Foto – Shutterstock

Kā sadzīvot ar āderēm? Skaidro dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis 4

Mūsu mājā visās dzīvojamās telpās ir ūdens āderes. Ir slikta pašsajūta – pamostoties jūtamies noguruši, moka galvassāpes, lauž kaulus. Esam pārbīdījuši mēbeles, lai gulta neatrastos uz āderes, tomēr situācija nav īpaši mainījusies. Varbūt kaut kas jāliek zem gultas, lai sevi pasargātu no āderu iedarbības? IRMA DURBES NOVADĀ

LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 48
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Pēc vakcinācijas cilvēkam būtu jāļauj brīvi dzīvot un strādāt,” ierobežojumus kritizē Kozlovska 87
14 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Lemberga vēstule no cietuma rada sašutumu. Ivars Kaļķis atgādina politiski represētās personas likumu 116
23 stundas
Lasīt citas ziņas

Dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis skaidro, ka āderes ir enerģētisks starojums, kas mūs ietekmē. – Tās ir gan spēcīgas, gan mazāk iedarbīgas. Ja cilvēks guļ uz āderu krustpunkta, veselība var pasliktināties un arī mājoklim ar laiku parādās dažādas kaites.

Āderu veidi

Zemei ir dažādas starojuma zonas – nelabvēlīgas jeb ģeopatogēnas un ar labvēlīgu starojumu. Pazīstamākās ir ūdens un uguns āderes. Ūdens āderēs enerģijas plūsma ir vērsta no Zemes centra uz ārpusi, un tās saistītas ar tektoniskiem Zemes iežu lūzumiem un nosēdumiem. Bieži, bet ne vienmēr šajās vietās ir pazemes ūdens dzīslas. Tās stiepjas vienīgi pa šīm āderes zonām. Taču ne visas enerģētiskās zonas ir pildītas ar ūdeni.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja enerģijas zona ir spēcīga, novērojami betona pamata lūzumi un plaisājumi.

Ūdens āderes var būt vairākus metrus platas un kopš seniem laikiem uzskatāmas par piemērotām vietām aku rakšanai. Cilvēku gan šo āderu starojums ietekmē negatīvi – no rīta sāp galva un ir slikta pašsajūta, it īpaši, ja gulta novietota ūdens āderu krustpunktā.

Uguns āderes ir enerģijas starojuma plūsma, kas vērsta no debesīm uz Zemi. Tām piemīt regularitāte, uguns āderu tīkls veidots kā četrstūris. Krustpunktos, kur ir vismaz divas uguns āderes, kas krustojas virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem un no austrumiem uz rietumiem, atrodas Zemes spēka vietas, kurās cilvēks labi jūtas, var atbrīvoties no hroniskām kaitēm.

Novērots, ka vietā, kur trejstaru ādere iztek no akmens āderes, dzimst īpaši spēcīgi cilvēki – bērni ir veseli, aug stipri un dzīvo ilgu mūžu. Ja gulta atrodas uz šīm āderēm, ir dziļš, veselīgs miegs.

Pretēja iedarbība ir krusta āderēm. Uz tām nedrīkst neko būvēt, jo, dzīvojot tādā vietā, var saslimt ar vēzi vai citām, tostarp garīgām, slimībām. Uz krusta āderēm nekas negrib augt, un jāpateicas Dievam, ka dabā tās nav bieži sastopamas.

Nelabvēlīgi ietekmē arī ādas ādere, kas cilvēku padara nemierīgu, uz ādas var veidoties dažādi pigmenta plankumi, kārpas un nātrene.

Acs ādere ir neliela kā plauksta. Enerģija no Zemes dzīlēm paceļas līdz virskārtai, un attiecīgajā vietā zāle neaug – tik liela ir šī zemes dzīļu enerģija. Taču uz tās var dziedināties. Atguļas tā, lai slimā vieta atrodas uz āderes. Diemžēl acs un trejstaru āderes dabā reti sastopamas, bet tie, kam būs vajadzīgas, intuitīvi atradīs.

Kā tās noteikt

Āderu noteikšanai parasti lūdz rīkstnieka palīdzību, kurš šim nolūkam izmanto kārklu rīkstes, svārstu vai rāmīti. Ideāla ir rīk­stīte, kas nogriezta pēc iespējas tuvāk āderu noteikšanas vietai pilnmēness laikā, kad lapu koki sulām visbagātākie. Var izmantot arī gredzenu vai atslēgas.

