Shutterstock ilustrācija

Melanoma – ne tikai uz ādas! 0

Par melanomu – ļaundabīgu ādas audzēju, kas attīstās no pigmenta šūnām jeb melanocītiem un ko parasti saista ar ultravioleto staru (UV) nelabvēlīgo ietekmi, – runā ļoti daudz, it īpaši pavasarī un vasarā, kad izskan aicinājumi sargāt ādu no saules stariem, lai izvairītos no saslimšanas. Taču katram desmitajam no sasirgušajiem melanoma tiek konstatēta nevis uz ādas, bet citās ķermeņa vietās – dažādās acs struktūrās, retāk citu orgānu un sistēmu gļotādās, teiksim, deguna ejās un blakusdobumos, rīklē, mutes dobumā, gremošanas orgānos, urīnizvadsistēmā, dzimumorgānos un pat smadzeņu apvalkos.

 

Ar tieksmi izveidot metastāzes

AK
Atis Klimovičs
Ziņas
FOTO. Brutāli sadragāti galvaskausi un ribas dziļi ietriektas pie mugurkaula…Šaušalīgs, bet Latvijas vēsturei nozīmīgs atradums Tilžā 108
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Sieviete un bērniņš mira pēc dzemdībām. Viena no “skaļākajām” lietām Latvijā: tiesa atsāk skatīt lietu par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu 39
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijai atkal tuvojas tveice. Cik ļoti uzkarsīs gaiss? 7
11 stundas
Lasīt citas ziņas

“Jebkurš ļaundabīgais audzējs ir bīstams tāpēc, kas tas var veidot metastāzes,” uzsver onkoloģe, habilitētā medicīnas doktore, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore un Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā Dace Baltiņa. “Metastāzes ir audzēja šūnu grupas, kas aizceļojušas no audzēja rašanās vietas uz citām ķermeņa daļām. Tās var izplatīties pa organisma dobumu virsmām, pa limfvadiem vai pa asinsvadiem – ar asiņu plūsmu, ja audzēja šūnas nokļuvušas asinsritē.”

Jebkura audzēja sliktumu nosaka tā metastazēšanās potenciāls. Piemēram, tādi ādas audzēji kā bazalioma vai plakanšūnu vēzis reti izplatās citos orgānos, toties melanoma mēdz ieviesties gan limfātiskajā sistēmā (metastāzes limfmezglos, arī attāli), gan asinsritē. Pēdējās jeb tā sauktās hematogēnās metastāzes melanomas pacientiem var attīstīties plaušās, aknās, smadzenēs, kaulos un citos orgānos. Turklāt pastāv korelācija starp noteiktiem sākotnējā audzēja bioloģiskajiem rādītājiem (dziļums, izčūlojums, šūnu mitotiskā jeb vairošanās aktivitāte) un metastazēšanās varbūtību. Diemžēl, jo dziļāk ielaista melanoma, jo mazāk iepriecinoša prognoze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neādas melanomas attīstība parasti noris straujāk un agresīvāk, tāpēc to ir grūtāk atklāt. Tas arī ir galvenais iemesls lielākai mirstībai nekā no ādas melanomas.

 

