Foto: Shutterstock

Jauns dzīves gads – jaunas vēlmes! Uguns spirāles rituāls 0

Ja Vecgada vakars pagāja, sverot kaķi, apskaujot sētas mietus un baudot 12 ēdienus, tad par nopietnāku sava gada programmēšanu jāparūpējas kādā spēcīgākā laikā, piemēram, savā dzimšanas dienā. Iesaka grāmatas “Rituālu grāmata” autore Aija Austruma.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Lasīt citas ziņas

Uguns spirāle – kam tā domāta? Lai darītu Visumam zināmas savas kvēlākās vēlēšanās. Kad uguns tiek palaista pa spirāli, tā paātrina enerģijas. Gan jau arī tev zināms teiciens, ka attīstība notiek pa spirāli, un šo ģeometrisko fenomenu var lieliski likt lietā rituālā.

Ja laikapstākļi ļauj, uguns spirāli labāk taisīt pagalmā, jo istabā tas var būt riskanti.
CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi, lai nupat čāpot sākuši mazuļi un četrkājainie mīluļi šajā laikā atrodas drošā attālumā. Var izmantot tā dēvētās āra svecītes (ar vāciņu) vai izrakt zemē grāvīti spirāles formā un piepildīt ar degšķidruma salietiem salmiem vai skaidām. Ja sarežģīti dabūt tik daudz sveču, spirāli var iezīmēt ar virvi (jostām u.c.) un sveces izvietot retāk, tomēr knapināšanās par labu rituāla spēkam nenāks. Ugunsdrošība jāievēro ļoti apzinīgi!

Svecītēm jāļauj izdegt līdz galam. Vai apsnigt… Katrā ziņā rituāla uguni apliet ar ūdeni skaitās nepieņemami.

Cik svecīšu vajadzēs? Daudz. Ja gaidāmi desmit dzimšanas dienas viesi, lai katrs atnes pa 20–30, ar to pietiks vairāku loku spirālei. Vērtīgi arī iecelt kādu par atbildīgo, lai viss notiek rātni.

Spirāli sāk veidot ziemeļos un tin uz kreiso pusi – pretēji pulksteņa rādītāju virzienam. Spirāles centrā jāatstāj pietiekami daudz brīvas vietas, lai tur varētu nostāties (un neapsvilināties) viens cilvēks.

Rituāla norise

Par vadītāju ieceltais noorganizē sveču aizdedzināšanu – pats, sākot no spirāles vidus vai pieaicinot palīgus, jo aizdedzināt tik daudz sveču nav joka lieta.

Visi rituāla dalībnieki sastājas ap spirāli un sveicina uguni, izsakot pateicību par nodzīvoto gadu.

Ja kāds pieprot, var novadīt īsu meditāciju. Tad visi apiet trīs apļus pa saulei, aplaudējot, skandinot zvaniņus vai bungas vai kā citādi nepārprotami iezīmējot rituāla sākumu.

Pirmais spirāles lokus iziet vadītājs, pēc tam – cits pēc cita pārējie. Spirālē vienlaikus drīkst atrasties tikai viens cilvēks, jo vēlēšanās katram sava un nav ko jaukt enerģijas. Tas, kurš izgājis, ieņem savu vietu aplī. Ja visiem klātesošajiem tas der, var sist ritmu ar plaukstām vai kājām.

Virzoties pa spirāli arvien tuvāk centram, iztēlojieties, kā uguns sadedzina šķēršļus, kas stāv ceļā uz vēlmes piepildīšanos. Jāpiebilst, ka dažkārt iekšējās sajūtas vai kaut kādas zīmes ārpasaulē neļauj nonākt līdz spirāles centram. Šādā gadījumā iespējams, ka vēlēšanās piepildīšanās nenāktu par labu. Tad jāpateicas ugunij par padomu un jāatgriežas pie pārējiem.

Kad dalībnieks nonācis spirāles centrā, viņam vēlreiz jāpasveicina četras debespuses, debesis un zeme un ar pārliecību no visas sirds jāizsaka vēlēšanās. To var darīt čukstus, lai pārējie nedzird.

