Foto: Pexels

Kā sagatavot substrātu, lai tas būtu ideāls materiāls sēšanai? 3

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

“Pērku lielos kūdras maisus, bet grūti samitrināt tajos esošo substrātu. Vai drīkst katru reizi paņemt tikai nedaudz, pa spainītim?” – jautā Ivars Rīgā.

“Substrāta maisu – gan lielo, gan mazo – vispareizāk būtu visu izbērt uz plēves un pārjaukt. Tad pamazām pielej ūdeni līdz vajadzīgajam mitruma līmenim,” skaidro agronoms Māris Narvils.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sēšanai un stādīšanai gatavam substrātam jābūt patīkami mitram. To vislabāk sajust, saspiežot kūdru saujā. Ja substrāts viegli izirst, pievieno vēl ūdeni. Ja starp pirkstiem spiežas mitrums, ūdens jau ir par daudz. Tad kaudzi atstāj pažūt.

Visus samitrinātos kūdras substrātus pirms lietošanas vēlams divas trīs dienas pavēdināt.

Lai cik labs būtu kūdras substrāts, tam noteikti vajadzētu papildus pielikt kādu no mikrobioloģiskajiem mēslojumiem, piemēram, uzņēmuma Bioefekts ražojumus (Subtimikss, Biomikss, Trihodermīns u.c.), kas veidoti, izmantojot Latvijas dabā sastopamus mikroorganismus. Arī tos svarīgi iegādāties pēc iespējas svaigākus, vislabāk tieši no ražotāja, jo mikroorganismi ir dzīvas radības, kuras, ilgstoši glabājot nepiemērotos apstākļos, var iet bojā.

Kūdras substrātu maisi jāizlieto sešu mēnešu laikā, no atvēršanas brīža – 2–4 nedēļās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.