Foto – Shutterstock

Lai vienmēr 120/80 0

Vēl šonedēļ vairākās “Euroaptiekās” Rīgā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Madonā, Rēzeknē un Ventspilī ikviens var pagūt bez maksas pārbaudīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna un glikozes līmeni asinīs un noskaidrot ķermeņa masas indeksu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mm/Hg. Ja tas ir paaugstināts virs 140/90 mm/Hg, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks. Tas var veicināt vai izraisīt koronāru sirdsslimību, miokarda infarktu vai insultu, tāpēc asinsspiediens vienmēr jāuztur normā.

Jākontrolē holesterīna (tam jābūt līdz 5 mmol/l) un cukura līmenis (norma – līdz 6 mmol/l) asinīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sirdsslimību risks kļūst lielāks, ja ir palielināts svars un aptaukošanās (ķermeņa masas indekss jeb ĶMI virs 25) un palielināts vidukļa apkārtmērs (sievietēm virs 80 cm, vīriešiem virs 90 cm). Lai aprēķinātu ĶMI, svaru (kg) dala ar auguma garumu (m)².

Sirds veselībai par labu nāk atteikšanās no smēķēšanas un alkohola, racionāls uzturs un fiziskas aktivitātes. Tāpat jāņem vērā vecums un dzimums, iepriekš diagnosticētās sirds un asinsvadu slimības un iedzimtā nosliece uz tām.

Ja ārsts izrakstījis medikamentus, tie jālieto apzinīgi, kamēr vien netiek mainīta ārstēšanas taktika.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.