Nīlzirgi
Nīlzirgi
Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

Latvijā – latvāņi, Kolumbijā – nīlzirgi! Narkobarona dēļ valsti apsēduši “invazīvie” nīlzirgi; plāns tos sterilizēt 20

Pasaulē zināmais Kolumbijas narkobarons Pablo Eskobara savulaik uz savu privāto zoodārzu atvedis četrus Āfrikas nīlzirgus – šobrīd Dienvidamerikas valstī dzīvo vairāk nekā 160 šīs sugas īpatņu. Tā ir milzu problēma ekosistēmai un iedzīvotājiem, kas tagad ir jāatrisina.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Kokteilis
Saulrietu tests: izvēlies vienu attēlu un uzzini, ko tava izvēle atklāj par tavu iekšējo “es”
Lasīt citas ziņas

Eskobara astoņdesmitajos gados bija licis dažus nīlzirgus nelegāli nogādāt viņa fazendā ‘Hacienda Nápoles”, kur atradās arī viņa privātais zoodārzs. Kopš viņa nāves 1993. gadā nīlzirgi no šā īpašuma izplatījušies tuvējās upēs un nekontrolējami savairojušies.

Kolumbijā, ņemot vērā tā saukto Eskobaras nīlzirgu nekontrolēto izplatību, valdība ir paziņojusi, ka liks dzīvniekus sterilizēt. Tiek apsvērta arī dzīvnieku pārvietošana un eitanāzija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ķirurģiskā sterilizācija ir tikai viens no trim pasākumiem, ko Vides ministrija ir paredzējusi kā daļu no plāna nīlzirgu pārvaldībai un kontrolei Kolumbijā,” sacīja Kolumbijas Vides ministrija.

Nīlzrigi

Ja ar šo soli nepietiks, lai ierobežotu šo milzīgo dzīvnieku izplatību, valdība apsver iespēju pārvietot dzīvniekus uz citām valstīm, piemēram, Meksiku, Indiju vai Filipīnām, vai arī tos eitanazēt.

Kolumbijā nīlzirgiem nav dabisko ienaidnieku, un 2022. gada martā tie tika pasludināti par invazīvu sugu. Nīlzirgi tagad tur dzīvo plašā teritorijā un bieži ir agresīvi.

Zinātnieki brīdina, ka masīvo pārnadžu izkārnījumi var negatīvi ietekmēt upju ūdens kvalitāti. Dzīvnieki arī ierobežoja vietējo lamantīnu un kapibaru dzīvotni. Atbildīgie lēš, ka Kolumbijā šobrīd ir vairāk nekā 160 nīlzirgu un līdz 2035. gadam varētu būt 1000 dzīvnieku, ja netiks veikti pretpasākumi.

9220 eiro par sterilizāciju – jau drīz sāksies 40 dzīvnieku ķirurģiska sterilizācija, atklāja valsts vides ministre Susana Muhamada. Procedūra ir dārga un saskaņā ar ministrijas datiem rada risku gan nīlzirgam, gan veterinārajam personālam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.