Kārlis un Ilze Bergmaņi.
Kārlis un Ilze Bergmaņi.
Foto: Nils Smelters

“Pulkstenis tikšķ, un lauku mājai jābūt.” Kārļa un Ilzes Bergmaņu dzīves ceļi krustojās tango nodarbībās 0

Kārlis (32) un Ilze (37) Bergmaņi ir pārliecināti, ka vajag dzīvot mierīgi un bez stresa. Nevajag meklēt attiecības tikai tāpēc, lai būtu attiecības. Nevajag meklēt attiecības tāpēc, ka ir noteikts gadu skaits.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 2
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
3 stundas
Lasīt citas ziņas

“Kad esi tā pa īstam iepazinis sevi, tu vari arī otram pastāstīt, kas esi; tāpat ir vieglāk iepazīt un pieņemt otru cilvēku tādu, kāds viņš ir. Un tad, ja abiem kopā ir labi, viss notiek plūstoši,” par savu attiecību dabisko un mierpilno ritējumu gandarīts ir Kārlis.

Tās bija tango nodarbības, kur krustojās Kārļa un Ilzes dzīves ceļi. Kārlis bija tango skolotājas asistents, un arī Ilze ar laiku kļuva par daļu no komandas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pazīstami kopš 2012. gada rudens, attiecībās no 2016. gada rudens.

Kārlis iezīmē attiecību sākuma iedīgļus: “Tango kluba jubilejā pēc deju vakara beigām turpinājās pasēdēšana, un es gribēju pārbaudīt, vai Ilzei rokas ir siltas un vai nevajag uzlikt vārīties tēju. Bet Ilze padomāja, ka es vēlos saņemt roku un… Tā tas sākās.”

Tango kluba kaķis

Foto: no personiskā arhīva

Ilze skaidro, ka uz tango nodarbībām devās tango dēļ, nevis lai atrastu savu sapņu vīrieti. Dejas partneri netika analizēti no viedokļa – varbūt šis būs mans īstais.

Viņa dalās ar atmiņām: “Kārlis man šķita tāds neatkarīgais tips, sava ceļa gājējs. Ļoti tiešs cilvēks, kurš neklusēs, ja būs savs viedoklis, un nemēģinās to mīkstināt, bet pateiks tieši acīs. Atceros, ka 2016. gada vasarā, kad apzinātas domas par iespējamām attiecībām ar Kārli man vēl nebija,

teicu mūsu tango skolotājai, ka laimīga būs tā meitene, kuru Kārlis izvēlēsies.

Man patika, kā viņš mēdza tāpat vien atnest ziedus tango skolotājai, patika viņa cieņpilnā attieksme pret tango kluba kaķi – viņš vienmēr to pasveicināja, nekad neuzbāzās, bet kaķis pats gāja klāt mīļoties un rāpās viņam klēpī. Un tas bija kaķis, kurš tolaik vēl reti kuram ļāva sevi aiztikt!

It kā sīkumi, taču patiesībā nepavisam ne sīkumi. Kaķi taču labāk par jebkuru citu būtni pazīst labus cilvēkus, vai ne tā?”

Savukārt Kārli aizķēra saturīgās sarunas, kopīgā dejošana un Ilzes intereses – pārgājieni un vēsture. Protams, arī tas, ka Ilze ir skaista sieviete.

“Bet visbūtiskākā atskārsme ir tā, ka mīļotā sieviete ir arī mans labākais draugs.

Atceros, ka pusaudža gados vienmēr tirdīja jautājums – bet kā zināt, kura tad ir tā īstā…?

Kad satiku Ilzi, šis jautājums ātri vien pagaisa, jo viss attīstījās dabiski, pats no sevis – soli pa solim, bez jebkādas piepūles.”

Abi vienprātīgi atzīst, ka mīlestība var uzplaukt un pastāvēt tad, ja pāri vieno kopīgas intereses un aktivitātes, kopā pavadīts laiks un sarunas. Viņiem tas viss ir: tango, literatūra, vēsture, galda spēles, pārgājieni, izbraucieni, ugunskuru kurināšana un daudz jo daudz sarunu.

“Esmu pamanījusi – ja rodas kāda problemātiska situācija,

mēs nemeklējam vainīgo, bet gan kopīgi meklējam risinājumu.

Un tas strādā! Itin viss ir jāizrunā. Nav labi uzskatīt par pašsaprotamu, ka otrs zina, ko tu domā, jūti un sagaidi. Vienmēr vajag pateikt skaidri un gaiši,” tā Ilze.

