Foto: Victoria Yremina/SHUTTERSTOCK

Lodžijas remonts – ne tik vienkārši, kā šķiet 0

“Kā veiksmīgāk remontēt lodžiju? Kādus materiālus izmantot malām: koku vai plastikātu, kā stiprināt?” jautā Silvija Melnūdre.

Reklāma
Reklāma

Galvenais – tie papīri

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Pirms ķeras pie lodžijas remonta, dzīvokļa īpašniekam noteikti jāiepazīstas ar virkni normatīvo dokumentu. Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 4. un 11. pantu lodžiju nesošās kon­strukcijas (ieskaitot margas un ēkas fasādes sienas) ir kopīpašums, kas vienlīdz pieder visu dzīvokļu īpašniekiem, tāpēc jebkuras izmaiņas šajos elementos jāsaskaņo ar kaimiņiem.

Bez saskaņojuma nav atļautas arī izmaiņas ēkas fasādē, kā tas paredzēts būvniecību re­glamentējošos normatīvajos dokumentos. Pagājušā gadsimta beigās ierastā prakse lodžiju iestiklot, mainot arī tās priekšējos paneļus, lai samazinātu dzīvokļa siltuma zudumus, likuma izpratnē ir nelikumīga būvniecība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms kaut ko tādu plāno, vispirms jādodas uz būvvaldi, lai iegūtu atļauju un pēc tam saskaņotu projektu, un tikai tad var ķerties pie būvniecības. Būvvaldēm parasti ir prasība – ēkas dizainam jābūt vienotam.

Tas nozīmē, ka dzīvokļa īpašniekam, kurš pirmais mājā nolēmis veikt šo darbu, ir iespēja izvēlēties dizainu, taču būs jāveic viss garais saskaņošanas un projektēšanas ceļš.

Ja ēkai, piemēram, jau ir kāds apstiprināts iestiklošanas projekts, tad ceļš būs vieglāks – lodžiju varēs pārveidot pēc parauga, taču ievērojot izmantoto dizainu un tehniskos risinājumus. Saskaņošanas process šajā gadījumā būs ievērojami īsāks.

Projekta izstrādi var veikt sadarbībā ar sertificētu arhitektu un projektētāju, un vairāk nekā pusei mājas dzīvokļu īpašnieku jāpiekrīt galarezultātam. Būs nepieciešams arī mājas apsaimniekotāja atzinums par esošās konstrukcijas tehnisko stāvokli.

Līdzīga situācija ir ar lodžijas kosmētisko remontu. Šīs darbības saistītas ar ēkas ārējo izskatu, tāpēc, plānojot kosmētisko remontu, nepieciešams būvvaldes saskaņojums. Patvarīgi krāsot ēkas fasādi nav atļauts, arī mainīt lodžijas dekoratīvos paneļus pret cita veida, krāsas un formas materiālu.

Taču tieši lodžijas paneļiem un margu stiprinājumiem visbiežāk nepieciešams remonts. Ja dzīvokļa īpašnieks konstatē, ka šīs kon­strukcijas būtiski bojātas, jāvēršas pie ēkas apsaimniekotāja, kurš arī organizēs remontu.

Bez būvvaldes saskaņojuma un pašu spēkiem drīkst remontēt vien lodžijas grīdas segumu, krāsot palodzes vai mainīt logus. Visos citos gadījumos nepieciešama saskaņošana un projektēšana. Projektā būs skaidri norādīts, kādi materiāli un tehniskie risinājumi konkrētajā gadījumā izmantojami.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.