Foto – Valdis Semjonovs

Linoleja īpašības 0

“Kur var nopirkt linoleju ar voiloku apakšā?”
 Sarma Žarčinska Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

Linolejs ir dabīgs grīdas segums, ko ražo no skujkoku sveķiem, linsēklu eļļas, koka miltiem, kaļķakmens un videi nekaitīgiem pigmentiem. Tas ir uz džutas pamatnes, pēc tā šo materiālu var atpazīt. Par linoleju kļūdaini tiek dēvēts arī sintētiskais polivinilhlorīda (PVC) grīdas klājums, ko izgatavo no stikla šķiedras un vinila. Šiem materiāliem ir būtiskas atšķirības. Dabīgais linolejs ir tikai homogēns jeb viengabalains, bet PVC mēdz būt gan homogēns, gan heterogēns (daudzslāņu). Tā kā dabīgais linolejs ir viengabalains, tam ir ilgāks kalpošanas laiks nekā PVC grīdas segumam, kas savukārt ir elastīgāks un lētāks, tam arī raksturīga lielāka krāsu toņu un rakstu bagātība. Linoleju ražo plānu (1,5 mm līdz 3 mm biezumā), bet PVC – biezāku (vidēji no 2 mm līdz 4 mm). Kaut arī biezāks un elastīgāks, tomēr PVC ir neizturīgāks par linoleju, tāpēc to nav ieteicams klāt intensīvi noslogotās telpās. Intensīvi lietotām un arī mitrām telpām (vannas istabai, virtuvei) der linolejs. Tas ir viegli kopjams, turklāt neizraisa alerģiju.

Aptaujājot vairākus grīdas segumu izplatītājus un tirdzniecības vietas, noskaidrojās, ka linolejs ar voiloku apakšā, visticamāk, varētu būt PVC daudzslāņainais grīdas klājums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā norādīja uzņēmuma “Forbo Flooring” ražotāju pārstāvis Gints Jankevičs, pēc šāda materiāla esot neliels pieprasījums, tāpēc veikalos tas parādoties reti. Taču būvmateriālu veikalos “Kurši” un “Domo” varot meklēt Beļģijā ražotu PVC grīdas klājumu ar voiloku. Tas esot dārgs – ap 10 latiem par kvadrātmetru.

– Lasītājai var ieteikt pārorientēties uz mūsdienīgiem grīdas segumiem un nemeklēt to, kas bija plaši pieejams padomju laikos. Sadarbojoties ar vairākiem Eiropas grīdas segumu ražotājiem, linoleju, kam voiloks apakšā, redzēt nav gadījies, – saka SIA “Anitra” menedžere Sandra Sproģe. – Dzirdot vārdu “voiloks”, acīmredzot šķiet, ka filcītis nodrošinās to, ka grīda būs silta. Nu, nebūs tā, jo pāris milimetrus biezs voiloka slānītis to nevar garantēt. Jāmeklē cits risinājums – zem linoleja jāliek korķa vai kokskaidu plāksnes, vai saplāknis, vai arī jāierīko apsildāmā grīda.

G. Jankevičs iesaka zem dabīgā linoleja vai PVC izmantot korķa plātnes, kas paredzētas grīdām. Tās nodrošināšot gan siltuma, gan skaņas izolāciju.

Noteikti jāņem vērā, ka pirms linoleja ieklāšanas grīda ir rūpīgi jāsagatavo, jo virsmai jābūt līdzenai un tīrai. Tādēļ plākšņu savienojuma vietas un skrūvju caurumi jāaizdara ar špakteļmasu, kas paredzēta kokam. Bet, lai linolejam būtu labāka saķere ar virsmu, pie kuras to līmē, pamatne ir jā­gruntē. Ja linoleju uzklāj nepareizi un nekvalitatīvi, grīda staigā un veidojas plaisas.

Linoleju un PVC grīdas segumu var iegādāties būvmateriālu veikalos, piemēram, tirdzniecības namos “Kurši” (Rīgā, Brīvības gatvē 301), “Krūza” (Rīgā, Vaidavas ielā 9 a, Jūrmalas gatvē 8a u.c.), veikalā “Domo” (Rīgā, Biķernieku ielā 120 a), SIA “Kāgo” noliktavā (Rīga, Ganību dambī 24 c), SIA “Elis V” (Rīgā, Vaidavas ielā 12) vai citviet.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.