Bīstama tieši pārsauļošanās

Par melanomu parasti dzirdēts, ka tā veidojas uz ādas, īpaši vietās, kas pakļautas saules iedarbībai. Uz jautājumu, kāpēc tā parādās citviet, daktere Dace Baltiņa atbild: “Pretstatā bazaliomām un plakanšūnu vēžiem melanomas nebūt neattīstās saulei atklātās ķermeņa daļās, kaut gan insolācijas nozīme to izcelsmē ir pierādīta. Patlaban daļēji to izskaidro ar konkrētām mutācijām, ko ierosina ultravioletais starojums. Tāpat melanomu izcelsmē svarīga ir ultravioletā apstarojuma intensitāte un ilgums. Melanomas gadījumā bīstamas ir pārsauļošanās epizodes, it īpaši bērnībā un pusaudžu gados, kamēr bazaliomu un plakanšūnu vēža gadījumos nozīme ir dzīves laikā uzkrātajam jeb kumulatīvajam apstarojumam. Tas izskaidro, kāpēc bazaliomas un plakanšūnu ādas vēži attīstās pamatā vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet neādas melanomas mēdz parādīties jebkurā vecumā, ieskaitot pusaudžus. Tas ir biežākais audzējs jauniem cilvēkiem līdz 30 gadiem. Gļotādu melanomas, lai gan tipiskākas mūža otrajā pusē, sastopamas arī agrīnā vecumā. Ļoti agresīvas ir bezpigmenta melanomas, kuras bieži atklāj novēloti, jo neiedomājas, ka šie veidojumi var būt nāvējoši, – parasti tos tikai ilgstoši novēro un neveic mikroskopisku pārbaudi.

Vienīgais oficiāli atzītais profilakses paņēmiens ir izvairīšanās no tiešiem saules stariem un solāriju neapmeklēšana. Savukārt, uzturoties saulē, obligāti jālieto aizsargkrēmi, bet vislabāk ir nēsāt ķermeni un galvu sedzošu apģērbu. Diemžēl citu droši pierādītu metožu nav.”

 

Shutterstock ilustrācija

Acs melanoma

Viena no biežākajām neādas melanomām sastopama acīs (5% no visiem gadījumiem). Parasti tā ir tikai vienā acī, bet ļoti retos gadījumos abās acīs.

Pēc dakteres Daces Baltiņas vārdiem, acs melanoma biežāk attīstās cilvēkiem ar gaišu acu krāsu un lielākā vecumā. Tāpat nozīme ir lielam displastisko (atipisko) dzimumzīmīšu skaitam uz ādas, pigmenta plankumiem plakstiņu apvidū.

Pacients visvairāk sūdzas par brūnganu pieaugošu plankumu acs saistenē (acs baltumā), zīlītes deformāciju, redzes asuma pavājināšanos, mirgojošiem punktiem, miglošanos, diskomforta vai graušanas sajūtu. Tikai tad cilvēks dodas pie oftalmologa vai biežāk pie optometrista piemeklēt jaunas brilles. Dažkārt attīstās redzes lauku izkrišana, kad noteiktos leņķos parādās neredzamā zona.

Melanomai pieaugot un sākot spiest uz acs struktūrām, var attīstīties glaukomai līdzīgi simptomi (sāpes, acs ābola piesārtums, miglošanās). Veroties spogulī, ne vienmēr tumšāko pigmenta plankumu iespējams ieraudzīt pašam. Tikai ļoti rūpīga oftalmoskopiska izmeklēšana ļauj saskatīt patieso ainu, jo melanoma var slēpties arī dziļākās acs struktūrās. Tāpēc ļoti svarīgi ir regulāri apmeklēt acu ārstu vai optometristu, pat ja nav īpašu sūdzību.

Visbiežāk acs melanoma attīstās varavīksnenē (priekšējā vai aizmugurējā tās daļā), tīklenē vai cīpslenē, retāk – saistenē (gļotādā ap acs ābolu) vai plakstiņu iekšējā virsmā. Šādos gadījumos biopsija parasti nav nepieciešama, jo ārsts diezgan precīzi var noteikt aizdomīgā veidojuma dabu, veicot oftalmoskopiju un ultrasonogrāfiju. Lai novērtētu acs melanomas izplatību, izmanto datortomogrāfiju vai magnētiskās rezonanses izmeklējumu. Pozitronu emisijas tomogrāfija (tā sauktā PET/CT) visprecīzāk ļauj novērtēt iespējamo izplatību citviet ķermenī, jo acs melanoma mēdz metastazēt plaušās, aknās, kaulos un arī smadzenēs.

