Publicitātes foto, autors – Mārtiņš Vilcāns

APSKATIES: Kā mediķi katastrofu mācībās steidz palīgā aviokatastrofas upuriem 0

25. aprīlī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētās ārkārtas situāciju mācībās, kuru mērķis bija pārbaudīt un trenēt slimnīcas ārstniecības personāla reaģēšanu katastrofu gadījumos, kad jāsniedz palīdzība lielam skaitam pacientu ar smagām traumām, ziņoja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Līdz pat mācību sākumam Austrumu slimnīcas mediķiem netika izpausta informācija par to, kāda traģēdija mācībās tiks izspēlēta, cik būs cietušo un kādas būs traumas. Sākoties mācībām, ārstniecības personāls saņēma informāciju, ka nokritusi lidmašīna ar vairāk nekā 80 pasažieriem, no kuriem daudzi ir guvuši ļoti smagas, dzīvībai bīstamas traumas. Vissmagāk cietušie aviokatastrofas upuri steigšus tika nogādāti slimnīcā ar NBS helikopteru, taču lielāko daļu atveda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes. Austrumu slimnīcas mediķi operatīvi novērtēja katra stāvokli, vispirms sniedzot palīdzību tiem, kuru dzīvībai draud vislielākās briesmas.

„Jau vairākkārt esam piedalījušies bruņoto spēku rīkotās ārkārtas situāciju mācībās, taču šoreiz cietušo skaits bija lielāks nekā parasti,” pastāstīja Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. „Mācības noritēja veiksmīgi, un sniedza mums vērtīgu iespēju pārbaudīt slimnīcas kapacitāti. Pārliecinājāmies, ka spējam veiksmīgi tikt galā arī ar tik lielu smagi cietušu pacientu skaitu vienlaikus. Katram mācību dalībniekam šīs mācības ļāva pieslīpēt prasmes strādāt komandā un sadarboties ar kolēģiem, lai kopīgiem spēkiem glābtu dzīvības un palīdzētu lielam skaitam cietušo.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vērienīgo mācību mērķis bija pārbaudīt un trenēt NBS Gaisa spēku, operatīvo dienestu un Austrumu slimnīcas sadarbības un reaģēšanas spējas, lai labāk sagatavotos ārkārtas situācijām dzīvē.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca tika izraudzīta dalībai vērienīgajās mācībās, jo ir lielākā ārstniecības iestāde Latvijā, kas spēj nodrošināt neatliekamo palīdzību vislielākajam skaitam ievainoto vienlaikus. Austrumu slimnīcā veiksmīgi darbojas speciāla Politraumu vienība, kas steidzas palīgā smagi ievainotiem pacientiem, kuru dzīvība ir apdraudēta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.