Nākot ārā no spirāles, pēc iespējas dzīvāk iztēlojies, kā jutīsies, kad vēlēšanās būs piepildījusies.

Pie izejas no spirāles no sirds pasaki paldies.

Spirāles vidū var nolikt uzstrāvošanai ūdeni vai augļus, ko pēc tam notiesāt, bet, ja tas nav darīts, noteikti jāsazemējas ar mielastiņu mājās.

Formulē nolūku

Lai cik vienkārši tas izklausītos, sazin kāpēc ir tiešām grūti formulēt, ko mēs vēlamies. Tas ir – ko mēs patiešām vēlamies. Noteikti jāparbauda sava vēlme ar vairākiem “kāpēc?”. Piemēram, tu vēlies paaugstinājumu darbā. Kāpēc? Tāpēc, ka jūti sevī lielāku potenciālu? Tāpēc, ka nesaproties ar savu tiešo priekšnieku? Tāpēc, ka pašreizējais darbs tev vairs nešķiet interesants? Var būt vēl desmitiem iemeslu.

Paņemsim tikai vienu līniju – teiksim, tu jūti sevī lielāku potenciālu. Tagad pajautā – vai savu potenciālu vari realizēt tikai augstākā postenī? Varbūt ir jāmaina joma? Varbūt tavs talants var uzplaukt kādā sabiedriskā nodarbē? Varbūt ielikt to savā sirdslietā ārpus darba? Varbūt tev vienkārši pietrūkst līdzcilvēku novērtējuma? Un atkal pajautāsim – kāpēc?

Kurš no tā zaudē?

Vēlmei jābūt ekoloģiskai, tai jāierakstās kādā lielākā māsterplānā, jākalpo kopīgam labumam. Lasīts, ka vēlmes realizācija nedrīkst nodarīt pāri kādam citam. Vai tas maz ir reāli? Nu, nevar visi kļūt par prezidentiem! Un tas, kurš vēlēšanās zaudēs, protams, jutīsies kā zaudētājs. Mums pietiks ar to, ka vēlme nedrīkst ietvert apzinātu kaitējumu kādam.

Kā tas varētu īstenoties?

Daudzviet lasīts, ka vēlmes īstenošanās jāatstāj Visuma ziņā un nevajag Radītāja vietā izdomāt labāko scenāriju, jo visas iespējas cilvēkam nemaz nav zināmas. Bet ne par to ir stāsts – svarīgi izanalizēt, vai mēs paši sava sapņa īstenošanā esam izdarījuši visu iespējamo. Atgriežoties pie piemēra par paaugstinājumu – Visumam (vai tavam Sargeņgelim, vai tamlīdzīgam augstākam spēkam), protams, ir savas metodes, taču angļu valodu, kas nepieciešama jaunam postenim, tavā vietā neviens cits neiemācīsies.

Kad tas notiks?

Vai vajag noteikt konkrētu laiku, kad izteiktajai vēlmei jāpiepildās? No vienas puses, beztermiņa vēlēšanās ir nekonkrēta. Savukārt no astroloģijas viedokļa, katrai norisei ir piemērotāki un nepiemērotāki laikposmi, un ļoti iespējams, ka mūsu noteiktajā termiņā labāki apstākļi ir kaut kam pilnīgi citam. Tāpēc ieteicams ņemt par pamatu gadu, piemēram: lai mana vēlēšanās piepildās līdz nākamajiem Ziemassvētkiem vai tam vispiemērotākajā laikā.

Kāpēc vēlēšanās nepiepildās?

Pieņemsim, esi izvēlējies rituālu, kas šķiet iederīgāks (un tādējādi veicina vēlēšanās piepildīšanās iespēju), visos sīkumos un no sirds esi to izpildījis, tomēr… Ja nu vēlēšanās nepiepildās? Lūk – jau šaubu ēna pārskrēja. Kāpēc, nu, kāpēc tā notiek, ka dažkārt nenotiek?!

