Foto – Shutterstock

Nesapratne, kāpēc bija jāmaksā par izmeklējumu 2

“Man jāveic atkārtota nierakmeņu operācija, tāpēc šogad aizgāju pie urologa (tas bija maksas pakalpojums). Ārsts teica, lai ģimenes ārsts izraksta man nosūtījumu uz asinsanalīzēm. Nosūtījumu saņēmu, taču par pilnas asinsainas noteikšanu nācās samaksāt 16 eiro! Pēc ģimenes ārstes teiktā, tas tāpēc, ka analīzes vajadzīgas nevis viņai, bet urologam. Par elektrokardiogrammu ar ģimenes ārsta norīkojumu samaksāju 11 eiro, jo no šā gada 1. janvāra esot tāda kārtība. Vai patiešām tagad arī ar ģimenes ārsta nosūtījumu slimniekam jāmaksā pilna maksa par analīzēm un izmeklējumiem?” ANDA BAUSKĀ

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Lai saņemtu valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, jāvēršas pie ārsta, kuram ir līgumattiecības ar valsti, t.i., noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu. Lēmumu par nosūtījuma izsniegšanu viņš pieņem, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas. Vienīgais maksājums ir pacienta iemaksa.

! Maksas vizītes laikā ārsts nav tiesīgs izsniegt nosūtījumu valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai. Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka jebkuras specialitātes ārsta ieteikumi ģimenes ārstam par nosūtījumu izsniegšanu var būt tikai rekomendācijas. Turklāt uz atsevišķiem laboratoriskajiem izmeklējumiem pacientu drīkst nosūtīt tikai noteiktas specialitātes ārsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc, pieņemot lēmumu par nosūtījumu valsts apmaksātu laboratorisko izmeklējumu veikšanai, ģimenes ārstam jāņem vērā ne tikai pacienta veselības stāvoklis un tas, kura ārstniecības persona nodrošinās pacienta turpmāku uzraudzību un ārstniecību, bet arī nosacījumi laboratorisko izmeklējumu apmaksai no valsts budžeta līdzekļiem. To paredz Ministru kabineta noteikumu Nr. 1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 2. pielikums “Apmaksājamo ambulatoro laboratorisko izmeklējumu saraksts”.

Ārstam, kuram ir līgumattiecības ar valsti, ir tiesības izvērtēt pacienta veselības stāvokli un pieņemt lēmumu par nosūtījuma izsniegšanu elektrokardiogrāfijas izmeklējumam. Ja izmeklējums tiks veikts par valsts budžeta līdzekļiem, to atzīmē nosūtījumā un pacientam jāmaksā tikai pacienta iemaksa – 1,42 eiro. Savukārt, veicot izmeklējumu par maksu, tā atbilst ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.