“Microsoft” birojs Manhetenas centrā, Ņujorkā, ASV.
“Microsoft” birojs Manhetenas centrā, Ņujorkā, ASV.
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Krievijas atbalstītie hakeri uzlauzuši ASV tehnoloģiju giganta “Microsoft” galvenās sistēmas. Ko viņi gribēja nelikumīgi iegūt? 33

Krievijas valsts atbalstītie hakeri tomēr ieguvuši piekļuvi dažām “Microsoft” galvenajām programmatūras sistēmām, tā nesen kā paziņoja uzņēmums, atklājot, ka patiesībā notikusi plašāka un nopietnāka ielaušanās “Microsoft” sistēmās, nekā tas tika izziņots iepriekš šā gada janvārī, vēstīja ASV medijs “CNN“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Lasīt citas ziņas

Microsoft” uzskata, ka hakeri pēdējās nedēļās ir izmantojuši no “Microsoft” korporatīvajām e-pasta sistēmām nozagto informāciju, lai piekļūtu “dažādām uzņēmuma pirmkoda glabāšanas vietnēm un iekšējām sistēmām”, tā tehnoloģiju uzņēmums paziņoja ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC) iesniegtajā dokumentācijā.

Hakeri ir pievērsušies programmatūras pirmkoda nelikumīgai iegūšanai, jo tas ir programmatūras slepenais kodols, kas nodrošina visu sistēmu darbību, un to iegūstot, iespējams to izmantot turpmāku uzbrukumu organizēšanai jau citām sistēmām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Microsoft” pirmo reizi atklāja savu sistēmu uzlaušanu šā gada janvārī. Tas notika tikai dažas dienas pirms tam, kad cits lielais tehnoloģiju uzņēmums “Hewlett Packard Enterprise” paziņoja, ka tie paši hakeri ir uzlauzuši arī viņu mākoņdatošanas vietnēs uzglabātās e-pasta sistēmas. Hakeru darbību pilns apjoms un precīzs mērķis nav noskaidrots, taču eksperti apgalvo, ka par šo uzbrukumu atbildīgais grupējums jau agrāk atbalstot Kremli ir veicis plašas izlūkdatu vākšanas kampaņas.

Šis hakeru grupējums ir atbildīgs par bēdīgi slaveno ielaušanos vairākās ASV aģentūru e-pasta sistēmās, kas tika atklāta 2020. gadā. Toreiz hakeri bija izmantojuši ASV uzņēmuma “SolarWinds” izstrādāto programmatūru un ieguvuši mēnešiem ilgu piekļuvi neklasificētiem e-pasta kontiem Iekšzemes drošības un Tieslietu departamentos, kā arī citās aģentūrās.

ASV amatpersonas uzskata, ka hakeru grupējums darbojas Krievijas ārējās izlūkošanas dienesta paspārnē. Pati Krievija gan noliegusi, ka būtu iesaistīta šajā operācijā.

Saskaņā ar ASV amatpersonu un privāto ekspertu sniegto informāciju, tad kopš 2020. gadā notikušās ielaušanās ASV aģentūru datu sistēmās Krievijas hakeri, īstenojot savas spiegošanas kampaņas, ir turpinājuši regulāri ielauzties plašāk pazīstamu tehnoloģiju firmu iekšējās datorsistēmās.

Pagājušajā piektdienā notikušajā uzbrukumā hakeri, iespējams, izmantojuši no “Microsoft” iepriekš nozagto informāciju, “lai iegūtu priekšstatu par savu nākamo uzbrukumu potenciālajiem upuriem un uzlabotu savas spējas to izdarīt,” tā teikts uzņēmuma bloga ierakstā, kas pievienots SEC adresētajam iesniegumam. rakta “CNN”.

“Līdz šim mēs neesam atraduši pierādījumus tam, ka būtu apdraudētas “Microsoft” klientu apkalpošanas sistēmas,” norādīja tehnoloģiju giganta  – “Microsoft” –  pārstāvji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.