Iespējams, vaina ir tajā, ka apstājamies pie vēlmes, pie sapņa un nepārvēršam to mērķī.

Kolīdz sapnis ir pārvērsts ar mērķi, mēs pārstājam paļauties, ka Visums savā nodabā – bez mūsu iejaukšanās – visu nokārtos, un piedāvājam tam draudzīgu, palīdzīgu roku. Lai Visums dara, kas tam darāms, bet mēs varam paveikt savu daļu – izdarīt to, kas atkarīgs no mums, lai sapnis tiktu līdz piepildījumam.

Ja tev uzdotu jautājumu, vai esi gatavs ieguldīt visu nepieciešamo laiku un enerģiju sapņa piepildīšanā, ko tu atbildētu? Stingru jā? Vai tomēr kaut kas liek saminstināties? Kas tas ir?

Baiļu jūtas, šis senais instinkts, ir tas, kas bieži iegrožo mūsu aizsākumus, min Jekaterina Ciribko, ThetaHealing pasniedzēja un personības izaugsmes trenere. Viņa atgādina dzīves trenera Tonija Robinsa trīs padomus, kā neļaut bailēm kontrolēt tavu laimi.

1. Nosaki, vai tavs mērķis ir obligāts

Pajautā sev, ko tas tev maksās, ja izlemsi nestrādāt pie baiļu pārvarēšanas. Tas palīdzēs saprast, vai kāda konkrēta mērķa sasniegšana ir obligāta, nevis – kā paveiksies.

Izklausās samežģīti? Iedomājies sevi tuvu mūža nogalei, kad tev būs gadi 80–90. Tu sēdi savā šūpuļkrēslā, pārdomājot, kā esi pavadījis dzīvi. Tagad atskaties uz to tā, it kā nebūtu sasniedzis mērķi, ko vēlies sasniegt pašlaik. Kā tas būs ietekmējis tavas dzīves ritumu? Ko tu nožēlo? Ko būtu gribējis izmēģināt, bet neizmēģināji? Vai tevi interesē, kā būtu, ja…?

2. Atzīsti atrunas

Savas cerības, vēlmes un sapņus ir ļoti viegli atgrūst. Mēs taisnojamies – laika nepietiek, nav naudas vai citu resursu, man ir ģimene, es vienkārši esmu pārāk aizņemts. Un mēs sākam slēpties aiz šīs taisnošanās, jo tā nomierina. Tā ir droši. Taču atrunas atvedīs turpat, no kurienes sāki.

3. Pierodi mainīt savu domāšanu

Cilvēki bieži atsakās no tā, ko viņi grib, jo uzskata – mērķa sasniegšana iziet ārpus viņu iespēju robežām. Viņi nekad neuzzinās, kā pārvarēt bailes un panākt savu, domājot, ka viņu mērķis vienkārši nav sasniedzams un tāpēc nav ko pūlēties. Taču paši veiksmīgākie cilvēki maina savu domāšanu. Viņi uzskata savas spējas nevis par pastāvīgām, bet elastīgām.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ja esi gatavs pārstāt dzīvot dzīvi, kas balstīta uz bailēm, tev jāizlemj, ka tavi sapņi ir svarīgāki par bailēm no neveiksmes. Pieņem šo lēmumu tagad!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Veselam
VIDEO. Uzstādīts jauns rekords Āfrikā! 70 gadus veca sieviete laidusi pasaulē dvīņus, kas apliecina cilvēka gara spēku un izturību
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
TV24
Mūziķis Guntis Veits par uzbrukumiem ārstiem: Cilvēki ir palikuši agresīvi
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Veselam
Jučkoviča par VM izstrādāto ziņojumu: “Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos”
Veselam
pareizi dzīvot nākotnei?
Veselam
Psiholoģe Evita Štāla par emocionālo veselību darbā: Kā attīstīt prasmi risināt problēmas?
TV24
Viņai puse krūts jau bija nopuvusi…Ārsts par to, kā cilvēki ignorē savas slimības
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58