Lai liktu viens otram pasmaidīt. Foto – fit4brain.com

Lai bērns nekļūst par medījumu! Kā mazākajiem ģimenes locekļiem sadzīvot ar suni mājās 0

Drīzāk suns vai medījums. Tā bērnus uztver ikviens suns ar visām tam izrietošajām sekām. Kā nodrošināties, lai suns bērniem neiekampj vai neiekož, ko nozīme suņa rūkšana uz bērnu?

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Atšķirībā no pieaugušiem cilvēkiem, mazus bērnus suns nekad necienīs un drīzāk uzskatīs par suni, nekā cilvēku. Tas arī ir iemesls, kāpēc suņi mēdz bērnus sakost.

“Ja ar jums spēlējoties, suns nekož, tad suņi savā starpā rotaļājoties bieži viens otram kož un tas ir normāli, jo nekož stipri un tā nav agresija. Un tieši tāpat suns var spēlēties ar bērnu,” Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja saimnieks nav parūpējies par sava suņa skološanu un dzīvnieks viņu neciena, tad problēmas būs vēl izteiktākas.

“Suns tomēr ir mednieks un bērns ar savu uzvedību ļoti bieži izskatās pēc medījuma. Ja sunim pietrūkst fiziskas slodzes, viņš vienā brīdī var sākt to bērnu medīt, iespējams, ka rotaļājoties, bet tajā brīdī, kad dzīvnieks sāk medīt, viņš pats sevi uzvelk un var iekost, pat diezgan stipri,” teic Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors.

Pirmais nosacījums noteikti ir laicīgi suni skolot, lai viņš saimniekam klausītu. Otrs noteikums ir neļaut bērnam pārāk uzbāzties sunim, apkampt vai gulēt virsū. Pārējos padomus meklē pievienotajā video sižetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.