Foto – Shutterstock

Kas ir zobu implanti? 0

Ikviens cilvēks var piedzīvot situācijas, kad viena vai vairāku zobu trūkuma dēļ sākam baidīties brīvi smaidīt vai smieties. Daudziem šī problēma šķiet delikāta, tāpēc nereti tieši šī iemesla dēļ cilvēki kļūst noslēgtāki un izvairās no došanās uz publiskiem pasākumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

Zobu trūkums ne vienmēr ir saistīts ar sliktu higiēnu vai retu zobārsta apmeklēšanu, to var radīt sporta vai sadzīves traumas. Par laimi, mūsdienu attīstītā stomatoloģijas nozare dod iespēju ikvienam iegūt skaistu smaidu, trūkstošo zobu aizstājot ar implantu, kurš izskata ziņā nemaz neatšķiras no dabīgā zoba.

Zaudēta zoba aizvietošana vajadzīga galvenokārt tāpēc, ka vēlamies iegūt smaidu, kura dēļ nebūtu jākaunas un to jāslēpj – tātad tā ir estētiska problēma. Protams, svarīga ir arī trūkstošā zoba vieta. Ja zaudēti priekšējie zobi, nav šaubu, ka centīsimies atrisināt radušos situāciju pēc iespējas ātrāk; savukārt, ja trūkst zoba, kuru citi nevar pamanīt, tam pievēršam mazāk uzmanības un, ja nerodas diskomforts, par notikušo pat aizmirstam. Tomēr der atcerēties, ka zobu funkcija ir ne tikai palīdzēt košļāt barību, bet arī radīt slodzi žokļa kaulam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pazaudējot kādu zobu, zūd arī noslogojums uz žokļa kaulu. Ja situācija ilgstoši netiek labota, žokļa kauls samazinās, kā rezultātā blakus esošo zobu saknes lēnām sāk kļūt redzamas. Šis kaula atrofijas process rada negatīvu ietekmi uz visu mutes dobumu, tādēļ trūkstošo zobu būtu ieteicams pēc iespējas ātrāk aizvietot ar implantu.

Cilvēkiem kļūstot vecākiem bieži tiek zaudēti vairāki zobi, kurus nepieciešams aizstāt. Kāds izvēlas zobu implantus, cits – protēzes, bet ikvienā no šiem gadījumiem nepieciešams konsultēties profesionālu speciālistu, kurš apskatīs un pateiks, kāds variants jums būtu piemērotākais.

Salīdzinot zobu implantus un protēzes, jāteic, ka, izvēloties pirmo, nebūs nepieciešams bojāt citus zobus, lai atjaunotu trūkstošos. Turklāt, ja jums tiks ievietots zoba implants, neradīsies svešķermeņa sajūta mutē, kura daudziem var likties apgrūtinoša. Pats galvenais, ko paveic implanti, – tie izskatās tieši tāpat kā dabīgie zobi un novērš žokļa kaula atrofijas attīstību, ko protēzes diemžēl nespēj izdarīt.

Zobu implantus dēvē arī par zobu mākslīgajām saknēm. Tie ir mazi titāna korpusi, kurus ar operācijas palīdzību iestiprina žokļa kaulā. Tā kā mākslīgās saknes stingri piegulst žoklim, jūs nejutīsit mutē neko lieku un pēc laika jau būsit aizmirsuši, ka mutē ir mākslīgi zobi.

Ir dažāda veida zobu implanti, tie atšķiras ne tikai kvalitātes un izskata, bet arī protezēšanas iespēju ziņā. Latvijas tirgū atrodas vairākas pasaulē populāru ražotāju implantu sistēmas – XiVE, Ankylos no DENTSPLY Friadent, Nobel Biocare, Straumannun citas.

Runājot par zobu implantiem, jāteic, ka to cena lielākoties atbilst kvalitātei. Lielākā daļa no lētajiem implantiem tiek ražoti Korejā, Izraēlā un Itālijā. Savukārt biežāk tiek izmantoti ASV un Vācijas kompāniju ražotie zobu implanti, kuri arī ir kvalitatīvāki.

Reklāma
Reklāma

Informācijas avots: Adenta.lv mājas lapa

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.