Ķiršiem krīt un dzeltē lapas 0

“Kāpēc ķiršiem krīt un dzeltē lapas, kaut ogas vēl nav gatavas?” 
Vera G. Valmieras novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu
Lasīt citas ziņas

Pēc aprakstītā spriežot, tā ir kauleņkoku lapbire. Slimības pazīmes: uz lapām parādās sīki, sākumā atsevišķi, pēc tam saplūstoši iesarkani plankumi. To vietās lapu apakšpusē izveidojas sīki balti vai iesārti, cieti, nedaudz uzbrieduši plankumi – slimību izraisošās sēnes micēlija veidojumi. Inficētās lapas dzeltē un priekšlaikus nobirst. Slimības ierosinātāji saglabājas nobirušajās lapās. Skābie ķirši pret šo slimību ir ieņēmīgāki nekā saldie.

– Šīs vasaras pārmērīgais mitrums ir ļoti labvēlīgs kauleņkoku lapbires attīstībai. Slimības kaitīgums saistīts ar šķirnes ziemcietību: novājināti koki stiprāk cieš pārziemošanas laikā, šķirnēm ar vāju ziemcietību bīstams pat vidējs slimības attīstības līmenis, – uzsver VAAD Augu aizsardzības departamenta Augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas daļas referente Anitra Prekele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļoti būtiski slimību ierobežot. Vienīgais efektīvais veids – fungicīdu izmantošana. Latvijā šim nolūkam reģistrēti topāzs 100 un efektors. Preparātu efektors ķiršiem atļauts lietot tikai pavasarī. Pašlaik pēc ražas novākšanas ieteicams miglot ar topāzu devā 0,6 – 1 ml/1 l ūdens. Apstrādi var veikt trīs reizes sezonā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.