt gremošanas kaprīzes?
9. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Iesnas, bronhīts, konjunktivīts, impetigo … Ko vēl mums var „uzdāvināt” cits vīrusa nēsātājs?
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
novērst elpceļus ietekmējošos faktorus, kas izraisa veselībai traucējošu krākšanu
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Asinsvadu veselību uz vēlāku laiku neatliec!
2. marts, 2021
LE
LETA
Veselam
Covid-19 pacientu skaits slimnīcās atkal pieaudzis 9
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Mani satrauc propagandas pieskaņa vakcinācijas procesam!” Aizsilniece par cilvēku piespiešanu un “cancel culture” izpausmēm Latvijā 77
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar “Moderna” vakcinētajiem Ķipsalas hallē norādīts nepareizs otrās potes datums 4
17 stundas
RV
Rihards Vītols
Ziņas
Zviedrija ilgu laiku šķita kā paradīze Covid-19 bīstamības noliedzējiem. Vai tā bija “strausa taktika”, kas piesaistīja citus?
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Iedzīvotājiem iespēja pieteikties vakcinācijai ar “Johnson & Johnson” poti 2
18 stundas
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā atklāts 381 Covid-19 gadījums. Miruši deviņi sasirgušie
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Policijas formastērpu iepirkumu lietā starp aizdomās turētajiem arī modes mākslinieks Birmanis 2
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Aizdomās par mēģinājumu izkrāpt “Olainfarm” akcijas aizturēta Beļeviča un divi Čehijas pilsoņi 3
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Mani satrauc propagandas pieskaņa vakcinācijas procesam!” Aizsilniece par cilvēku piespiešanu un “cancel culture” izpausmēm Latvijā 77
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šeit mēs varētu kontrolētu eksperimentu.” Viņķele komentē ierobežojumu atvieglošanu kultūras pasākumiem 21
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO: Liepājas Simfoniskā orķestra 140. sezonas noslēguma koncertu skatās no Alsungas līdz Ņujorkai 2
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar Meroni saistīts uzņēmums gatavojas daudzmiljonu tiesvedībai pret “Latvijas dzelzceļu” 3
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas jau ir nokavēts!” Gailis par to, ko valdība ir nokavējusi un kā motivēt cilvēkus potēties 30
14 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Ar 110 km/h būs labāk? Varbūt tagad beidzot sapratīsi, kāpēc tev lien aizmugurē, kāpēc tevi apdzen nu pārāk bieži… 7
13 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Meli un maldināšana par Covid-19 un pret to attīstītajām vakcīnām noteikti apdraud cilvēku dzīvību 68
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 68
1 diena
LA
LA.LV
Medības
Vilku sāga turpinās! Meža kamerā uzfilmēts, kā sivēnmāte aizstāv sivēnus, kad uzbrūk vilki 29
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Edvīns un Edijs 1
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām 67
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Izplēn cerības uz siltu vasaru? Cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Skaidro Toms Bricis 17
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Stāsti
“Sen jau tas bija jādara!” Rīdziniece Sanija jau astoņu gadus cīnās par iekļūšanu mājās 17
1 diena
IF
Imants Frederiks Ozols
Ziņas
“Viņš ir pierādījums tam, ka Latvija nav maza valsts!” Profesors Grēns, kurš trīsreiz atteicies no Triju Zvaigžņu ordeņa 58
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 15. līdz 21. maijam: kādas vēlmes piepildīsies
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Aizdomās par mēģinājumu izkrāpt “Olainfarm” akcijas aizturēta Beļeviča un divi Čehijas pilsoņi 3
22:15
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
“Šis laiks nav bēdu leja!” Saruna ar Leldi Stumbri un fragmenti no romāna “Perfekcioniste”
21:51
LE
LETA
Ziņas
Policijas formastērpu iepirkumu lietā starp aizdomās turētajiem arī modes mākslinieks Birmanis 2
21:08