Māris Gargurnis priekšroku dod kārklu rīkstītei, kas āderu vietās pagriežas uz leju.

“Katrs pats var mēģināt savā mājoklī noteikt āderes, tikai jāpatrenējas,” viņš iedrošina. “Aptuveni metru garā diegā iekarina gredzenu vai atslēgu un, to lēnām kustinot, pārvietojas pa telpu. Ja kādā punktā svārsts apstājas, jānogaida un tikai pēc brīža jāsāk to atkal kustināt. Ja, pārvietojoties atpakaļ, konkrētā punktā sāk griezties, tas nozīmē, ka uzrāda āderi.”

Lai saprastu, ko nozīmē āderu krustpunkts, mežā jāatrod skudru pūznis un jāmācās to saklausīt, iesaka rīkstnieks. – Plaukstā dažviet var just no zemes nākam vēsumu, bet, ejot pāri konkrētai vietai, tirpst pirksti. Šīs sajūtas liecina par Zemes aktīvo zonu klātbūtni. – Tās var atzīmēt ar mietiņiem. Ja mietiņi veido līniju, ir skaidrs, ka noteikts pareizi, – Zemes aktīvās zonas parasti ir taisnas līdz brīdim, kad krustojas ar citu āderi. Krustpunktā ādere pagriežas, veidojot tīklu. Liektu āderu nav.

Ietekme uz veselību

Pirmās rakstiskās liecības par ūdens āderu ietekmi uz cilvēku veselību atrastas ķīniešu hronikās ap 2205. g. p. m. ē. Šim jautājumam pievērsies arī vācu ārsts Ernsts Hartmans, kurš par āderēm uzrakstījis vairākas monogrāfijas un publicējies arī periodikā. Pēc saviem praktizējošā ārsta novērojumiem viņš secināja – ja cilvēks guļ uz āderu izstarojuma vietas, iespēja saslimt ar dažādām slimībām, arī vēzi, palielinās. Viņš aprakstīja dažādus gadījumus, kad vesels cilvēks, nonākot āderes apvidū, saslimst.

Tam, ka cilvēkam visnelabvēlīgākās ir ūdens āderes, piekrīt arī dziednieks un rīkstnieks Māris Gargurnis.

Iespējams, uzreiz to nejūtam, bet ar laiku rodas sarežģījumi. Daži uzreiz jūt āderu nepatīkamo ietekmi, bet citiem šīs sajūtas nav tik izteiktas, jo katram cilvēkam ir savs biolauks jeb organisma aizsargājošais enerģētiskais aizsargapvalks. – Ja gulta atrodas āderu krustpunktā, agri vai vēlu sāksies veselības problēmas, – brīdina rīkstnieks. – Ja cilvēkam ir jutīgas nieres un āderes starojums iet tieši pāri nierēm, slimība saasināsies. To pašu var teikt par citiem orgāniem. Ja iet pāri ceļgaliem vai sprandam, ar laiku būs stīvs sprands vai sāpēs ceļgali. Protams, iespējama arī vēža šūnu veidošanās.

Lielas problēmas ir ar lielajām divguļamajām gultām, jo dzīvokļi nav tik lieli, lai gulta atrastos no āderes tīrā zonā. Ideālais variants – gulta ar riteņiem, lai to varētu viegli pārvietot.

Arī mazs bērniņš gultiņā negrib gulēt vietā, kur ir ādere. Nolikts pareizi, viņš tik un tā ieņem sev tīkamāko vietu, ieraujas gultas stūrīti.

Mēdz teikt, ka kaķi labprāt guļ uz āderēm, bet suņi bēg no tām – ja būda atradīsies uz āderes, dzīvnieks tajā nedzīvos.

“Ja āderes nejūti, nezini, kur atrodas, un tās neietekmē organismu, viss ir kārtībā, bet, nepārtraukti uz tām koncentrējoties, var zaudēt enerģiju, līdz ar to piesaistīt dažādas slimības. Galvenais neieciklēties, ka tieši šī istaba debess pušu dēļ jums ir piemērotākā. Svarīgākais ir pašam labi justies,” iesaka Māris Gargurnis.