“Pamata ārstēšanas metode ir operācija – lāzeroperācija vai visas acs izņemšana,” precizē onkoloģe. “Otra iespēja ir stereotaktiskā apstarošana. Diemžēl citu droši pārbaudītu metožu nav. Latvijā ir neliela pieredze, pēc operācijas vai apstarošanas ordinējot onkolītiskās viroterapijas zāles.”

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas oftalmoloģe Gaļina Šarkova piebilst, ka slimnīcā šāda melanoma ik gadu tiek diagnosticēta aptuveni 20 pacientiem. Tās izcelsme nav skaidra – iespējams, vainojama iedzimtība, acī esoša dzimumzīme, kas ar gadiem mēdz pārveidoties par melanomu.

Uz jautājumu, kā acs melanomu var pamanīt, daktere Gaļina Šarkova atbild: “Lielākoties pirmās sūdzības ir par redzes pasliktināšanos, it sevišķi, ja melanoma atrodas centrālajā acs dibena daļā. Tādās situācijās pacienti, it īpaši tie, kuri uzrauga savu veselību, parasti ļoti ātri atnāk pie acu ārsta. Lielākā vecumā biežāk šķiet, ka vainojama varētu būt katarakta, un viņi nesteidzoties pierakstās pie oftalmologa, gaida, kad pienāks rinda. Taču acs melanomas gadījumā svarīga ir katra diena – jo pacients ātrāk atnāks, jo lielākas cerības uz efektīvāku ārstēšanu.”

Kaut gan uzskata, ka, slimību konstatējot, acs jāizņem, tomēr mūsdienās, pēc dakteres Gaļinas Šarkovas vārdiem, cenšas to saglabāt. Mazu melanomu (līdz 3 mm) var piededzināt ar speciālu termolāzeru, bet līdz 8 mm biezu melanomu apstaro ar rutenija vai joda radioaktīvajiem aplikatoriem. Lai apturētu audzēja attīstību, reizēm starošanu atkārto pat vairākas reizes. Ir arī jauna metode – radioķirurģiska ārstēšana ar kibernazi (to izmanto, ja nav iespējama parastā staru terapija). Īpaši smagos gadījumos izņem acs ābolu.

“Visbiežāk pacienti pirms ārstēšanas vēlas zināt, vai viņiem saglabāsies redze. Varu pateikt vienīgi to, ka viss atkarīgs no audzēja atrašanās. Ja melanoma ir acs centrālajā daļā, nav iespējams saglabāt labu redzi, jo audzēja vietā pēc starošanas terapijas izveidosies atrofisks perēklis – it kā atmirusi daļa. Respektīvi, ja tīklenē ir rēta, tajā vietā redze ir zudusi. Savukārt, ja melanoma ir nevis acs centrālajā daļā, bet gan citur, pēc starošanas terapijas varētu būt dažādi sarežģījumi, piemēram, asinsizplūdums, un tad redze pavisam pavājināsies,” paskaidro ārste.

Kam jāpievērš uzmanība? Ja pēkšņi pasliktinās redze, ja vienam vai otram radiniekam bijusi, piemēram, ādas melanoma, pie acu ārsta vajadzētu iet biežāk, vismaz reizi gadā. Ja ārstam būs aizdomas, pacients tiks nosūtīts uz acu centru Stradiņa slimnīcā.

Acs melanoma ir mazāk ļaundabīga, jo, atrodoties acī, tai apkārt ir biezs apvalks un tas nedod iespēju tik ātri metastazēties. Taču liela melanoma var izplatīties citos orgānos.

 

Ja tā sastopama gļotādā

Kā apgalvo onkoloģe Dace Baltiņa, gandrīz pusē gadījumu gļotādu melanomas attīstās galvas un kakla daļā – deguna ejās, blakusdobumos, mutē, rīklē. Mazāk nekā ceturtā daļa šādu audzēju ieperinās taisnajā zarnā un tūplī. Sievietēm mēdz būt dzimumorgānu melanomas – parasti tās attīstās maksts ieejā, makstī, dzemdē, dzemdes kaklā. Visretāk ir sastopamas urīnceļu un dažādu gremošanas trakta orgānu melanomas.