Turklāt Kārlim un Ilzei patīk runāt par būtisko ne tikai vienam ar otru, bet pastāstīt/uzrakstīt par piedzīvoto arī citiem. Kārlim ir personīgais blogs: https://digitalaklade.wordpress.com, bet Ilzei: https://meenessmeitina.wordpress.com

Vajag laiku sev

Foto: no personiskā arhīva

Saderināšanās bija simboliska. “Bijām par to runājuši, zinājām, ka precēsimies. Un tad pārgājienā, Somijas vidienē, es pirms gulētiešanas teltī Ilzei pajautāju. Viņa piekrita.

Arī kāzas mums bija mūsu. Satikāmies pie drauga mājām, ar busiņu mūs aizveda 10 km uz starta punktu, kur mans draugs, tagad jau arī meitas krusttēvs, teica runu. Tad 15 km pārgājiens gar upi mājup. Tur galda spēles.

Arī klasisko gredzenu mums nav.

Tā vietā ir tā saucamie dog-tags jeb armijas identifikācijas žetoni ar uzrakstu “Es izvēlos tevi”,” par neordināro gaumi stāsta Kārlis.

Ilze apstiprina, ka viņiem tik tiešām nepatīk oficiāli pasākumi un ceremonijas, kas prasa attiecīgu apģērba stilu un uzvedību. Patīk visu darīt nesteidzīgi, bez stresa, pa savam. Galvenais, lai blakus ir vistuvākie cilvēki.

Kārlis apzinās, ka viņam ik pa laikam vajag arī laiku sev. Tad viņš aizbrauc uz laukiem un vienatnē gurķojas, uzlādē baterijas. Ilze šajā ziņā ir ļoti saprotoša: “Es jau pašā attiecību sākumā Kārlim apsolīju, ka neturēšu viņu un došu privāto telpu un laiku, kad būs nepieciešams.

Zinu, ka viņam vairāk un biežāk nekā man ir nepieciešams pabūt vienam,

lai uzlādētos un varētu atkal par visiem 100% būt ar mums. Un man nav grūti viņu palaist!”

Mīļotie viens otru ļoti labi papildina. Kārlis ir ātrāks, impulsīvāks, vispirms izvēlas taktiku – pamēģināsim, tad jau redzēs, kas notiek, savukārt Ilze ir mierīgāka un prātīgāka, patīk izlasīt lietošanas instrukciju un tikai tad darīt.

Ir reizes, kad nostrādā viena pieeja, ir – kad otra.

Tomēr tāda viena galvenā mājās nav. Ilze komentē: “Kura projekts tas ir, tas arī ir galvenais. Otrs tad nekomandē un neuzbāžas ar nelūgtiem padomiem, bet gan atbalsta pēc vajadzības. Un tā saucamie projekti var būt arī sadzīviski ikdienas darbiņi, piemēram, kotlešu cepšana vakariņām.”

Ģimenes dzīve laukos

To, ka Ilze vēlas ar Kārli veidot ģimeni, viņa saprata visai ātri – dažus mēnešus pēc attiecību sākuma.

“Kopā ar Kārli jutos kā siltā, ciešā un sargājošā apskāvienā, ļoti mīlēta un aprūpēta, pilnīgā mierā un drošībā. Nekad iepriekš nebiju vēlējusies bērnus, taču tobrīd man atnāca īsta ligzdiņas vīšanas sajūta, citādi to nemāku nosaukt.”

Jau tad, kad pāris tikai sāka runāt par ģimenes papildinājumu, Kārlis, kurš nu jau kļuvis daudz mierīgāks un piezemētāks, tāds īstens saimniekpaps, saprata, ka

pulkstenis tikšķ un lauku mājai jābūt, jo bērnam vajadzēs savu telpu

un divistabu dzīvoklis Rīgā īsti nav tā atbilstošākā vieta. Viss realizējās veiksmīgi, un tagad jauno ģimeni ar meitiņu Elizabeti, kurai jau apritējis gads, var sastapt privātmājā Vecumnieku novadā.

“Esmu tehnoloģiju konsultants “ESET Latvia”, un mājas ofiss tagadējā darbā noteikti palīdz. Darba dienas vidū varu ienest malku, varu padraudzēties ar bērnu piecas minūtes, kamēr sievai vajag kaut kam laiku utt.,” stāsta Kārlis.

Savukārt Ilze pirms aiziešanas bērna kopšanas atvaļinājumā bija valsts ierēdne, tagad – mamma ar darbalaiku 24/7: “Lielākais izaicinājums, šķiet, ir fakts, ka

būt mammai nozīmē nepārtrauktu plānošanu.