Rūpējoties par mājokli

Dzīvojamās mājas būvē pļavu, pat purvu vietās, nedomājot par atbilstību cilvēku labsajūtai un arī mājokļa veselībai. Lai māju mazāk skartu āderu takas un krustpunkti, retos gadījumos talkā sauc rīkstniekus. Senos laikos vispirms noteica lielo āderu vietas un mājas būvēja tā, lai āderes ietu zem logu un durvju vietām, lai slodze uz pamatiem būtu mazāka. Ja nams atrodas uz āderes, tas ietekmē ne tikai iemītnieku veselību, bet arī pašu ēku – tajā iemetas brants, uzrodas sēne un citas kaites.

Māris Gargurnis iesaka apsekot zemes gabalu, pirms uz tā tiek būvēts nams, vai izpētīt dzīvokli, pirms izvieto mēbeles.

Dzīvokļos ir starojuma zonas, kuras veido dažādi tehniskas izcelsmes objekti – ledusskapji, televizori, datori u.c. Nav par vēlu korekcijas izdarīt arī jau gatavās mājās un dzīvokļos.

Uz jautājumu, vai daudzstāvu dzīvojamās mājās āderu iedarbība pēdējā stāvā ir tikpat liela kā pirmajā, dziednieks atbild apstiprinoši un saka, ka tagad celtajās privātmājās āderu tīkls pa stāviem novirzās, jo to ietekmē siltās grīdas un citas komunikācijas.

Tagad populārās Austrumu filozofiju mācības – fenšui, ājurvēda – ir izstrādātas uz āderēm. – Pirms šīs mācības ielaižam savās mājās, vajadzētu padomāt par to, ka katrai vietai ir sava ģeogrāfija, klimats, atšķirīga Zemes garozas uzbūve, sastāvs, struktūra, savas īpatnības, un to nevar neņemt vērā.

Āderu neitralizācija

Māris Gargurnis apgalvo, ka āderes pilnībā neitralizēt nav iespējams, to var tikai uz īsu brīdi. Reiz kādās mājās virs gultas uz spilvena meklējis āderi, bet tās tur nav bijis. Pie sienas atradušās vairākas svētbildes. Ienākusi tantīte un teikusi, ka katru vakaru virs spilvena pārmetot krustu, lai mierīga gulēšana. Tad rīkstnieks sapratis, kāpēc ādere nav sevi parādījusi. Taču arī pēc tādām manipulācijām tik un tā pēc vairākām stundām ādere atkal uzradīsies.

Ir mīts, ka līdakaste, istabas bērzs, mājas svētība, jūraszāļu matrači, spoguļi, melnas plēves zem gultas aizsargā no āderu kaitīgā starojuma.

Visiem šiem paņēmieniem ir vāja iedarbība. Šķiet, ka domu spēks psiholoģiski iedarbojas uz pašu licēju.

– Āderi nevar iznīcināt. Var eksperimentēt un zem gultas nolikt skārdu vai foliju, ietinot tajā vara vadu, ko iezemē, piemēram, pie radiatora. Ādere apliecas apkārt vadam, bet augšā aiziet kā liesma. Taču jāatceras, ka īsto efektu, ja tas būs, varēs just tikai pēc trim naktīm, jo tik ilgi ķermenis atceras iepriekšējās sajūtas. Lai gan āderes nav iespējams neitralizēt, rīkstnieks var konsultēt, kā no tām izvairīties.

Padomi

• Ādere ir zona, nevis līnija, kas atkarībā no malu izvērsuma var sašaurināties, paplašināties vai būt nemainīga.

• Pirms būvē privātmāju, vajadzētu pieaicināt arī rīkstnieku, lai ēku iegrozītu no āderēm brīvākā vietā.

• Ja māja jau uzcelta, rīkstnieks nosaka sīko āderu vietas, kas palīdzēs iekārtot jauno dzīvesvietu.

• Jāpavēro, kā guļ bērns. Ja viņš ir nemierīgs un ieraujas vienā guļvietas kaktiņā, tas nozīmē, ka gulta atrodas uz āderes.

• Sievietes labāk jūt āderes nekā vīrieši, jo viņām ir augstāks pašaizsardzības instinkts.