Gļotādu melanomas parasti ir agresīvas, turklāt grūti atklājamas, jo ilgstoši nav nekādu simptomu. Tipiskākā sūdzība ir asiņošana, un melanomu atrod, pacientu izmeklējot un domājot par cita veida audzēju šajā apvidū.

Daktere min arī kādu gadījumu no savas prakses: “Nesen 27 gadus vecai sievietei tika konstatēta dzemdes kakla melanoma. Tas nav tipiski šajā vecumā, jo gļotādas melanoma biežāk atrod cilvēkiem pēc 60 gadiem. Sievietei bija asiņošana, viņa aizgāja pie ginekologa, kurš paņēma biopsiju. Tika konstatēts, ka sievietei ir nevis tipisks dzemdes kakla audzējs, bet gan melanoma. Sievieti izoperēja – atstāja olnīcas, bet dzemdi izņēma. Tagad viņa jau divus gadus lieto onkolītiskās viroterapijas zāles, un vismaz pašlaik, par laimi, recidīvu nav.”

 

Klupšanas akmens – ārstēšana

“Parastā tiek veikta operācija veselo audu robežās,” atzīst onkoloģe Dace Baltiņa. “Melanoma ir mazjutīga pret apstarošanu, tāpēc šo metodi izmanto galvenokārt metastāžu un simptomu ierobežošanai. Retās izplatības dēļ citu pierādījumos balstītu terapijas veidu nav.

Melanoma diemžēl pieder audzējiem, kas ļoti vāji reaģē uz klasisko ķīmijterapiju. Ir bijuši mēģinājumi melanomu ārstēt arī ar hormonu līdzekļiem, taču bez pārliecinoša efekta. Pasaulē nav atzītas arī profilaktiskas terapijas pēc radikālās operācijas, kaut gan zināms, ka metastāžu risks pastāv, it īpaši izčūlojušām melanomām (to pierāda izmeklējums mikroskopā). Atbilstoši Amerikas un Eiropas vadlīnijas šiem pacientiem piedāvā vien novērošanu vai dalību klīniskā pētījumā, lai arī labi zināms, ka metastāžu stadijā melanoma vairs nav izārstējama. Latvijā pacientiem iespējams pēc operācijas saņemt onkolītiskās viroterapijas zāles, kas attālina vai pat novērš metastāžu attīstību. Taču, kad jau attīstījušās metastāzes, nekas, kas vien šodien visā pasaulē būtu pieejams, īsti nepalīdz, pat par sevišķi lielu naudu ne. Dārgie inovatīvie līdzekļi, kuriem nereti tiek vākti ziedojumi, jo to izmaksas tiešām ir ļoti lielas, var pagarināt dzīvi, bet ne pilnībā izārstēt, un ir būtiski to saprast.”

 

Mūsu ekspertes:

