Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Kad īsti jāstāda gladiolas, lai tās ziedētu septembra sākumā 1

“Esmu izmēģinājusi dažādos laikos stādīt gladiolas, bet vienalga tās pamanās noziedēt līdz septembra sākumam. Kad tās īsti jāstāda?” DZINTRA Tukuma novadā

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Šogad maija karstuma un sausuma dēļ gladiolas uzziedēja 15. jūlijā. Rezultātā ziedošu gladiolu uz septembra sākumu bija krietni mazāk,” secina kolekcionāre un griezto ziedu audzētāja Aija Stūrīte.

Pērkot gladiolu bumbuļsīpolus, daudziem pat neienāk prātā, ka mazie īkšķa resnuma (ap 2 cm diametrā) sīpoli ir ziedētāji – protams, iestādot zemē, paiet ilgs laiks, kamēr tie pieaug, taču sīpoli zied vēlāk – tieši uz septembri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vēlas, lai gladiolas ziedētu visu augustu, jāstāda lielie sīpoli (diametrā virs 3 cm), savukārt vēlāk var iegūt grieztos ziedus, ja izmanto trešā lieluma sīpolus.

Cits variants, kā iegūt vēlāk ziedus, – izvēlēties vidēji vēlīnas šķirnes (katalogos tām uzziedēšanas laiku apzīmē ar burtu kombināciju LM), kam veģetācijas periods no stādīšanas brīža līdz ziedēšanai ir 100–110 dienu. Tomēr garantijas nav nekādas, jo, piemēram, šogad vidēji vēlām šķirnēm ziedēšanas maksimums sākās jau augusta vidū.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.