 

KONSULTĒJIS SERTIFICĒTS DZIEDNIEKS UN RĪKSTNIEKS MĀRIS GARGURNIS

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Pirmie jau ap pieciem rītā; policija gaidītājiem atved krēslus! Pie Cēsu vakcinācijas centra “dzīvā rinda” jau slēgta 1
56 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Kad sociālās aprūpes centros drīkstēsim apciemot savus tuviniekus? Atbild Petraviča
1 stunda
DA
Dr. Apinis
Veselam
“Neviens man nevar atbildēt, kāpēc divreiz pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem ir jāturpina nēsāt sejas maskas?” Circene jautā valdībai 12
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
“Pēc vakcinācijas cilvēkam būtu jāļauj brīvi dzīvot un strādāt,” ierobežojumus kritizē Kozlovska 87
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 48
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Pēc vakcinācijas cilvēkam būtu jāļauj brīvi dzīvot un strādāt,” ierobežojumus kritizē Kozlovska 87
14 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Lemberga vēstule no cietuma rada sašutumu. Ivars Kaļķis atgādina politiski represētās personas likumu 116
23 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Circene: Cilvēki, kuri organizē vakcinācijas procesu, no veselības sistēmas nesaprot pilnīgi neko 86
20 stundas
LE
LETA
Veselam
Pavļuts atklāj, kam paredzēti atlikušie “AstraZeneca” vakcīnas krājumi 27
21 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Vairums vakar atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti Jelgavā un vēl divās pilsētās 5
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Cik tūkstoši sestdien astoņos masu vakcinācijas centros pret Covid-19 kopā sapotēti? 7
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Trīs pilsētās iedzīvotāji vēl var stāties “dzīvajā rindā” pēc potes pret Covid-19 14
18 stundas
LE
LETA
Veselam
Rindā pie Ķīpsalas halles vakcinācijas centra noģībis cilvēks 38
19 stundas
LE
LETA
Veselam
Šodien “ATTA” centrā pret Covid-19 vakcinēts vismaz trīsreiz vairāk cilvēku nekā pagājušajā sestdienā
19 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Circene: Cilvēki, kuri organizē vakcinācijas procesu, no veselības sistēmas nesaprot pilnīgi neko 86
20 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
“Neviens man nevar atbildēt, kāpēc divreiz pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem ir jāturpina nēsāt sejas maskas?” Circene jautā valdībai 12
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Kad sociālās aprūpes centros drīkstēsim apciemot savus tuviniekus? Atbild Petraviča
1 stunda
Raivis Šveicars
Ziņas
Latvijas 9 no 10 mācību telpām gaisa kvalitāte ir tik slikta, ka vairākas reizes pārsniedz PVO ieteikumus
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
“Nevarēju saskatīt burtus uz lapas, jo trīcēja rokas!” Mūziķe Stafecka par savu jauno darbu
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
“Ugunspuķes tējas no Latvijas bioloģiskajām pļavām!” Kā pasaulē gardu muti dzer latviešu veselīgās tējas
1 stunda
AR
Anda Rožu
kalne
Ziņas
Pienākumā pārvērsts bērnu (ne)lasīšanas stress! Rožukalne recenzē “Literatūre/Sākumskola”
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Saulaina, silta un sausa. Laika prognoze nedēļas pēdējai dienai
46 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Pasaulē vecākā Gorilla Berlīnes zoodārzā nosvin dzimšanas dienu
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 48
21 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Circene: Cilvēki, kuri organizē vakcinācijas procesu, no veselības sistēmas nesaprot pilnīgi neko 86
20 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. Karaliskā ģimene atvadās no mīļotā prinča Filipa 10
17 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Lemberga vēstule no cietuma rada sašutumu. Ivars Kaļķis atgādina politiski represētās personas likumu 116
23 stundas
LE
LETA
Veselam
Pavļuts atklāj, kam paredzēti atlikušie “AstraZeneca” vakcīnas krājumi 27
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Laura un Jadviga
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Bērnus nedrīkst izmantot kā šova dalībniekus!” Meļņiks par dziesmu svētku plāniem 35
22 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
“Rail Baltica” celtnieki strādā piecos “burbuļos”: kas īsti notiek pie stacijas un kas sagaidāms turpmāk? 25
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkiem “apgrieztas” jebkādas iespējas!” Uzņēmējs Bērziņš par zaļajām pasēm, Izraēlu un ierēdņu pārspīlēto centību 30
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Saulaina, silta un sausa. Laika prognoze nedēļas pēdējai dienai
10:05
LE
LETA
Veselam
Pirmie jau ap pieciem rītā; policija gaidītājiem atved krēslus! Pie Cēsu vakcinācijas centra “dzīvā rinda” jau slēgta 1
09:55
AR
Anda Rožu
kalne
Ziņas
Pienākumā pārvērsts bērnu (ne)lasīšanas stress! Rožukalne recenzē “Literatūre/Sākumskola”
09:41