Dace Baltiņa, onkoloģe

Gaļina Šarkova, oftalmoloģe

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 5
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Peonijas saknes, viršu ziedu tēja un lavanda! Tautas metodes, kā uzlabot miega kvalitāti 7
1 diena
LE
LETA
Veselam
BKUS pārstāve: Slimnīca patlaban piedzīvo nenormālu sasirgušu bērnu pieplūdumu 15
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Pētījumā noskaidrots, cik cilvēku Latvijā ārstējas paši, vadoties no internetā atrodamās informācijas 15
3 dienas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
FOTO. Brutāli sadragāti galvaskausi un ribas dziļi ietriektas pie mugurkaula…Šaušalīgs, bet Latvijas vēsturei nozīmīgs atradums Tilžā 108
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Sieviete un bērniņš mira pēc dzemdībām. Viena no “skaļākajām” lietām Latvijā: tiesa atsāk skatīt lietu par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu 39
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijai atkal tuvojas tveice. Cik ļoti uzkarsīs gaiss? 7
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ringolds Balodis par obligāto vakcināciju pedagogiem: “Baidos, ka nebūs labi!!!” 176
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bokseris Kristaps Zutis uz ielas skarbi “pārmāca” tiktokeri un video ievieto soctīklos 69
15 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 5
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
2 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
14. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ķīnā miris pirmais cilvēks, kas bija inficējies ar pērtiķu vīrusu 37
4 dienas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Tagad par ikviena cilvēka nāves cēloni var pasludināt vakcīnu 147
4 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Mediķu konsilijs vērtēs pacientus, kurus nedrīkst vakcinēt pret Covid-19 54
5 dienas
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Dārzs sportam un veselībai. Kā pašam ierīkot savu baskāju taku, trenažieri un āra dušu 2
6 dienas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Daudzi cilvēki dzer ūdeni no krāna. Vai tas nav kaitīgi veselībai? 27
Nedēļa
ML
Māra Libeka
Stāsti
“Austrālijā nav vakcīnu leiputrijas, kā tas ir Latvijā!” Saruna ar PBLA vadītāju Kristīni Saulīti 121
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Valsts prezidents Egils Levits: “Racionāli domājoši un saprātīgi cilvēki vakcinējas!” 141
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sieviete un bērniņš mira pēc dzemdībām. Viena no “skaļākajām” lietām Latvijā: tiesa atsāk skatīt lietu par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu 39
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ringolds Balodis par obligāto vakcināciju pedagogiem: “Baidos, ka nebūs labi!!!” 176
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bokseris Kristaps Zutis uz ielas skarbi “pārmāca” tiktokeri un video ievieto soctīklos 69
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Viktors Ščerbatihs: “Es aizliedzu pirms olimpiādes vakcinēties!” 94
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijai atkal tuvojas tveice. Cik ļoti uzkarsīs gaiss? 7
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Mārtiņš Trons: “Principā mēs esam viena no tām retajām Eiropas valstīm, kurā ir tik liels PVN pārtikas produktiem…” 60
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala: “Divu mēnešu laikā es pārvērtos par ļoti skaistu, “sakačātu” sievieti!” 22
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Titavs: “Nav cerību, ka tiksim pie vēl vienas Vairas Vīķes-Freibergas!” 100
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ārsti – slepkavas!” Alūksnē pret vakcināciju izplata dezinformācijas skrejlapas; policija ierosina lietu 168
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Jāsaprot, ka būt neatkarīgai valstij nav bezmaksas pasākums!” Kariņš par to, vai valsts sektorā tiks celtas algas 229
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna un Kristiāns 1
15 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Ceturto atmodu gaidot: par kolektīvo intelektuālo degradāciju un jaunu vēlēšanu sistēmu, kas varētu mūs izglābt 90
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Petraviča: Pilnībā saprotu tos cilvēkus, kas izvēlas nevakcinēties 304
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO: “Tie var būt bīstami jūrā esošajiem!” Baltijas jūrā pamanīti vairāk nekā 20 ūdensstabi 9
2 dienas
IT
Iveta Tomsone
Laukos
“Kur mūsu nauda?” Gaļas liellopu audzētāji ziņo par iespējamu krāpšanu organizētā grupā 48
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene varētu atcelt Harija un Meganas ielūgumus uz platīna jubilejas svinībām. Kas šoreiz sadusmojis Bekingemas pili? 29
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ar varu mīļš nebūsi – šis tev šodien jāielāgo! Horoskopi 25.jūlijam 2
21:57
LE
LETA
Ziņas
Valsts prezidents Egils Levits: “Racionāli domājoši un saprātīgi cilvēki vakcinējas!” 141
21:38
LE
LETA
Ziņas
Krievijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits otro reiz sasniedz rekordaugstus rādītājus 14
21:33