Ko ēdīsim, kad to pagatavot, kad iet pastaigā, kad kurināt krāsni, tīrīt māju, kad palasīt grāmatu, piezvanīt mammai, kad vienkārši nesteidzīgi padzert tēju. Tas, protams, ir izdarāms, bet reizēm no tā ļoti nogurst.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tad prasu vīram mammas stundu vai divas. Kārlis iet pastaigā ar meitu, bet es eju vannā, guļu, lasu, dzeru tēju vai vienkārši neko nedaru.”

Kārlis ir pārliecināts: “Noteikti vajag vēl kādu bērnu ģimenē! Pēc gadiem viņiem būs interesantāk, jo būs ar ko paspēlēties, būs līdzīga vecuma. Un, protams, pēc tā, cik forši ir viens bērns, es tā minu, ka vairāki būs vēl foršāk.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Sauss gaiss rosina slimības. Kā parūpēties par elpceļiem apkures sezonā?
4 stundas
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
2 dienas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu 24
2 dienas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Slido un peldi ziemā! Kur Rīgas apkaimē iespējas nodoties ziemas sportiem un kā to pareizi darīt? 2
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 2
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā plūdu draudu dēļ iedzīvotājus aicina būt gataviem evakuācijai. Kurās apkaimēs pastāv lielākais plūdu risks?
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala pārliecināta, ka ārējais skaistums jāsaglabā arī mākslīgi: “Lai justos labi, priecētu apkārtējos un iedvesmotu citus!”
21 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Vai bieža mazgāšanās ādai patiešām ir vēlama?
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 4
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
6. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
30. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
29. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
27. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
22. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
21. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
14. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
10. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
ML
Māra Libeka
Veselam
“Esmu izmisumā, jo nesaprotu, kāpēc tā tieku sodīta…” Kļūdainu datu dēļ cilvēki paliek bez valsts apmaksātajām zālēm 65
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Sals kož līdz kaulam: apsaldēšanās bieži vien notiek gandrīz nemanāmi 1
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Anna Peipiņa: Mūsu cilvēki ir izturīgi, taču to pilienu, kurus vēl drīkst pilināt cilvēku pacietībai, vairs nav daudz 75
4 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Gatavojieties mainīt maskas! Respiratori gan vēl nav iepirkti, lai piegādātu trūcīgajiem cilvēkiem
6 dienas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 9
3 dienas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Atkarīgās sievietes: ASV populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles 43
6 dienas
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Skolotāja patika vai nepatika pret skolēnu, atzīmju dāvināšana, subjektīvs redzējums… Vai realitātē vienoti vērtēšanas kritēriji vispār iespējami?
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
57 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Tieslietu ministrs rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu sodīt ar dažiem gadiem cietumā
4 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Pret Covid-19 revakcinēti gandrīz 30% vakcinācijas procesu noslēgušo iedzīvotāju
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Cik un kādi sportisti Latviju varētu pārstāvēt Pekinas olimpiskajās spēlēs?
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Autobusam apgāžoties uz sāniem, uz Bauskas šosejas cietuši četri cilvēki 3
2 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Uzreiz jāprasa, kā paredzēts īstenot iespējamo obligāto vakcināciju?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valainis rosina apkures cenu pieauguma dēļ piešķirt vienreizēju 200 eiro pabalstu pensiju saņēmējiem 82
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pagaidām tiksim galā, bet kā būs tālāk?” Rīdzinieks dalās ar pieaugošajiem rēķiniem 19
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Perevoščikovs: Covid-19 Latvijā izplatās ļoti strauji, taču ir arī dažas labas ziņas 129
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Es to ne mirkli nenožēloju,” Navaļnijs pēc gada cietumā par atgriešanos Krievijā 61
21 stundas
LA
LA
Ziņas
Viktors Runtulis: “Antikovidnieki” ir kā ticība un ticīgu cilvēku tu nepārliecināsi! 113
1 diena
Pannā gatavoti siera plācenīši
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala pārliecināta, ka ārējais skaistums jāsaglabā arī mākslīgi: “Lai justos labi, priecētu apkārtējos un iedvesmotu citus!”
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Nebeidzamais stāsts: princis Harijs draud iesūdzēt tiesā Lielbritānijas valdību
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tieslietu ministrs rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu sodīt ar dažiem gadiem cietumā
11:34
LE
LETA
Ziņas
LTRK: Valdības risinājumi enerģētikas krīzei ir lēni un nepietiekami 1
11:02
TA
Tavs Auto TV
Ziņas
FOTO, VIDEO. Uz ko spējīgs lētākais Latvijā nopērkamais elektroautomobilis?
10:44