Foto – Sandra Ruska

Kliņģerītes – lielisks zaļmēslojums mazdārziņiem 0

Cik biezi jāsēj kliņģerītes zaļmēslojumam? VALDIS LIMBAŽU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

Kliņģerītes ir labs zaļmēslojuma augs mazdārziņiem un bioloģiskajām saimniecībām, jo tās satrūdot dezinficē augsni, ierobežo dažādu sēņu slimību, augsnes nematožu izplatību, atbaida kāpostu balteni, burkānu mušu, laputis un citus kaitēkļus. Šāds zaļmēslojums noderīgs zemenēm, gurķiem, tomātiem, pupām, zirņiem, kāpostiem, dekoratīvajiem augiem. Kliņģerīšu augu un ziedu uzlējumus izmanto arī augu apsmidzināšanai pret dažādiem sūcējtipa kaitēkļiem.

Kliņģerītes parasti sēj no aprīļa līdz maijam. Optimālā dīgšanas temperatūrā +15 °C augi sadīgst 10–14 dienās. Lai vieglāk varētu tikt galā ar nezālēm kliņģerīšu sējumos, tās iesaka sēt 25 cm attālās rindās 15–20 cm augu no auga. Parasti gan sēj uz pusi biezāk, jo ne vienmēr sēklām (sevišķi pašu audzētām) ir optimāla dīgtspēja. Izkliedsējā izmanto aptuveni 70–100 sēklu kvadrātmetrā. Augsnē iestrādā, kad kliņģerītes ir pilnziedā, t.i., uzziedējusi 1/3–2/3 ziedu. Mazdārziņā kliņģerītes zaļmēslojumam var izaudzēt kādā nomaļā saulainā vietā un kā mēslojumu pārnest un ierakt vajadzīgajā vietā. Kliņģerītēm nav nepieciešama barības vielām bagāta augsne, taču tās necieš noēnojumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.